20 травня «Машинка» зустрічала народних депутатів

Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та його колега Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Олександр Присяжнюк, відвідали Запорізький національний технічний університет.

Зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері. Олександр Зубчевський розповів про роботу у Верховній Ради України, відповів на багаточисленні питання студентів та навіть встигав жартувати.

По ходу спілкування зі студентами ЗНТУ Олександр Зубчевський обговорив законопроекти, які стосувалися вищої освіти. На даний момент таких законопроектів, внесених до розгляду в парламент, три.

Паралельно з цим, на питання студентів відповідав Олександр Присяжнюк, який не обійшов увагою ні молодіжну політику в регіоні, ні нехватку робочих місць для випускників ВУЗів, ні те, що турбує студентів понад усе – отримання житлової площі по державному кредиту. Відповіді були хоч і лаконічні, та все ж чіткі і відверті.

Олександр Присяжнюк у розмові був відвертий: «розраховувати можна лише на свої сили, держава давно перестала підтримувати молодь і навіть поставила вас перед питанням виживання». Він підкреслив, що у держбюджеті на програму доступного житла закладено 80 млн. гривень, коли для мінімального життєзабезпечення цієї програми необхідно 1 млрд. грн. Тобто програма забезпечена всього на вісім відсотків.

Народні Депутати України взяли до роботи проблемні питання придбання державними університетами нових меблів до студентських гуртожитків, пообіцяли підтримати проект Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо посилення правового та соціально-економічного захисту осіб, які навчаються)» (№ 2015 від 15.01.2013 р.), пообіцяли допомогти в облаштуванні паркової зони біля гуртожитків ЗНТУ № 4 та № 5, тощо.

Прес-служба профкому студентів ЗНТУ
Єрмоленко Володимир