Ви є тут

Головна

Центр інновацій та інформаційно-технічного забезпечення навчального процесу

Нагадуємо, що мережа Internet є досить небезпечним середовищем. Тому для зменшення ризиків, пов'язаних з її використанням, необхідно суворо дотримуватися правил роботи з нею, зокрема:

- ніколи не відкривати вкладення електронних поштових листів та інших повідомлень, якщо немає абсолютної впевненості у їх безпечності (зокрема, і впевненості у тому, що відправник дотримується правил безпеки)

- слідкувати за оновленнями безпеки для використовуваного програмного забезпечення

- регулярно виконувати резервне копіювання важливих даних

Шановні друзі та колеги!

Від щирого серця вітаємо вас зі святом Нового року. Бажаємо міцного здоров’я, здійснення всіх мрій і сподівань, злагоди та добробуту, успіхів у всіх справах вам, вашій родині та вашим друзям!

Святкового вам настрою!

Для науковців і співробітників ЗНТУ з'явилася нова можливість організовувати відеоконференції за допомогою сервісу відеоконференцій WEB class асоціації УРАН. Сервіс побудований на основі програмного забезпечення BigBlueButton, що широко використовується в першу чергу для організації процесу дистанційної освіти.

Для користування сервісом необхідно створити обліковий запис на сайті https://webclass.uran.ua/, використовуючи для реєстрації свою офіційну поштову скриньку у домені zntu.edu.ua

Нагадуємо, що для створення такої скриньки слід звернутися до спеціалістів Центру інновацій та інформаційно-технічного забезпечення навчального процесу (ауд. 148, головний корпус).

Центр інновацій та інформаційно-технічного забезпечення навчального процесу

Гарна новина: головний корпус НУ «Запорізька політехніка» підключено до мережі WiFi eduroam, яка надає захищений доступ для міжнародної науково-освітньої спільноти, доступний по всьому світу (детальніше — за посиланням http://www.uran.ua/~ukr/eduroam.htm).

Проведено роботи з синхронізації бази даних користувачів, інсталяції та налаштування точок доступу.

Висловлюю подяку учасникам цього процесу – центру інновацій та інформаційно-технічного забезпечення освітнього процесу, навчальному відділу, асоціації користувачів Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН».

Хочу зазначити, що участь у цьому проєкті для університету є абсолютно безкоштовною. На цей час Асоціацією «УРАН» надано 10 професійних точок доступу, що є реалізацією першого етапу підключення. Далі плануємо продовжувати співробітництво, розширювати покриття, підключати інші корпуси університету.

Для підключення до мережі eduroam використовуйте ваш логін та пароль до системи moodle.zp.edu.ua

Багато викладачів та науковців ВНЗ України вже випробували новий сервіс для онлайн спілкування від асоціації УРАН, eduMEET. Платформа виявилась потужною, вона справляється з чималими навантаженнями: нещодавно максимальна кількість людей, які спілкувались в eduMEET одночасно, склала 92 особи, а максимальна кількість одночасно працюючих кімнат – 11. Це гарні показники, тож ви можете розраховувати на надійний зв'язок під час користування сервісом.

Сервіс доступний за адресою: https://edumeet.uran.ua

Щиро вітаємо Сергія Борисовича Бєлікова з ювілеєм!

26 червня наш дорогий і всіма шанований ректор Сергій Борисович Бєліков святкує свій День народження!

За понад шістдесят років особистісного зростання Сергій Борисович зібрав багатий запас досвіду та здійснив безліч речей, корисних для суспільства, не тільки у сфері науки, а й у питаннях виховання молодого покоління. Хочеться простежити весь шлях нашого ректора та відзначити його особливі кроки, неодмінно висвітлюючи заслуги перед рідним краєм.

Шановні користувачі мережі УРАН!

1 лютого 2018 року розпочато прийом запитів на надання для проектів ресурсів в рамках програми Enlighten Your Research проекту EaPConnect EYR @ EaP2018.

Кінцевий термін прийому запитів – 16 березня 2018 р.

Програма Enlighten Your Research, що виконується в рамках проекту ЄС EapConnect починаючи з 2016 року, сприяє міжнародному співробітництву та прискоренню процесу дослідження в усіх природничих та гуманітарних дисциплінах, а також в образотворчому мистецтві, музиці тощо.

Останніми днями мережею Інтернет поширюється дуже небезпечне зловмисне програмне забезпечення, через яке можна гарантовано та назавжди втратити всі важливі файли та документи на персональному комп'ютері з будь-якою поширеною версію операційної системи Windows, що не має відповідних оновлень безпеки.

Це небезпечне програмне забезпечення поширюється, здебільшого, через використання ним вразливостей під час відкриття вкладень спеціально сформованих зловмисниками електронних поштових листів та, ймовірно, шляхом використання вразливих компонентів ОС Windows для організації обміну файлами.

Для захисту необхідно регулярно виконувати резервне копіювання важливих даних та суворо дотримуватися правил безпеки, зокрема:

- ніколи не відкривати вкладення електронних поштових листів та інших повідомлень, якщо немає абсолютної впевненості у їх безпечності (зокрема, і впевненості у тому, що відправник дотримується правил безпеки)

- слідкувати за оновленнями безпеки для використовуваного програмного забезпечення, особливо слід відзначити одне з останніх оновлень безпеки для підтримуваних ОС Windows: https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms17-010.aspx Поради для користувачів вже непідтримуваних версій ОС Windows можна знайти за посиланням: https://blogs.technet.microsoft.com/msrc/2017/05/12/customer-guidance-for-wannacrypt-attacks/

Також необхідно суворо дотримуватися наступних правил безпеки:

– виключити використання особистих технічних засобів у складі виробничих систем (зокрема, не використовувати USB-флеш накопичувачі)

– виключити підключення до комп'ютерів підприємства технічних засобів із модулями передачі даних (Bluetooth, GSM тощо), призначених для створення каналів зв'язку з мережами загального користування та іншими електронними пристроями

– виключити використання персоналом виробничих мереж для доступу до особистої електронної пошти, загальнодоступних та соціально-орієнтованих ресурсів мережі Інтернет

– забезпечити неприпустимість відкриття вкладень у підозрілих повідомленнях (у листах від адресатів, щодо яких виникають сумніви; наприклад: автор з невідомих причин змінив мову спілкування; тема листа є нетиповою для автора; спосіб, у який автор звертається до адресата, є нетиповим тощо; а також у повідомленнях з нестандартним текстом, що спонукають до переходу на підозрілі посилання або до відкриття підозрілих файлів – архівів, виконуваних файлів та ін.)

День Конституції: історія свята

28 червня 1996 року Верховна Рада нарешті, після багатомісячних дебатів, ухвалила Основний Закон нашої країни, який замінив конституцію Української радянської соціалістичної республіки 1978 року. Під час голосування "за" висловилися 315 парламентарів. До слова, Україна стала останньою країною колишнього СРСР, яка прийняла власну Конституцію.

Сьогоднішня дата обрана не випадково, а як ви вже напевно помітили, – 4 квітня (4.04) схоже на помилку 404, саме на її честь вибрано цю дату для професійного свята покровителів інтернету. Також цього року виповнюється 20 років з моменту підключення ЗНТУ до Всесвітньої мережі Інтернет!

Вітаємо всіх веб-майстрів, веб-розробників, верстальників, веб-дизайнерів, системних адміністраторів, які забезпечують цілодобову роботу сервісів і ресурсів, та всіх інших, хто так чи інакше пов'язаний з веб-розробкою та розвитком мережі Інтернет, з професійними святами – Днем вебмайстра та Міжнародним днем Інтернету!

Особливої вдячності та шани заслуговують співробітники ЦІІТЗНП нашого університету, які щоденно завзято докладають титанічних зусиль, щоб на давно застарілому обладнанні забезпечити інформаційно-технічне функціонування навчального процесу та поліпшити міжнародний і національний рейтинги ЗНТУ у веб-просторі! Бажаємо вам вдалих проектів, розумних замовників, цікавих завдань і високих доходів! Сподіваємося на розуміння потреб і фінансово-технічну допомогу з боку адміністрації університету для покращення серверного та мережевого апаратного забезпечення і поліпшення умов праці співробітників Центру інновацій та інформаційно-технічного забезпечення навчального процесу ЗНТУ.

А всім інтернет-користувачам бажаємо швидкого коннекту і безпечного коду, щоб ніколи не виникала помилка 404!

Сторінки