9-10 листопада 2017 року Палац культури Металургів на два дні став центром наукової металургійної думки країни. Саме тут, за традиційної підтримки металургійного комбінату «Запоріжсталь» була проведена 44-а Міжнародна науково-технічна конференція молоді.

Відкривали конференцію генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма та лідер молодіжної організації ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Ільченко. Вони зазначили, що цьогорічна конференція присвячується 25-річчю молодіжної організації комбінату та подякували учасникам за активну участь у науково-технічній творчості, побажали всім плідної праці, цікавого спілкування і гарних науково-технічних ідей.

Під час конференції працювали 11 секцій – аглодоменна, сталеплавильна, прокатна, діагностики та ремонту обладнання, енергетична, обчислювальної техніки, ІТ та автоматики, транспортна, економіки та фінансів, соціальної, молодіжної політики та управління персоналом, охорони праці, промислової та техногенної безпеки, охорони навколишнього середовища та радіаційної безпеки.

Крім працівників ПАТ «Запоріжсталь» особисто зробили доповіді представники Білоруського металургійного комбінату, Новокраматорського машинобудівного заводу, Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, Авдіївського коксохімічного заводу, Дніпровського металургійного комбінату, Металургійного комбінату «Азовсталь», Північного гірничо-збагачувального комбінату, Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату, Інтерпайп Україна, Інтерпайп нижньодніпровський трубопрокатний завод, Інтерпайп новомосковький трубний завод, Дніпросталь, Метінвест бізнес сервіс, Метінвест ремонтно-механічний завод, Гірничо-збагачувальна компанія «Мінерал», «Запоріжвогнетрив», Запорізький ливарно-механічний завод, Національна металургійна академія, Запорізький національний технічний університет, Запорізька державна інженерна академія, Запорізький гідроенергетичний коледж, Запорізький металургійний коледж.

За словами організаторів, всього на конференції прозвучали більше 270 доповідей.

Від ЗНТУ було представлено доповідь у енергетичній секції магістранта (група Е322м) Руслана Єфименка (науковий керівник – Назарова О.С., доц. каф. ЕПА) на тему «Особливості моделювання електромеханічних систем зі змінним моментом інерції». У секції діагностики та ремонту обладнання виступив магістрант (група Е313м) Павло Морозов (науковий керівник – Назарова О.С., доц. каф. ЕПА) з доповіддю на тему «Лабораторний стенд для дослідження сигналів пошкодженого енкодера».

Як зазначив Ростислав Шурма, молодь є генератором ідей, які згодом втілюються у масштабні проекти, які реалізуються на підприємствах України.

Крім цього, науково-технічна конференція проводиться для того, щоб дати можливість молоді розвиватися, обмінюватися думками та навчатися.

Доцент кафедри електропривода і автоматизації
промислових установок,
Назарова О.С.