Цього літа комсомольською організацією України був сформований молодіжний будівний загін, який протягом 40 днів з 01.07.13 до 09.08.13 у м. Мінськ (Білорусь) будував студентське містечко для студентів і аспірантів усього міста. 10 осіб, у тому числі і випускник нашої славетної Машинки, який був єдиним представником Запоріжжя – такий склад делегації з України.

Нам вдалось поспілкуватись із нашим випускником – Яценко Олегом Валерійовичем, та розпитати про їх роботу.

Олег поділився, що всього було три делегації: з України, Білорусії та Росії. Українська була найдружнішою, тож і відпрацювали дружно і до самого кінця. І показали себе як краща та злагоджена команда. Адже під кінець з російської делегації залишилось лише чотири особи, усі інші пороз'їжджалися…

Студентське містечко будувала фірма «Моноліт», а приймаючою стороною став - Білоруський республіканський союз молоді. Трудовий договір укладався з кожним працівником особисто приймаючою стороною, вони ж і робили їм дозвіл на роботу.

Робочий день стандартний – з понеділка по п'ятницю з 8-00 по 9-10 годин, адже об'єм роботи був чи не малий: носили пісок, штукатурили стіни, допомагали у всьому... Годували один раз в день, але між тим виділяли окремо гроші на харчування (приблизно 60 гривень в неділю, чого «хватало з головою»). Зарплатня за весь проміжок часу (40 днів) становила 600 доларів США.

Проживали вони у гуртожитку, яке й будували, з усіма умовами проживання.

Розповідав Олег, що такий інтернаціональний будзагін влаштовували вперше за багато років незалежності України, коли запросили студентів з інших країн, а взагалі, там прийнято так, що літом, коли закінчується навчання, студенти залишаються і працюють у будівельних загонах, і не тільки хлопці, а й дівчата також. В основному вони займались благоустроєм території гуртожитків».

Щодо культурної програми, то Олег поділився з нами, що по приїзді вони потрапили якраз на концерт, присвячений до Дня незалежності республіки Білорусь, на другий день вони побували на відкритті площі прапорів, і навіть приймали участь – стояли з прапорами; на третій день відвідали парад і були присутні на самому святі Дня незалежності.

Подивились і виставки картин Савицького і були у національному цирку, та молокозаводі на екскурсії та дегустації.

Зустрілись з Карпенком – першим секретарем ЦК Компартії Білорусь, та вирішили, що потрібно налагоджувати контакти, та відроджувати роботу, щодо співпраці з нашою молоддю та студентством.

На наше питання «чи залишилися задоволені?» Олег посміхнувся та впевнено відповів «Авжеж, повністю задоволені. Цей досвід потрібно розвивати і в майбутньому, адже це хороша можливість додаткового заробітку для молоді».

Прес-служба профкому студентів ЗНТУ
Кашуба Юлія