Ви є тут

Головна

Добігає кінця термін реалізації міжнародного освітнього проекту ALIOT «Інтернет речей: нова навчальна програма для потреб промисловості та суспільства» (15 жовтня 2016-14 жовтня 2019).

В рамках виконання проекту викладачами кафедри програмних засобів розроблено декілька нових навчальних дисциплін для аспірантів, а також представників промислових підприємств та компаній регіону:

- Застосування IoT технологій в інжинірингу (проф. С.О. Субботін, доц. А.О. Олійник);

- Інженерія програмно-апаратної платформи для системи Розумний будинок (доц. А.В. Пархоменко);

- Моделювання IoT та IoE систем (проф. Г.В. Табунщик).

На основі розроблених матеріалів у серпні 2019 року за кошти проекту планується видання двох мультибуків з матеріалами лекцій та лабораторних робіт.

З 18 по 20 травня 2019 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка» відбулася Весняна школа проекту ALIOT. В роботі школи прийняли участь представники всіх партнерських університетів України, а також університетів Великобританії (Університет Ньюкасл-апон-Тайн та Університет Лідс Беккет).

Студентами, аспірантами та викладачами кафедри програмних засобів в рамках програми Літньої школи було представлено наступні доповіді:

- Розробка віртуальної моделі для віддаленої лабораторії Smart House&IoT (студент О. Білов , доц. А.В. Пархоменко)

- Дослідження апаратно-програмної платформи Legrand для реалізації системи Розумний будинок (аспірант А. Туленков, доц. А.В. Пархоменко);

- Збирання даних з датчиків в рамках курсу «Застосування IoT технологій в інжинірингу» (аспірант С. Леощенко, проф. С.О. Субботін, доц. А.О. Олійник);

- Симуляція взаємодії для внутрішніх навігаційних систем (аспірантка О. Петрова, проф. Г.В. Табунщик)

Крім того, в рамках програми Весняної школи, для виконавців проекту 19 травня 2019 року було організовано семінар-тренінг на базі ПКФ «Мотор» (директор Олександр Фісюк), що є офіційним представником компанії Legrand та відомим постачальником рішень для «розумних» квартир, будинків, лікарень та інших об'єктів. Фахівці компанії, зокрема керівник електротехнічного напрямку М.С. Хрунов розповіли учасникам заходу про досвід реалізації проектів автоматизації будівель, а також переваги системи домашньої автоматизації MY HOME від компанії Legrand. Завдяки тісній співпраці з компанією, а також коштам проекту ALIOT, тепер студенти кафедри програмних засобів мають можливість навчатися на власному реальному обладнанні – стенді MY HOME від компанії Legrand.

В цілому, завдяки коштам проекту ALIOT, кафедра отримала нове обладнання на суму біля 300 тисяч гривень. Це сприятиме удосконаленню лабораторної бази та підвищенню рівня підготовки фахівців в галузі технологій Інтернету речей.

Доцент кафедри програмних засобів
А.В.Пархоменко