24 жовтня в Кіровоградській льотній академії НАУ відбулося урочисте відкриття освітнього проекту «Авіатор 2018».

Він проводиться благодійним Фондом Бориса Колеснікова сьомий рік поспіль. За цей час проект охопив всі провідні технічні вузи України, залучив 12 000 студентів, а 400 з них стали переможцями «Авіатора» і відвідали кращі авіафоруми світу – Фарнборо у Лондоні і Ле Бурже у Парижі. За масштабний внесок у розвиток науки і освіти України благодійний Фонд став переможцем Національного рейтингу благодійників-2017 ( http://kolesnikovfund.org/ru/news/1525 ), а українські студенти називають організацію кращим благодійним Фондом для молоді в країні, який допомагає здійснити мрію.

Президент благодійного Фонду Борис Колесніков привітав молодь зі стартом чергового сезону «Авіатора», побажав їм цікавого змагання, гідно представити свої вузи в конкурсі і блискуче захистити власні проекти у фіналі. «Радий бачити стільки молодих, розумних і талановитих хлопців та дівчат. За минулі роки сотні переможців і десятки тисяч учасників знайшли гідне застосування своєму розуму і таланту. Вони побували на кращих авіасалонах світу, побачили роботу своїх колег. Я не сумніваюся, що їх знання ляжуть в основу фундаменту України, яка займе своє гідне місце серед найсильніших економік світу», – підкреслив Борис Колесніков.

Під час урочистого відкриття конкурсу організатори презентували оновлений склад журі. Його традиційно очолив відомий авіаконструктор Дмитро Ківа. Допомагати в суддівстві йому будуть: Антон Волов – випускник Гарвардського університету і володар стипендії «Майбутні лідери в транспорті» центру дослідження проблем транспорту Eno Center for Transportation (США); Максим Гладський – керівник департаменту з академічних зв'язків і навчання персоналу «Прогрестех-Україна»; Євген Іванов – директор представництва Emirates в Україні; Сергій Хижняк – менеджер з транспорту Фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 2018; Олександр Черепанов – директор з координації та підтримки виробництва в компанії «Інтеравіа».

Експерт авіаційної галузі Сергій Хижняк відзначив, що радий приєднатися у ролі члена журі до масштабного конкурсу для студентів, адже «Авіатор» грає важливу роль у житті молодих фахівців. «Ті розробки та новинки, які студенти бачать під час відвідин європейських форумів, в Україні вони не знайдуть. Дякую Фонд Бориса Колеснікова за цікаву і корисну ініціативу, шанс для простих студентів проявити себе і побачити світ», – сказав Сергій Хижняк.

Зареєструватися для участі в «Авіаторі 2018» можуть студенти технічних спеціальностей усіх форм навчання до 25 років включно, у тому числі молоді фахівці і аспіранти. Реєстрація відкрита на сайті Фонду www.kolesnikovfund.org до 5 грудня.

Конкурс пройде в чотири етапи з грудня 2017 року до квітня 2018-го у ВУЗах, що беруть участь. Студенти продемонструють свої знання з історії та теорії авіації, технічних дисциплін, англійської мови. До фіналу дійдуть 200 конкурсантів, вони представлять на суд експертного журі власні проекти. 12 квітня, в Міжнародний день авіації і космонавтики, Фонд Бориса Колеснікова оголосить сто переможців, які будуть нагороджені поїздкою до Великобританії на Міжнародний авіасалон Фарнборо.

Нагадаємо, у проекті «Авіатор 2017» взяли участь 6 500 студентів технічних спеціальностей з 44 ВНЗ України.