З 12 по 14 вересня 2016 року на базі Університету Костянтина Філософа в м. Нітра (Словаччина) за планом проекту TEMPUS 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR [DESIRE] «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії» відбувся Міжнародний Симпозіум «Вбудовані системи та сучасні тенденції в інженерній освіті».

Від ЗНТУ було представлено сім доповідей, які увійшли до збірки «Proceedings of the International Symposium on Embedded Systems and Trends in Teaching Engineering» (ISBN 978-80-558-1040-9).

Викладачі ЗНТУ також прийняли участь в тренінгу «Basys3 - Training in FPGA», який провели представники компанії Digilent (Румунія).

Делегація ЗНТУ на чолі з ректором професором Сергієм Бєліковим зустрілася з представниками європейських вищих навчальних закладів: Католицького Університету Льовен (Бельгія), Університетського коледжу Томас Мор Мехелен-Антверпен Кампус де Найер (Бельгія), Технологічного університету Ільменау (Німеччина), Університету прикладних наук та мистецтв (Дортмунд, Німеччина) та ін..

Ректор ЗНТУ Бєліков С.Б. очолив роботу Круглого столу, що був присвячений оцінюванню якості вищої освіти та перспективам співпраці країн партнерів в навчальних та дослідницьких проектах.

Ректор С.Б.Бєліков зустрівся з ректором Університету Костянтина Філософа професором Любомиром Зеленіцький. Основною метою візиту ректора було обговорення здобутків спільних міжнародних освітніх проектів, результатів міжнародної співпраці та перспектив подальшої участі ЗНТУ в європейських освітніх та наукових проектах HORISONT 2020, ERASMUS+ та ін.

Делегація від ЗНТУ відвідала Словацький Аграрний Університет (САУ) в м. Нітра та зустрілась з ректором професором Петером Беліком, проректором з перспектив розвитку професором Елеонорою Марішовою та проректором з міжнародної діяльності Владіславом Валачем. В результаті переговорів було вирішено сформувати делегацію представників наукових напрямів від ЗНТУ до САУ у листопаді 2016 для створення базису для подальшої наукової та педагогічної співпраці, а також подання заявки на вступ ЗНТУ до Вишеградської Асоціації Університетів.

Вишеградська Асоціація Університетів була створена в листопаді 2011 року для сприяння розвитку більш тісного співробітництва між країнами Вишеградської групи (Чехія, Угорщина, Польща і Словаччина), а також країнами, що не є членами Євросоюзу, у Східній Європі, на Західних Балканах і Південному Кавказі. Міжнародний Вишеградський фонд пропонує гранти, підтримку культурних, наукових та освітніх проектів, сприяє молодіжним обмінам та надає стипендії за програмами мобільності.

Разом з колегами з партнерських вишів Європи, України, Грузії та Вірменії представники ЗНТУ обговорили основні тенденції в підготовці кваліфікованих фахівців, здатних розв'язувати задачі Промислової революції 4.0, а також сучасні методики навчання та нові курси з вбудованих систем.

Команда проекту DESIRE