Кафедра електроприводу та автоматизації промислових установок

WORLDSKILLS INTERNATIONAL – це міжнародна некомерційна асоціація, у діяльності якої беруть участь 74 країни. На сьогоднішній день це найбільше змагання з подібних у світі. У 2016 році Україна офіційно стала членом міжнародної організації WORLDSKILLS INTERNATIONAL.

Місія проведення конкурсу – це професійна орієнтація молоді, а також впровадження в систему вітчизняної професійної та вищої освіти кращих міжнародних напрацювань.

25 вересня 2020 року в НУ «Запорізька політехніка» відбувся відкритий захід «Ніч Науки». Захід був присвячений одразу двом важливим подіям: відкриттю Дитячо-юнацького наукового університету «Запорізька політехніка» та 120-річчю Національного університету «Запорізька політехніка».

Ця важлива подія стала можливою завдяки Позашкільному навчальному закладу «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» Запорізької міської ради Запорізької області, підтримці департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та Територіального відділу освіти Шевченківського району. Організатором зустрічі став Національний університет «Запорізька політехніка».

На Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт за окремими спеціальностями НУ «Запорізька політехніка» гідно представили студенти кафедри електропривода і автоматизації промислових установок (ЕПА), що навчаються за освітньою програмою «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод».

І місце за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» виборов Микола Олєйніков (студ. гр. Е-319м) з науковою роботою на тему «Система автоматичного керування двомасовим позиційним електроприводом» (наукові керівники – к.т.н., доц. кафедри ЕПА Назарова Олена Сергіївна, к.т.н., доц. кафедри ЕПА Осадчий Володимир Володимирович)

ІІ місце за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» посів Андрій Шулєв (студ. гр. Е-327сп) з науковою роботою на тему «Автоматизація системи керування кроковими електроприводами подачі станини портального типу» (науковий керівник – к.т.н., декан ЕТФ Антонов Микола Леонідович)

29-30 квітня 2020 року на базі Луцького національного технічного університету проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», на якому Дипломом І ступеня була відзначена робота студента кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок (ЕПА) НУ «Запорізька політехніка» Миколи Олєйнікова (група Е-319м) на тему «Вимірювання та корекція кутової швидкості при пошкодженні оптичної системи енкодера», виконана під керівництвом к.т.н., доцента кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Назарової Олени Сергіївни.

На Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2020», який проводився Одеською національною академією харчових технологій, НУ «Запорізька політехніка» гідно представив студент кафедри електропривода і автоматизації промислових установок (ЕПА) Микола Олєйніков (група Е-319м) з науковою роботою на тему «Automatic control system for two-mass position electric drive» (наукові керівники – к.т.н., доц. кафедри ЕПА Осадчий В.В., к.т.н., доц. кафедри ЕПА Назарова О.С.)

23-26 березня 2020 року на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Нафтова та газова промисловість».

25-30 листопада 2019 р. НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» провів ХІ Всеукраїнську студентську олімпіаду «Механотроніка в машинобудуванні», у якій взяли участь 20 команд (більше 70 студентів) з Києва, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Хмельницького, Покровська, Бердянська, Львова, Житомира, Кропивницького, Івано-Франківська і Вінниці, що представляли 19 університетів України.

Традиційно олімпіада проводилась у формі змагань команд студентів та особистий залік. В межах олімпіади студенти спершу пройшли тренування на обладнанні фірми Фесто, що використовується при вирішенні завдань олімпіади, потім 2 дні командних змагань (5 задач по 1,5 години кожна) і 2 дні особистих змагань. Перед кожним етапом проводилось жеребкування, що виключало будь-яку можливість підготувати заздалегідь розв'язання завдання.

22 березня студенти ІІ-ІV курсів кафедри електропривода і автоматизації промислових установок (ЕПА) під керівництвом завідувача кафедри ЕПА Пирожка А.В. і доцента кафедри ЕПА Назарової О.С. відвідали з екскурсією одне з найбільших металургійних підприємств України – ПАТ «Запоріжсталь».

Дружній візит розпочався із зустрічі з керівником Молодіжної організації комбінату Ільченко С.В. і обговорення актуальних соціальних молодіжних питань, основних напрямків розвитку Молодіжної організації, її ініціатив та активностей. Під час перегляду фільмів до 85-річчя комбіната та 25-річчя Молодіжної організації ознайомилися з масштабами їх діяльності та історією успіху.

14-16 грудня 2018р. переможці регіональних етапів конкурсу «Кращий студент України», який започаткований Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Студентська республіка» взяли участь у фіналі конкурсу у Херсоні.

Лауреатом конкурсу «Кращий студент України» у номінації «Кращий студент-науковець» став Сергій Шульженко, студент кафедри ЕПА ЗНТУ (наукові керівники: доценти кафедри ЕПА Осадчий В.В. та Назарова О.С.).

Щирі вітання та побажання подальших творчих успіхів!

Кафедра ЕПА

У листопаді-грудні 2018 року Сергій Шульженко, Микола Олєйніков і Дмитро Гончаров – студенти команди кафедри ЕПА ЗНТУ (тренери команди: доценти кафедри ЕПА Осадчий В.В., Назарова О.С.), як переможці чемпіонату з мехатроніки (ІІІ місце) скористалися отриманою можливістю і успішно пройшли навчання на курсах Festo Didactic.

Сергія зацікавив курс «Проектування та наладка систем гідроприводу з електрокеруванням», Миколу – «Сучасна промислова пневматика: електричні та електронні системи управління пневматичними елементами», а Дмитра – «Мережі, шини та комунікації у Simatic S7».