Ви є тут

Головна

кафедра обладнання та технологій зварювального виробництва

19 листопада 2020 року Національний університет «Запорізька політехніка» відзначатиме 120 років з дня заснування. Заклад пройшов тернистий, але визначний шлях: від – училище, технікум, машинобудівний інститут, державний національний університет до Національний університет «Запорізька політехніка».

Університет має не тільки славетну історію, а й багато вихованців, що сформувались у його стінах як особистості та стали професіоналами своєї справи.

Сьогодні нас вітає генеральний директор ПАТ «ІНСТИТУТ ТИТАНУ» Бренер Віктор Олександрович.

На сьогоднішній день однією із переліку переваг технічного закладу вищої освіти перед іншими є можливість реалізації інжинірингових рішень на технічних майданчиках, в тому числі і для студентів. До числа таких освітньо-інженерних проектів можна віднести «Formula Student», головним завданням якого для студентів є самостійно спроектувати, зібрати і представити болід класу SAE. Даний проект вважається студентською Формулою-1. У ньому беруть участь понад 500 команд від провідних технічних вузів світу. В Україні в цій програмі приймають участь Одеський національний політехнічний університет та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

19 серпня цього року пішов з життя Президент Національної академії наук України, двічі Герой Соціалістичної праці, перший Герой України академік Борис Патон.

Національна академія наук України з глибоким сумом повідомляє, що 19 серпня ц.р. світову і вітчизняну науку спіткала велика втрата – на 102-му році життя зупинилося серце видатного українського вченого в галузі металургії, технології металів, електрозварювання та металознавства, організатора науки, державного та громадського діяча, Президента Національної академії наук України, директора Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України, двічі Героя Соціалістичної праці, першого Героя України академіка Бориса Євгеновича Патона.

Кафедра обладнання та технології зварювального виробництва приєднується та розділяє разом з Національною академією наук України горе – велику втрату людини зі світлим розумом і небайдужим серцем.

Кафедра обладнання та технології зварювального виробництва (ОТЗВ) активно використовує інформаційно-комунікаційні технології та засоби дистанційного навчання для забезпечення повноцінного освітнього процесу під час карантину. Взаємодія між викладачами та студентами здійснюється за допомогою системи дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» та сервісів Viber, Facebook, e-mail.

Навчально-методичне забезпечення з дисциплін кафедри, що містить конспекти лекцій, методичні вказівки до лабораторних, практичних, курсових та дипломних робіт і проектів, є публічно доступним в електронній формі в інституціональному репозиторії та електронній бібліотеці університету.

Карантин не завадив і науковому спілкуванню: 8 квітня 2020 року на кафедрі ОТЗВ у заочному вигляді пройшов підсумковий Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Зварювання» (детальніше). Крім того, викладачі та студенти активно беруть участь у роботі дистанційних конференцій, зокрема, ІV Міжнародна науково-практична конференція «Прикладні науково-технічні дослідження» (Академія технічних наук України, 1-3 квітня 2020 року); щорічна науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2020» (Національний університет «Запорізька політехніка», 13-17 квітня 2020 року).

10 квітня 2019 року в Запорізькому національному технічному університеті на кафедрі «Обладнання та технології зварювального виробництва» пройшла підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Зварювання».

Конференцію відкрив проректор з науково-педагогічної роботи і виховання студентів Запорізького національного технічного університету Яримбаш Сергій Тимофійович. Також з вітальним словом звернувся завідувач кафедри обладнання та технології зварювального виробництва Овчинников Олександр Володимирович.

Талановиті студенти з Києва, Запоріжжя, Харкова, Вінниці, Кам'янського, Краматорська, Дніпра, Львова, Полтави, Тернополя, Маріуполя, Херсону, Чернігова, Миколаїва, Сум мали змогу представити результати своїх наукових робіт на конференції. Учасники, в рамках культурної програми конкурсу, відвідали Музей техніки Богуслаєва та Музей історії технічного прогресу ЗНТУ. Конкурсна комісія, яка складалась з 23 викладачів з різних ВНЗ, оцінювала доповіді та обирала найкращих серед найкращих.

З 78 представлених робіт було обрано переможців.

4 квітня 2018 року в Запорізькому національному технічному університеті на кафедрі «Обладнання та технології зварювального виробництва» пройшла підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Зварювання».

Конференцію відкрив ректор Запорізького національного технічного університету Бєліков Сергій Борисович. Також з вітальним словом звернулись: проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Наумик Валерій Владленович, декан інженерно–фізичного факультету Климов Олександр Володимирович, завідувач кафедри обладнання та технології зварювального виробництва Овчинников Олександр Володимирович. На відкриття прибули представники війська Запорозького та зачитали наказ до членів журі аби судійство було чесним і справедливим.

В останні роки на технічні спеціальності в українські вузи надходить все менше студентів, навіть на бюджетні квоти. Однак ця тенденція не характерна для Запорізького національного технічного університету, який відзначив нещодавно свій 117–й день народження. Охочих вчитися в ЗНТУ досить, особливо на спеціальностях, що знаходять в сучасних умовах підвищену затребуваність. До їх числа можна віднести спеціальність інженера–зварювальника, яка набирає популярність у зв'язку з розвитком лазерних і плазмових технологій, а також 3D–принтинга металів.

На прошлой недели заведующий кафедры «Обрудование и технологии сварочного производства» ЗНТУ А.В. Овчинников дал интервью запорожской газете МИГ. В этом интервью говорится о привлекательности профессии инженера-сварщика и о научной деятельности кафедры в целом. Настоятельная рекомендация родителям и их детям, будущим студентам, выбирающим профессию, ознакомится со статьей.

Текст интервью приведен ниже.

17 жовтня 2017 року відбулося відкриття меморіальної дошки Попову Веніаміну Степановичу (1927–2010 р.р.), засновнику кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» (з 1964 по 2006 р.р.), ректору ЗМІ ім. В.Я. Чубаря (з 1978 по 1993 р.р.), доктору технічних наук, професору, академіку Академії Інженерних Наук, заслуженому діячу науки і техніки України.

З моменту організації кафедри ОТЗВ 25 квітня 1964 р. енергійний вчений-педагог Веніамін Степанович Попов створив колектив однодумців, яких поєднувало прагнення розвитку науково-технічного прогресу, втілений в високотехнологічних процесах зварювання. За 50 років кафедра підготувала більш 3000 інженерів, що працюють у різних галузях промисловості України та світу.

Ця видатна людина зробила неоціненний вклад у розвиток університету, становлення вищої освіти в Україні, підняття технічного рівня науки в багатьох галузях.

Урочисте відкриття меморіальної дошки очолив ректор ЗНТУ Бєліков Сергій Борисович. Відкрили дошку: завідувач кафедри ОТЗВ професор Овчинников О.В., професор кафедри ОТЗВ Попов С.М., ректор ЗНТУ Бєліков С.Б. та випускник кафедри генеральний директор «Запоріжтрансформатор» Клейнер І.В.

З промовами виступили: голова Запорізького відділення Спілки промисловців та підприємців України Головко О.С., скульптор Чак Б.Ю., ректор Класичного приватного університету Огаренко В.М.

На урочистому засіданні кафедри виступили зі спогадами про В.С. Попова генеральний директор «Тріада–сварка» Красносельський К.В., головний зварювальник «Мотор–Січ» Петрик І.А., головний зварювальник ЗТР Алексєєв М.І., заступник голови ради ветеранів ЗНТУ Гамов М.С., декан ІФ-факультету Климов О.В., професор кафедри «Технологія металів» Мітяєв О.А., доцент кафедри ОТЗВ Савонов Ю.М., завідуюча музею ЗНТУ Деркач Н.В., професори кафедри ОТЗВ Биковський О.Г. та Бриков М.М.

Так, відтепер Попов В.С. завжди з колективом, де тривалий час працював, керував ним, зробивши чимало доброго, світлого, вічного!