Ви є тут

Головна » Інститути » Фізико - технічний інститут » Інженерно-фізичний факультет

Кафедра обладнання та технології зварювального виробництва

Емблема кафедри «Обладняння та технологія зварювального виробництва» ЗНТУ

Кафедра «Обладнання та технології зварювального виробництва» (ОТЗВ)

Рік початку діяльності: 1964

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., проф. Овчинников Олександр Володимирович

Напрями підготовки та спеціальності (спеціалізації):

131 – «Прикладна механіка», освітні програми:

«Технології та устаткування зварювання»
«Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» здійснюється за напрямами:

6.050504 – «Зварювання» (Д,З)

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 257-А
тел.: +380(61)7698262
e-mail: kafedra_otzv@zntu.edu.ua

Перелік навчально-методичних документів кафедри, які підлягають оновленню та створенню станом на 2017 рік:

 • робочі програми навчальних дисциплін;
 • програми навчальних дисциплін;
 • методичне забезпечення, яке старше 5 років. До методичного забезпечення входять конспект лекцій, методичні вказівки до самостійної роботи, методичні вказівки до курсового проекту та роботи, методичні вказівки до лабораторних та практичних занять.

Вітаємо!

Костюк М.О.

25 грудня 2017 р. виповнюється 70 років завідуючому лабораторією кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» Костюку Михайлу Олександровичу.

За час роботи Михайло Олександрович отримував премії і подяки, зарекомендував себе висококваліфікованим фахівцем, користується повагою колег і студентів, виконує організаційну і громадську роботу.

Від щирого серця вітаємо Костюка Михайла Олександровича і бажаємо плідної роботи і довгих років життя!

 


Я б у зварювальники пішов, хай мене навчать ...

Овчинников О.В.

Минулого тижня завідувач кафедри «Обладнання та технології зварювального виробництва» ЗНТУ О.В. Овчинников дав інтерв'ю запорізькій газеті МИГ. У цьому інтерв'ю йдеться про привабливість професії інженера–зварювальника і про наукову діяльність кафедри в цілому. Наполеглива рекомендація батькам та їхнім дітям–майбутнім студентам, які обирають професію, ознайомиться зі статтею.

В останні роки на технічні спеціальності в українські вузи надходить все менше студентів, навіть на бюджетні квоти. Однак ця тенденція не характерна для Запорізького національного технічного університету, який відзначив нещодавно свій 117–й день народження. Охочих вчитися в ЗНТУ досить, особливо на спеціальностях, що знаходять в сучасних умовах підвищену затребуваність. До їх числа можна віднести спеціальність інженера–зварювальника, яка набирає популярність у зв'язку з розвитком лазерних і плазмових технологій, а також 3D–принтинга металів. Чим приваблива для молодих людей професія інженера–зварювальника? Про це ми поговоримо з завідувачем кафедрою «Обладнання та технології зварювального виробництва» інженерно–фізичного факультету ЗНТУ — доктором технічних наук, професором Олександром Овчинниковим.

Зовсім трохи історичних фактів

— Отримати деталь потрібної форми можна різними способами — литтям, тиском, механічної обробкою. Складний виріб доцільно виготовляти зварюванням, нерозривно з'єднавши частини металу за допомогою спеціальних зварювальних процесів, — розповідає Олександр Овчинников. — Вийшло так, що піонером розвитку зварювальних технологій в Радянському Союзі стала Україна, ще в 30–ті роки минулого століття в Києві створили інститут електрозварювання АН УРСР. Процес зварювання згодом виявився настільки затребуваною промисловістю, що такий індустріальний регіон, як Запорізька область, не міг обійтися без власної навчальної бази профільних кадрів. У 1963 році на механіко–металургійному факультеті Запорізького машинобудівного інституту [ЗМI] була організована кафедра обладнання і технології зварювального виробництва. Очолив її і керував протягом багатьох років Веніамін Попов, який пізніше став ректором вузу. За більш ніж півстоліття підготовлено понад три тисячі інженерів. Я керую кафедрою останні півтора року.

—Що б ви відповіли на питання випускника–школяра: «Зварювання — це взагалі цікаво»?

—Не тільки цікаво, а й життєво необхідно. Жодне серйозне виробництво — машинобудівне або металургійне — не обходиться без зварювальних технологій. Що таке сучасний метод зварювання? Уявіть: цех, автоматизована рука–робот, яка виробляє різання–зварювання деталі складної форми самостійно. Людина, що організує роботу, повинена вміти правильно розрахувати і змоделювати конструкцію, знати металургію, металознавство, технологію зварювання, мати навички автоматизації та програмування. Тобто, зварювання — це політехнічна спеціальність, що дозволяє опанувати майже всімa технічними навичками.

Титан - всiм металам метал

—Чув, ваша кафедра відкриває для студентів «вікно можливостей&raqou;?

—З цього року студенти зможуть проходити практику і писати наукові роботи безпосередньо на заводах — потенційних місцях свого майбутнього працевлаштування. Мало того, ми видаємо не просто диплом інженера, а навчаємо і робочої спеціальності. Розряд зварника буде присвоюватися безкоштовно. Домовилися з київським центром, що він буде сертифікувати дипломи наших зварників для міжнародного рівня, що дозволить працевлаштуватися і за кордоном.

—Ваша докторська дисертація, кажучи спрощено, пов'язана зі зварюванням титану. Чому ця проблематика так важлива?

—При ЗНТУ, як структурний підрозділ, працює науково–дослідний центр &laqou;Титан Запоріжжя&raqou;, який вирішує конкретні проблеми конкретних підприємств. Ми, практично єдині в Україні, розробляємо і так звані сферичні порошки, використовувані на 3D–принтерах для вирощування деталей будь–якої геометрії. Хіба не цікаво — натиснути кнопку і виростити за допомогою лазера, плазми або невидимого електронного променя деталь або цілий виріб, попередньо створивши її 3D–модель на комп'ютері? На «Мотор Січі» вже впроваджуються такі принтери, що дозволяють отримати деталі авіадвигунів, вертольотів, безпілотних апаратів так званого нового покоління. І цей дуже перспективний напрямок будуть теж розвивати наші студенти.

Тим, хто обмірковує життя

—Юнак 17–18–ти років хоче пов'язати своє подальше життя з технікою. Але з вибором конкретної професії не визначився. Що порадите?

—Вступати до нас. Людина йде вчитися, щоб отримати компетенцію. Так ось, після кафедри зварювання ви таку компетенцію отримаєте. Не просто провчитеся п'ять років, — побачите реальне виробництво, пройдете практику на високотехнологічному обладнанні підприємства, наприклад, «Мотор Січ», опануєте усіма навичками, станете фахівцем. Будучи студентом, можна займатися науковою роботою, з третього курсу виконувати реальні завдання — ми за це ще й гроші платимо. Наші студенти беруть участь в наукових проектах, виступають на конференціях, їздять по Україні і за кордон. У вашій трудовій книжці може з'явитися запис: був науковим співробітником. Хороший зварювальник знайде себе в будь–якому виробництві. Саме тому наші випускники — хороші технарі, менеджери і топ–менеджери, а деякі з них стали політичними діячами, депутатами і мерами. Додам, в цьому навчальному році на кафедру надійшло майже 60 студентів, повністю зайнявши бюджетні місця. Вступ до магістратури в 2017–м виріс більш, ніж у шість разів. Аналогічна ситуація з аспірантурою і докторантурою.

 


Вітаємо!

Вручення сертифікатів

В п'ятницю, 3 листопада 2017 року, в нашу «Машинку» приїзжав мер м.Запоріжжя Буряк Володимир Вікторович з метою вручення сертифікатів на мерівську стипендію.

Після офіційного привітання студенти мали можливість задати будь-яке питання Володимиру Вікторовичу.

Стипендію від мера м. Запоріжжя від кафедри «Обладнання та технології зварювального виробництва» отримали студент гр. ІФ-312м Куртов. О.А. та студентка гр. ІФ-412м Акритова Т.О.

 


Відкриття меморіальної дошки Попову В.С.!

Меморіальна дошка Попову В.С.

17 жовтня 2017 року відбулося відкриття меморіальної дошки Попову Веніаміну Степановичу (1927–2010 р.р.), засновнику кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» (з 1964 по 2006 р.р.), ректору ЗМІ ім. В.Я. Чубаря (з 1978 по 1993 р.р.), доктору технічних наук, професору, академіку Академії Інженерних Наук, заслуженому діячу науки і техніки України.

З моменту організації кафедри ОТЗВ 25 квітня 1964 р. енергійний вчений-педагог Веніамін Степанович Попов створив колектив однодумців, яких поєднувало прагнення розвитку науково-технічного прогресу, втілений в високотехнологічних процесах зварювання. За 50 років кафедра підготувала більш 3000 інженерів, що працюють у різних галузях промисловості України та світу.

Ця видатна людина зробила неоціненний вклад у розвиток університету, становлення вищої освіти в Україні, підняття технічного рівня науки в багатьох галузях.

Так, відтепер Попов В.С. завжди з колективом, де тривалий час працював, керував ним, зробивши чимало доброго, світлого, вічного!

Детальніше

 


Запрошуємо на урочистості!

Попов В.С.

17 жовтня 2017 року відбудуться урочистості з нагоди вшанування пам'яті засновника кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва», ректора ЗМІ ім. В.Я. Чубаря, доктора технічних наук, професора, академіка Академії Інженерних Наук, заслуженого діяча науки і техніки України Попова Веніаміна Степановича (1927 – 2010 р.р.). Ректором ЗМІ ім. В.Я. Чубаря він був з 1978 по 1993 р.р., кафедрою керував з 1964 по 2006 р.р.

На урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки на фасаді головного корпусу університету, центральний вхід, запрошуються ветерани та випускники кафедри, керівники підприємств і навчальних закладів міста і області.

Об 11:30 планується збір гостей і відкриття аудиторії історії кафедри ОТЗВ (ауд. 257а – 7).

12:00 відкриття меморіальної дошки, мітинг.

12:20 урочисте засідання кафедри ОТЗВ (ауд. 320).

Вшануємо пам'ять цієї видатної людини, яка зробила неоціненний вклад у розвиток університету, становлення вищої освіти в Україні, підняття технічного рівня науки в багатьох галузях.

 


Вітаємо!

Хортиця - перлина України

З 18 вересня по 7 жовтня 2017 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці пройшла виставка фоторобіт Костюка Михайла Олександровича, завідувача лабораторією «Матеріали та рентгенографія» кафедри «Обладнання та технології зварювального виробництва» під назвою «Хортиця - перлина України»

 


Вітаємо!

Наша кафедра за проведення на високому рівні науково-технічної конференції «Титан 2016: виробництво і застосування в авіабудуванні» 3–4 листопада 2016 року отримала пропозицію взяти участь в якості співорганізатора аналогічної конференції в 2018 році під патронатом Національної академії наук України, на базі Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона.

 


Вітаємо з ювілеєм!

Кафедра ОТЗВ вітає Колобова Германа Олександровича з ювілеєм!

Відомому вченому-металургові, професору Запорізької державної інженерної академії, академіку академії інженерних наук України, лауреату Державної премії України минає 80 років.

Перш за все ми знаємо Германа Олександровича як ТІТАНЩІКА, який зробив першу титанову трубу!! Він стояв біля витоків розвитку титану і дав поштовх до інтенсивного розвитку наукової думки в цій галузі.

Від щирого серця вітаємо Колобова Германа Олександровича і бажаємо плідної роботи і довгих років життя!

 


Шановні викладачі та студенти!

Перше вересня

Щиро вітаємо Вас з початком нового навчального року!

Бажаємо плідної праці, натхнення, що і так притаманно всім зварювальникам, креативного мислення, терпіння і розуміння, міцного здоров’я та душевних сил для наукових звершень.

 


Увага, шановні бакалаври!

Розклад проведення вступних випробувань за освітнім ступенем «магістр»

Спеціалізація Дата Випробування Початок Аудиторія
Технологія та устаткування зварювання, Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій 29.06.17 Співбесіда (для осіб, які вступають на базі невідповідального напряму) 9:00 344
04.07.17 Випробування з фаху 14:00 249
10.07.17 Іноземна мова (англ.) 9:00 249
10.07.17 Іноземна мова (франц.,нім.) 9:00 240

 


Вітаємо!!!

Диплом

Нашій улюбленій кафедрі було вручено диплом за вагомий внесок в організацію та проведення виставки «Машинобудування. Металургія-2017», яка проходила 23-25 травня в «Козак-Палаці».

 


Увага!

Захист дипломного проекту

Графік проведення консультацій кваліфікаційного екзамену та захисту дипломних прооектів кафедри “Обладнання і технології зварювального виробництва» за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» освітні програми: «Технології та устаткування зварювання» та «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» на 2017 рік.

 

консультації:

 • гр.ІФ-313, ІФз-313 17.05.2017р. о 12:00 ауд 257а (7);
 • гр.ІФ-413, ІФз-413 17.05.2017р. о 12:00 ауд 255.

кваліфікаційний екзамен:

 • гр.ІФ-313, ІФз-313 23.05.2017р. о 10:00 ауд 257а (7);
 • гр.ІФ-413, ІФз-413 23.05.2017р. о 10:00 ауд 255.

Захист дипломів відбудеться 16.05.17р., 17.05.17р., 18.05.17р. о 9:00 годині, аудиторія 181.

 


Оголошення!

Практика в США

18.05.2017 року (четвер) о 12:00 годині у аудиторії №530 відбудеться зустріч з представником будівельної компанії Америки з питань проходження практики у США на будівельних об’єктах.

Запрошуємо всіх бажаючих!

 


Вітаємо стипендіатів міського голови!

Диплом

12-го квітня 2017 року в актовій залі ЗНТУ проходило вручення сертифікатів студентам на підвищену стипендію. Сертифікати вручав міський голова міста Запоріжжя Володимир Буряк.

 

В цьому семестрі від нашої кафедри стипендіатами міського голови стали:

 1. ст. гр. IФ-312м Куртов О.А.;
 2. ст. гр. IФ-312 Дмитренко Ю.С.;
 3. ст. гр. IФ-412м Акритова Т.О.

 


Вітаємо переможців!

Вручення дипломів

11-13 квітня 2017 року у Приазовському державному технічному університеті пройшов ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямком «Зварювання» (спеціальність «Технологія та устаткування зварювання»). До участі в олімпіаді були запрошені студенти – переможці 1 етапу: ст. гр. IФ-312м Куртов Олександр Анатолійович, ст.гр. IФ-312 Дмитренко Юлія Сергіївна та Мигунов Артем Віталійович.

Детальніше


«Тиждень науки-2017»

Конференція «Тиждень науки-2017» на кафедрі «Обладнання та технології зварювального виробництва»відбудеться у середу 19 квітня.

Об 11:00 годинні в аудиторії 257а(7) відкриття конференції, яка складається з двох секцій.

Доповіді можуть супроводжуватися презентаціями Microsoft Office PowerPoint або плакатами формату не менше А1.

 


Екскурсія!

Феросплавний завод

07 квітня 2017 року студенти нашої кафедри стали учасниками екскурсії на ВАТ «Запорізький завод феросплавів»

Програма включала доставку на прохідну заводу, проїзд по території, відвідування музею підприємства, плавильного цеху № 3 і газоочисної споруди плавильного цеху № 4.

 


Щиро вітаємо!

Диплом

Міністерство освіти і науки України нагородило Бусова Анатолія В'ячеславовича дипломом І ступеня, як переможця ІV Міжнародного конкурсу магістерьких дипломних проектів і дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю «Прикладна механіка» («Зварювання»).

 


«Тиждень науки–2017»

З 18 по 21 квітня 2017 р. буде проводитися щорічна науково-практична конференція «Тиждень науки–2017»

Шановні студенти, просимо Вас сдати електронну версію тез доповідей, а також надруковану версію з підписом наукового керівника Хохловій Ларисі Олександрівни до 10 квітня, ау.257а!

Детальніше:Тиждень науки-2017

 


Бажаємо успіхів!

30 березня у стінах Національної металургійної академії в м.Дніпро пройде ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Нашу кафедру за напрямом «Металургія» представлятиме студент гр. ІФ-312м Куртов Олександр, науковий керівник Бережний Станіслав Петрович.

 


Вітаємо переможців!

Вручення диплому

Протягом 23-го березня в стінах Центральноукраїнського національного технічного університету м. Кропивницький тривала підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом підготовки «Зварювання». У фінальній частині конкурсу з науковими доповідями виступили 15 студентів, які представляли 14 вищих навчальних закладів.

Від нашої кафедри доповідала студентка гр.ІФ-412м Акритова Таїсія, наукові керівники Овчинников Олександр Володимирович, Капустян Олексій Євгенович, з темою: «Отримання напівфабрикатів титанових сплавів методами порошкової металургії і зварювання», яка за підсумками роботи галузевої конкурсної комісії отримала диплом за призове друге місце.

 


Вітаємо!

Вручення диплому

14 березня 2017 року в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці, в Центрі національних культур відбулася презентація фотовиставки Ірини Аверченко «Мене ізмалку люблять всі дерева»

Це вже третя її персональна фотовиставка. Перша відбулася у бібліотеці рідного ЗНТУ, друга – у центрі національних культур у листопаді 2015 року «Кохане Запоріжжя».

На новій виставці представлені світлини дерев в усі пори року і що особливо цікаво з підписами з віршів видатних поетів.

Після завершення виставки Ірині Павлівні була вручена Подяка.

 


Захист дипломних робіт магістрів

14 грудня 2016 в ауд. 257, а (7) відбудеться захист дипломних робіт магістрів за освітніми програмами «Технології та устаткування зварювання» і «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», кафедри Обладнання та технології зварювального виробництва.

Початок роботи о 9:00.

Запрошуються студенти старших курсів та викладачі!

 


IV міжнародна науково-практична конференція «ТИТАН 2016: Виробництво та використання в авіабудуванні»

Учасники конференції

07.11.2016

3 і 4 листопада 2016 р. на базі АТ «Мотор Січ» і ЗНТУ пройшла IV міжнародна науково-практична конференція «ТИТАН 2016: Виробництво та використання в авіабудуванні».

В пленарному засіданні і роботі секцій конференції прийняли участь понад 200 чоловік. По закінченні роботи відбулися екскурсії на провідні підприємства м. Запоріжжя.

Опублікована збірка тез доповідей Міжнародної конференції «Титан 2016», які відображають широкий спектр тематик наукових досліджень і технічних рішень, як в титановій промисловості, так і в кольоровій металургії для авіабудування. Розглянуті питання обладнання та виготовлення виробів з залученням адитивних процесів (3D-технологій).

Зі збіркою тез доповідей конференції можна ознайомитися на кафедрі ОТЗВ ЗНТУ, ауд. 257-а.

 


29.08.2016

          3-4 листопада 2016 р. кафедра ОТЗВ разом з АТ "Мотор-Січ", ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", Державний науково-дослідний та проектний інститут титана" проводить Міжнародну науково-практичну конференцію "ТИТАН 2016:  ПРОИЗВОДСТВО И ПРИМЕНЕНИЕ В АВИАСТРОЕНИИ".

        Планується робота наступних секцій:
1. Секція 1 "Адитивні технології (3D). Матеріали, обладнання, вироби.
2. Секція 2 "Металургія, технології отримання кольорових металів".
3. Секція 3 "Конструкційні кольорові стопи для авіабудування".
4. Секція 4 "Організація та керування виробництвом, економіка, екологія та охорона праці в титановій галузі".
5. Секція 5 " Доповіді по дисертаційним роботам".
Заявки  на участь приймаються  - до 20 вересня 2016.

За довідками звертатись на кафедру ОТЗВ, а.257-а, 1

 


22.08.2016

Колектив кафедри ОТЗВ  вітає ЯНКО ТАРАСА БОГДАНОВИЧА ( науковий керівник д-р техн.наук, проф. О.В. Овчинников) з успішним захистом дисертації кандидата наук!
Бажаємо нових досягнень!!!


17.06.2016

До уваги абітурієнтів !!!

ОБИРАЙ АКТУАЛЬНЕ !

Технологія зварювання матеріалів – провідний процес сучасної промисловості.
Зварюванням з’єднують різні метали і сплави, пластмаси, живі тканини.
Всі галузі промислового виробництва в світі вимагають застосування зварювальних технологій. Близько 50 % національного доходу США пов'язано зі зварюванням і виготовленням зварних конструкцій.
Професійна діяльність в сфері зварювання охоплює:
- проектування – створення прообразу майбутніх систем і способів їх виготовлення
- виробництво – створення матеріальних цінностей, необхідних для існування і розвитку людства
- експлуатацію – стадія життєвого циклу технологічної системи, на якій реалізується, підтримується і відновлюється її якість.
Для успішної професійної діяльності в сфері зварювальних технологій майбутнього фахівця навчають фундаментальним наукам (фізика, математика), прикладним технічним дисциплінам (матеріалознавство, опір матеріалів, теорія машин і механізмів, електротехніка, електроніка), а також знанням в інформаційних і комп'ютерних дисциплінах, основам економічних теорій , методам управління підприємством, системі охорони праці та навколишнього середовища, державним, регіональним і міжнародним стандартам.

 


13.06.2016

До уваги абітурієнтів !!!
Кафедра "Обладнання та технології зварювального виробництва" запрошує на навчання.
Спеціальність – "Прикладна механіка"
Освітня програма:
-    Технологія та устаткування зварювання
-    Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій
Форма навчання, ліцензований обсяг:
-    денна: бакалавр (бюджет) – 60 осіб, магістр – 5 осіб
-    заочна: бакалавр – 50 осіб, магістр – 4 осіб
Термін навчання: бакалавр – 4 роки, магістр – 1,5 роки
Кредити (часи): бакалавр – 240 (7200 час.), магістр – 90 (2700 час.)
Мова викладання: українська/російська
ОБИРАЙ АКТУАЛЬНЕ !

Якщо вас приваблює можливість навчання по одній з наших освітніх програм, а також ви бажаєте отримувати актуальну інформацію про хід вступної кампанії, ми пропонуємо вам повідомити про це на нашу електронну адресу: e-mail: kafedra_otzv@zntu.edu.ua
Зареєструвавшись ви не берете на себе жодної відповідальності. Також реєстрація не означає подання документів на навчання.

 


27.05.2016

 

24-25 травня проходив захист дипломних проектів студентів напряму підготовки 6.050504 «Зварювання» денної та заочної форм навчання спеціальностей «Технології та устаткування зварювання» та «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій».
На розгляд комісії було подано 19 студентських робіт.
Більшість студентів виявили спроможність самостійно вирішувати сформульовані в завданні конкретні конструкторські, технологічні і дослідницькі задачі, застосовувати знання досягнень науково-технічного прогресу.
Рішенням екзаменаційної комісії рекомендовано видати дипломи з відзнакою студентам гр.ІФз-311 Іщенко С.Ю. та Криворучко А.О. та рекомендувати їх для подальшого навчання в магістратурі.
На «відмінно» захистили дипломні проекти студ. групи ІФз-311 Сірий Р.В., студ. групи ІФз-411 Кондратьєв Є.В., Рог А.Г.
                                                            Вітаємо с успішним захистом дипломних проектів!

 


24.05.2016

 

23 травня 30 студентів напряму підготовки 6.050504 «Зварювання» денної та заочної форм навчання спеціальностей «Технології та устаткування зварювання» та «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» складали комплексний кваліфікаційний екзамен з фаху.
Очолював комісію - генеральний директор ТОВ «Триада ДТД Ко» Красносельський К.В. В засіданнях екзаменаційних комісій брали участь – проф., д-р техн. наук, завідувач кафедри ОТЗВ Овчинников О.В., доц., канд.техн.наук Савонов Ю.М., доц., канд.техн.наук Шумілов А.О., доц., канд.техн.наук Нетребко В.В., доц., канд.техн.наук Бережний С.П., доц., канд.техн.наук Куликовський Р.А., завідувач кафедри ОПіНС доц., канд.техн.наук Нестеров О.В., старш. викл. Капустян О.Є.
Рішенням екзаменаційної комісії рекомендовано видати дипломи з відзнакою студ.гр.ІФ-412 Акритовій Т.О. та студ.гр.ІФ-312 Дмитренко Ю.С.
На «відмінно» склали кваліфікаційний іспит студ.гр.ІФ-312 Куртов О.А., Мигунов А.В., Сидорський О.О., Ходус М.М., Шамін М.В. та студ. гр.ІФ-412 Строгонов Д.В., Петриченко А.С.
За результатами складання кваліфікаційного іспиту більшість студентів показали добрі теоретичні знання та практичні навички.

  Вітаємо студентів з присвоєнням кваліфікації бакалавр зі зварювання!

 


22.04.2016 

 

    21-22 квітня на кафедрі "Обладнання та технології  зварювального виробництва" відбулася науково-практична конференція "Тиждень науки-2016". Серед запрошених головні зварювальники ВАТ "Мотор Січ" Петрик І.А., комбіната "Запоріжсталь" Різенко І.А., ВАТ "Запоріжтрансформатор" Алєксєєв М.І., начальник УГМ ЗМКБ "Прогрес" Бєлозерцев О.С., начальник технічного відділу Запорізького титано-магнієвого комбіната Осіпенко О.В., докт.техн.наук Нарівський О.Е.    Відкрив конференцію завідувач  кафедри проф. Овчинников О.В.                                                                          З доповідями виступили доц. Нетребко В.В., ст.викл. Капустян О.Є., аспіранти Михайлютенко О.А., Лаптєва Г.М., Магда Є.С., Прокопченко О.О.,  магістри Густера Р.М. та Ішутінов Є.А (наук.керів. доц. Андрущенко М.І.), студенти гр.ІФ-314 Панько А.С., Пархомець Г.Р., Ткаченко А.М., гр.ІФ-313 Кисильов Є.І., Юрасов П.Ю., Мороз В.В., магістр Гріцкевич А.А. (науковий керівник проф. Попов С.М.), ст.гр.ІФ-412 Строганов Д.В. (науковий керівник доц. Осіпов М.Ю.), гр.ІФ-312 Дмитренко Ю.Д. (наук. керів. проф. Биковський О.Г.).

 Детальніше


11.04.2016  

                                                         Вітаємо

Акритову Таісію Олександрівну (керівник ст.викл. Капустян О.Є.) з дипломом II ступеню у II етапі Всеукраїнської олімпіади за напрямом "Зварювання" зі спеціальності "Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій" що відбулася 5-7 квітня в ДВНЗ "ПДТУ" м. Маріуполь


 

08.04.2016   

                                Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" з нагоди 80-річчя кафедри зварювального виробництва проводить 26-27 травня 2016 р. Міжнародну конференцію "Інноваційні технології та інжиніринг в зварюванні і споріднених процесах".

Напрямки роботи  конференції

 1. Фізико-хімічні процеси;
 2. Міцність, надійність та ресурс;
 3. Інноваційні технології;
 4. Комп’ютерні технології;
 5. Контроль якості;
 6. Нанотехнології;
 7. Обладнання та джерела живлення;8.  Формування структури і властивостей         з’єднань та матеріалів

РОБОЧА МОВА конференції: українська, російська, англійська

За довідками звертатись на кафедру ОТЗВ, а.257-а, 1

 

Кафедру «Зварювального виробництва», було створено і відкрито 25 квітня 1964р. Тоді відбувся перший набір студентів на денну і вечірню форму навчання в складі 25 чоловік за спеціальністю «Технологія і устаткування зварювання».

Цьому передувала значна робота з підприємствами міста Запоріжжя і області з виявлення потреби для них інженерів зварювального профілю. Більшість великих заводів, наукових і проектно-конструкторських установ висловилися за доцільність організації підготовки фахівців зварювального профілю в машинобудівному інституті. Визначили конкретне замовлення на підготовку інженерів-зварювальників для потреб народного господарства.

Бурхливе зростання промисловості Придніпровського регіону в ті роки вимагало збільшення випуску інженерних кадрів цього профілю. Тому набір студентів у 1969р. на денне відділення зріс до 75 чоловік. Тоді підготовка спеціалістів проводилась за спеціальністю «Виробництво зварних конструкцій» а з 1984р. і до сьогодні кафедра здійснює підготовку інженерів-механиків за спеціальністю «Технологія та устаткування зварювання» зі спеціалізацією «Міжнародна сертифікація та управління якістю зварних конструкцій».

Враховуючи постійно зростаючі вимоги суспільства до фахівців цього профілю із 1989р. була відкрита підготовка студентів зі спеціальності «Технологія і устаткування відновлення та підвищення зносостійкості машин і конструкцій».

Своє існування кафедра розпочинала з підвального приміщення. Кафедра, як і інститут на той час, не мали ні належної навчально-лабораторної, технологічної бази, ні необхідного науково-дослідницького обладнання. Централізованого забезпечення з міністерства теж майже не було. В таких умовах активно відгукнулись промислові підприємства Запорізького регіону: для потреб кафедри було виділено без відшкодування відповідне обладнання, матеріали, прилади – все, що було необхідне для виконання перших замовлень на проведення госпрозрахункових науково-дослідних робіт, які набували широкого розмаху.

У той складний час становлення кафедри її очолив непересічний, здібний і досвідчений, енергійний вчений, педагог, дбайливий господарник та мудрий керівник, який шанує людей і дбає про них, і люди віддячують йому шаною. Таким є її фундатор, завідувач, потім – професор кафедри, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, Веніамін Степанович Попов. Особливістю і характерними рисами його були працьовитість, відданість науці, організаційні здібності та наполегливість у досягненні своєї мети. Він створив свою неповторну науково-педагогічну школу однодумців, яких об'єднує віра у необхідність удосконалення зварювальних технологій, прогрес сучасного виробництва. Для такого колективу кафедри завжди було характерно поєднання навчального процесу з виконанням наукових досліджень, до яких постійно залучаються обдаровані студенти. Діяльність проф. В.С. Попова є однією з яскравих сторінок в історії університету. З 2007 по 2009р. кафедру очолював к.т.н., доц. Ткаченко Юрій Миколайович, з 2009 р. і по лютий 2016 р. кафедру очолює д.т.н. Бриков Михайло Миколайович, з лютого 2016 р. і по сьогоднішній день очолює Овчинников Олександр Володимирович

Створена широко відома в колах фахівців зі зварювання та відновлення машин і конструкцій наукова школа дослідників і викладачів, які активно і плідно працюють за фаховим покликанням.

Сьогодні кафедра за своїми кадрами і технічним оснащенням знаходиться на рівні навчально-наукового підприємства, яке готує не лише висококваліфікованих фахівців-зварювальників для народного господарства України, а й кадри для науки, виконує замовні науково-дослідні роботи на високому рівні.

Для рішення цих завдань на кафедрі були створені навчальні лабораторії: «Теорія зварювальних процесів», «Джерела живлення зварювальної дуги», «Автоматики та автоматизації виробничих процесів», «Розрахунки зварних конструкцій», «Термомеханічних методів підвищення зносостійкості» та інші.

На сьогодні кафедра має достатньо матеріальну базу в галузі зварювання газополуменевого і плазмового наплавлення, механічних випробувань міцності та зносостійкості, лабораторії, зокрема галузеву – підвищення зносостійкості деталей й обладнання вогнетривкого виробництва, яка є базовою для всіх основних підприємств виробництва вогнетривких виробів у країні.

Для підвищення строку служби деталей целюлозно-паперового виробництва була відкрита (1976 рік) ще одна галузева науково-дослідна лабораторія. Науковим керівником був призначений к.т.н., доцент Міліченко С.Л., а начальником – к.т.н., доцент Гамов М.С., з 1985р. начальником лабораторії був к.т.н. Лазебнов П.П., науковими керівниками – д.т.н., проф. Биковський О.Г. та к.т.н., доцент Піньковський І.В. Галузева лабораторія проводила теоретичну та експериментальну роботу з вивчення механізму зношування і корозійного руйнування деталей та вузлів обладнання, розробку економнолегованих зносостійких сплавів і технології виготовлення зварювальних матеріалів, розробку технологій відновлення деталей методами зварювання, розробку заходів з удосконалення зварювального виробництва в галузі.

Чисельність і рівень професорсько-викладацького складу достатній для підготовки фахівців. Кількість викладачів з вченими званнями та ступенями становить 93%.

На основі освітньо-професійної програми вищої школи за професійним спрямуванням зварювання у 1994 році були розроблений навчальні плани підготовки бакалаврів зварювання зі спеціальностей 7.092301 «Технологія та устаткування зварювання» та 7.092303 «Технологія та устаткування відновлення та підвищення зносостійкості машин і конструкцій». Навчальні плани розраховані на підготовку спеціалістів, спроможних виконувати роботу з проектування й експлуатації обладнання, розробки та впровадження традиційних зварювальних технологій: газополуменевого, плазмового процесів та різних способів зварювання, котрі відповідають світовим тенденціям випуску наукоємної продукції високого технологічного рівня. А для підготовки обдарованої молодої зміни на кафедрі створена і плідно працює студентська лабораторія підвищення зносостійкості сталей і сплавів. Більш як за 50 років її діяльності понад 200 студентів узяли активну участь у науково-технічних конференціях, ними опубліковано майже 80 статей у науково-технічних журналах, вони отримали більше 10 авторських свідоцтв на винаходи.

У 1996 році було здійснено перший прийом студентів за багатоступеневою підготовкою за схемою: бакалавр зварювання-спеціаліст-магістр.

Паралельно з підготовкою інженерів-зварювальників кафедра готує спеціалістів вищої кваліфікації – кандидатів і докторів технічних наук. У 1968 році було відкрито аспірантуру, де захистили близько 40 кандидатських дисертацій та 4 докторських. Багато випускників працюють викладачами кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» та інших кафедр університету, на різних підприємствах України, в науково-дослідних, державних, приватних та політичних структурах. Це їх готували провідні вчені: Попов В.С., Биковський О.Г., Бриков М.М. Кафедра має досить високий науковий потенціал: три доктора технічних наук, професора, 15 кандидатів технічних наук.

На базі наукових робіт кафедри видано 10 книг, навчальних посібників, збірник статей, надруковано понад 500 статей у наукових журналах. Результати багатьох наукових розробок дозволили отримати більше 130 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, впроваджених у промисловість та навчальний процес.

Кафедра активно проводила відновлювальні роботи проточного тракту гідротурбін Дніпровського каскаду, Братської ГЕС, каскаду ГЕС на річці Сулак у Дагистані, а також гребних гвинтів суден типу ріка-море на підводних крилах дніпровського басейну.

Д.т.н., професор О.Г. Биковський і к.т.н., доцент І.В. Піньковський розробили математичну модель визначення температурно-часових умов, які забезпечують вилучення рідкого металу ядра з вмістом інтерметалідів з одночасною активізацією зварювальних поверхонь точечно-контактним методом зварювання різнорідних металів, зокрема сталь-титан.

К.т.н, доцент О.Г. Александров і к.т.н., доцент Ю.М. Савонов дослідили корозійну стійкість зварювальних поєднань двофазних аустенітно-феритних сталей, які піддаються вибірковій корозії по металу шва і корозійному розтріскуванню зони термічного впливу в лужних середовищах при високій температурі і концентрації. Для запобігання корозійного розтріскування були розроблені режими термічної обробки.

К.т.н, доцент В.М. Гордієнко і к.т.н., доцент А.О. Шумілов дослідили умови роботи лопаток димососів на теплових електростанціях, характер їх зношування, що приводить до зниження тяги і скорочення міжремонтних строків експлуатації. Ними розроблені нові перспективні матеріали для наплавки, технології і конструкція обладнання для наплавлення атакуючої кромки і пера лопатки складної геометричної форми. Впровадження результатів дослідження забезпечило підвищення зносостійкості димососів і вентиляторів ТЕЦ, що дало можливість суттєво скоротити витрати електроенергії і підвищити ефективність роботи ТЕЦ.

К.т.н., доцент Ю.М. Ткаченко і к.т.н., доцент О.С. Шумікін займались підвищенням експлуатаційних якостей робочих лопаток газових турбін. Вони розробили ефективну технологію відновлення структури і якості лопаток газотурбінних агрегатів АТ «Укргазпром», що дало можливість збільшити ресурс роботи лопаток до 54 тисяч годин, виключивши їх аварійне руйнування

К.т.н., доцент В.О. Гук дослідив вплив легування та структури на зносостійкість сплавів в умовах ударно-абразивного зношування. Він розробив новий порошковий дріт, який забезпечує високу зносостійкість наплавленого металу на білах дробарок ІРК – 1, який також придатний для наплавлення зубів ковшів екскаваторів. Впровадження результатів дослідження у виробництво дало можливість підвищити ресурс роботи біл дробарок у 20 разів. При виконанні НДР ним створено декілька одиниць обладнання, яке було використано для наукових цілей і виконання лабораторних робіт студентами зварювальної спеціальності.

К.т.н., доцент І.М. Білоник і к.т.н., доцент С.П. Бережний дослідили можливості підвищення якості: міцності і пластичності зварювальних з’єднань. Розроблена ними технологія отримання феротитану переплавом відходів титану і маловуглецевої сталі забезпечила підвищення міцності і пластичних якостей на 10% у порівнянні з металом, наплавленим стандартними електродами.

К.т.н., професором С.М. Поповим спільно з к.т.н., доцентом В.М. Гордієнком, та д.т.н., професором М.М. Бриковим і к.т.н. Д.А. Антонюком вивчена і реалізована на практиці технологія наплавки швидкозношуваних деталей асфальтозмішувачів, що докорінно збільшило зносостійкість і термін експлуатації броні та лопаток, дозволило отримати відчутний економічний ефект. Розробка комплексного підходу, щодо оцінки зносостійкості деталей машин з урахуванням різнобічного середовища забезпечила можливість збільшення строку експлуатації деталей машин.

К.т.н, доцент М.С. Гамов, обіймаючи посаду завідувача галузевої лабораторії з підвищення зносостійкості та строку служби експлуатації деталей целюлозно-паперового виробництва, спільно з к.т.н., доцентом Є.В. Гавровим вирішили проблеми розробки зносостійких матеріалів для наплавки і технології наплавлення значної кількості деталей машин, які експлуатуються в складних умовах при значних механічних навантаженнях. Технологія наплавлення роторів і відновлення їх автоматичним методом ефективно впроваджена на Архангельському, Сегежському та Котлаському ЦКК.

Науковці кафедри завжди у пошуку. Вони розробили технологію одержання нового порошкового дроту, який забезпечує високу зносостійкість наплавленого металу. К.т.н., проф. С.М. Попов та к.т.н. Д.А. Антонюк розробили і впровадили інформаційно-освітній портал кафедри який сприяє обміну навчальною і науковою інформацією зі спеціалістами інших університетів і країн через інтернет. Продовжуються роботи зі створення методології дистанційного навчання та проведення навчального процесу на базі віртуальних курсів у системі кіберкомунікативного ресурсу.

Колектив кафедри продовжує пошук нових шляхів для розв'язання актуальних наукових та інженерних проблем сьогодення, бере активну участь у підготовці спеціалістів за європейськими стандартами якості. У 2001 році була відкрита спеціалізація «Міжнародна сертифікація та управління якістю продукції у зварювальному виробництві» спеціальності 7.092301 «Технологія та устаткування зварювання».

Всього за 47 років існування кафедра підготувала близько 3000 інженерів, які працюють в державних, науково-педагогічних закладах, банківських і акціонерних товариствах та підприємствах спільних, вітчизняних, близького та далекого зарубіжжя. Випускники мають достатній рівень знань не лише у галузі зварювання і наплавлення, але і в інших різноманітних сферах життєдіяльності, займаючи різні посади, залишаються вірними набутим в університеті і факультеті традиціям з професіоналізму, відповідальності і порядності.

Випускники різних років, які незмінно працюють у рідному університеті: к.т.н., доцент Шумілов А.О. – декан інженерно-фізичного факультету; к.т.н., доцент Ситніков М.М. – декан факультету післядипломної освіти; к.т.н., доцент Гамов М.С. – завідувач кафедри «Міжнародних економічних відносин», голова профкому університету; к.т.н., доц. Шевченко В.Г. – завідувач кафедри «Механіка»; к.т.н. Пугачов Г.О. – доцент кафедри «Нарисної геометрії і креслення»; к.т.н. Клімов О.В. доцент кафедри «Фізичного матеріалознавства»; д.т.н. Мітяєв О.А. проф. кафедри «Технологія металів»; Васильєв В.В. – завідувач лабораторії навчально-методичного відділу.

Випускники, які присвятили себе виробничій діяльності, досягли командних звершень. Серед них: Шелуханський В.Ф. – генеральний директор ВАТ «Завод металоконструкцій»; Вакатов О.О. – генеральний директор ВАТ «Завод високовольтної апаратури»; Майтала С.В. – директор ТОВ «Металургмонтаж – 205»; Клейнер І.В. – генеральний директор ВАТ «Запоріжтрансформатор»; Алексєєв М.І. – головний зварювальник ВАТ «Запоріжтрансформатор»; Біловоденко В.М. – головний зварювальник ВАТ «Електродний завод»; Брагінець В.І. – директор науково-інженерного центру ІЕЗ ім. Є Патона; Воронов В.М. – головний зварювальник ВАТ «Запорізький завод металоконструкцій»; Вишемірський Є.М. – головний зварювальник Газпрому Росії; Закладной В.Я. – зам. генирального директора ВАТ «Орсільмаш»; Забуга О.Г. – зам. начальника управління кадрів ВАТ «Мотор Січ»; Русєв Г.М. – технічний директор Запорізької науково-виробничої фірми «Орнітоф»; Попов В.В. – директор ВАТ «Завод газаочисного обладнання»; к.т.н. Петрик І.О. – головний зварювальник ВАТ «Мотор Січ»; Тесля А.П. – головний зварювальник ВО «Іскра»; Трофимов В.П. – заступник головного інженера з наземної техніки ВАТ «Мотор Січ»; Самойленко В.М – зам. генерального директора з якості ВАТ «Запорізький завод металоконструкцій»; Білозерцев О.С. – зам. головного металурга КБ «Івченко-Прогрес»; Хоменко Г.В. – начальник бюро зварювання ВАТ «Запоріжсталь»; Лупирь В.С. – зам. генерального директора ВАТ «Павлоградхіммаш»; Гамов А.М. – генеральний директор ТОВ «Тата»; Красносельський К.В. – генеральний директор підприємства «Триада-сварка».

Широкий інженерний і загальний інтелектуальний світогляд, помножений на особисту ініціативу, дозволив випускникам кафедри з великим успіхом вести важливі справи в різних галузях: політичних, громадських, освітянських тощо. Серед них: Костенко Ю.І. – народний депутат України, голова Української народної партії, член Європарламенту; Пугачов І.Г. – управляючий Запорізьким відділенням Приватбанку; Головко О.С. – екс-мер м. Запоріжжя, керівник фірми ВАТ «Стерлінг праця України»; Коваленко А. В. – директор департаменту Запорізької торгово-промислової палати; Красносельська С.І. – зам. директора підприємства «Триада-сварка»; Огаренко В.М. – ректор класичного приватного університету; Власюк І.В. – голова правління ВАТ «ТВЦ «Україна»; к.т.н., доцент Губарь Є.Я. – декан Черкаського державного технологічного університету; к.т.н. Міліченко С.С. – зам. директора «НТЦ експловелд» з електродного виробництва і начальник Дослідного заводу зварювального обладнання ІЕЗ ім. Є.О. Патона; к.т.н. Александров О.О. – інженер фірми «Босш» (Голандія); Коренбліт Р.М. – генеральний директор торгової мережі «Євростандарт»; Очеретько І.М. – генеральний директор торгової мережі мобільного зв’язку «Торнадо»; Присуха А.В. – директор ПП «ЕРПІ»; к.т.н. Бабарикін С.В. – директор ТОВ «Міцар»; Снісаренко В.В. – головний інженер ВАТ «Укрстальконструкція» м. Київ; к.т.н. Шумікін С.О. – доцент кафедри фінансів ЗДІА; Семеріков М.М. – начальник відділу праці і зарплати ВАТ «Іскра»; Яцун І.Г. – голова правління ВАТ «Янцевський гранітний кар'єр»; Загальський Р.М. – головний інженер ВАТ «Янцевський гранітний кар'єр»

 

 

Прізвище, ім'я, по-батькові Посада Вчене звання
Овчинников Олександр Володимирович Професор,завідувач кафедри д.т.н.
Биковський Олег Григорович Професор д.т.н.
Бриков Михайло Миколайович Професор д.т.н.
Попов Сергій Миколайович Професор д.ф.н.
Андрущенко Михайло Іванович Доцент к.т.н.
Шумілов Андрій Олександрович Доцент к.т.н.
Осіпов Михайло Юрійович Доцент к.т.н.
Білоник Ігор Методійович Доцент к.т.н.
Савонов Юрій Миколайович Доцент к.т.н.
Нетребко Валерій Володимирович Доцент к.т.н.
Бережний Станіслав Петрович Доцент к.т.н.
Антонюк Дмитро Анатолійович Доцент к.т.н.
Куликовський Руслан Анатолійович Доцент к.т.н.
Капустян Олексій Євгенович Cт.викладач  
Костюк Михайло Олександрович Зав.лаб  
Тимофієнко Дмитро Миколайович Зав.лаб  
Шумілов Олександр Андрійович Зав.лаб.  
Аверченко Ірина Павлівна Cт.лаборант  
Дегтяр Сергій Іванович Ст.лаборант  
Міліченко Андрій Семенович Ст.лаборант  
Хохлова Лариса Олександрівна Ст.лаборант  
Акритова Таїсія Олександрівна Лаборант  

 

 

  Кафедра займає загальну площу 1290,5 м2. Площа, яка відведена під навчальні аудиторії та лабораторії, складає 887,1 м2. Кімнати професорського і викладацького складу та допоміжного персоналу разом із кабінетом завідуючого кафедрою займають площу в 51,4 м2. Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття по дисциплінах спеціальності, що акредитується, проводяться в лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться у загальному користуванні.

 • Для проведення лекційних, лабораторних, практичних та науково-дослідних робіт призначені наступні приміщення:
 • ауд. 163-Б (Лабораторія теорії та технології зварювальних процесів; лабораторія з дисциплін  «Зварювання тиском», «Методологія наукового дослідження», «Напруження та деформації при зварюванні», «Проектування зварних конструкцій», «Проектування та експлуатація машин зварювання тиском», «Розрахунок зварних конструкцій»);
 • ауд. 163-В (Лабораторія теорії та технології зварювальних процесів; лабораторія з дисциплін   «спеціальних методів зварювання та технологічного оснащення, лабораторія з дисциплін «Зварювання та наплавлення спеціальних сталей і сплавів», «Технологічна оснастка для зварювання»);
 • ауд. 163-Г (Лабораторія теорії та технології зварювальних процесів, лабораторія з дисциплін «Фізичні та металургійні процеси в металі при зварюванні», «Теорія зварювальних процесів», «Зварювання у машинобудуванні»);
 • ауд. 185 (Лабораторія теорії та технології зварювальних процесів, лабораторія з дисциплін «Зварювальні матеріали», «Зварювання плавленням», «Зварювання різнорідних і композитних матеріалів», «Міжнародні та національні системи атестації персоналу»);
 • ауд. 255 (Лабораторія автоматизації зварювальних процесів та контроля якості, лабораторія з дисциплін «Контроль якості зварювання», «Проектування та експлуатація машин зварювання плавленням», «Атестація зварювального виробництва та сертифікація продукції», «Виробництво зварних конструкцій», «Міжнародні та національні системи стандартизації у зварювальному виробництві»);
 • ауд. 257a-2 (Лабораторія автоматизації зварювальних процесів та контроля якості, лабораторія з дисципліни «Джерела живлення для зварювання»);
 • ауд. 257а-3 (Лабораторія автоматизації зварювальних процесів та контроля якості, лабораторія з дисципліни «Триботехніка та основи надійності машин»
 • ауд. 257a-8 (Лабораторія автоматизації зварювальних процесів та контроля якості, лабораторія з дисциплін «Автоматичні лінії, роботи і транспортування у зварювальному виробництві», «Автоматичне керування зварюванням», «Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка»);
 •  
 • ауд. Р27 (Лабораторія газополуменевої обробки та плазмового напилення, лабораторія з дисциплін «Термічне різання металів», «Паяння металів», «Зварювання пластмас та склеювання металів», «Газополуменева обробка металів»);
 • ауд. 186 (Лабораторія матеріалів та рентгенографії),
 • ауд. 486 (Лабораторія мащення вузлів тертя);
 • ауд. 488 (Лабораторія технологічних методів підвищення терміну роботи вузлів тертя);

Кафедра веде підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів:

БАКАЛАВР

Бакалаврат обіймає спеціалізації 6.131-4 «Обладнання та технології зварювального виробництва», 6.131-5 «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», ліцензійний обсяг – 60 осіб денной форми навчання та 50 осіб заочної форми навчання. Термін навчання – 4 роки. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.

Під час навчання випускник здобуває кваліфікацію за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» - бакалавр зі зварювання, технічний фахівець-механік.

МАГІСТР

На спеціальність «Прикладна механіка» виділено 240 місць, таким чином на освітні програми 8.131-4 «Обладнання та технології зварювального виробництва» та 8.131-5 «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» мінімальна кількість місць для магістрів складає 40 чоловік. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.

Під час навчання випускник здобуває кваліфікації за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр»:

 1. інженер із зварювання;
 2. інженер-механік;
 3. викладач університетів та вищих навчальних закладів.

У навчальній діяльності кафедра плідно співпрацює із запорізькими промисловими підприємствами: ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат», AT «Мотор-Січ», ТОВ Сервісний центр «Металург», ПАТ «Зернотехсервіс», НПП «Плазматех», ПАТ «ПТП Укренергочермет», ПАТ «Запоріжкран», ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запоріжтрансформатор», ПАТ «АвтоЗАЗ», Запорізька АЕС, ПАТ «Запорізький завод металевих конструкцій», ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», ПАТ «Дніпроспецсталь», ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченко, ВАТ «Запорізький судобудівельно-судноремонтний завод», ПАТ «Запорізький машинобудівний завод», ТОВ «Тріада Лтд КО».

Навчальні дисципліни спеціальності 131 «Прикладна механіка» спеціалізації «Технології та устаткування зварювання»

Навчальні дисципліни спеціальності 131 «Прикладна механіка» спеціалізації «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій»

2013

2014

2015

2016

2017

Список навчально-методичних робіт кафедри за 2017-2018 навчальний рік

 • 34. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №2 «Дослідження технології виготовлення флюсів» з дисципліни «Виробництво матеріалів для зварювання, наплавлення та напилення» для студентів освітньої програми «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 22 с.
 • 35. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №3 «Контроль якості покритих електродів та аналіз причин браку на різних стадіях виробництва» з дисципліни «Виробництво матеріалів для зварювання, наплавлення та напилення» для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 22 с.
 • 36. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Виробництво матеріалів для зварювання, наплавлення та напилення» для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 14 с.
 • 37. Конспект лекцій з дисципліни «Виробництво матеріалів для зварювання, наплавлення та напилення», ч. І «Виробництво покритих електродів» для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 – 70 с.
 • 38. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №1 «Дослідження структури та властивостей (твердість і мікротвердість) металу наплавленого стандартними матеріалами» з дисципліни «Матеріали для наплавлення та напилення» для студентів освітньої програми «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 30 с.
 • 39. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №2 «Дослідження здатності до самозміцнення і зносостійкості в умовах абразивного зношування металу наплавленого стандартними матеріалами» з дисципліни «Матеріали для наплавлення та напилення» для студентів освітньої програми «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 18 с.
 • 40. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №3 «Аналіз та дослідження електродних та порошкових матеріалів для металізації і напилення та нанесених ними поверхневих шарів» з дисципліни «Матеріали для наплавлення та напилення» для студентів освітньої програми «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 30 с.
 • 41. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №4 «Дослідження флюсів для зварювання та наплавлення» з дисципліни «Матеріали для наплавлення та напилення» для студентів освітньої програми «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 18 с.
 • 42. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Матеріали для наплавлення та напилення» для студентів освітньої програми «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» усіх форм навчання / Укл.: М.І. Андрущенко, О.Є. Капустян. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 10 с.
 • 43. Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни «Основи теорії зварювання» для студентів освітньої програми «Технології та устаткування зварювання» всіх форм навчання / Укл.: О.Є. Капустян, М.І. Андрущенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 14 с.
 • 44. Методичні вказівки до проведення практичної роботи №1 з дисципліни «Основи теорії зварювання» для студентів освітньої програми «Технології та устаткування зварювання» всіх форм навчання / Укл.: О.Є. Капустян, М.І. Андрущенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 – 10 с.
 • 45. Методичні вказівки до проведення практичної роботи №2 з дисципліни «Основи теорії зварювання» для студентів освітньої програми «Технології та устаткування зварювання» всіх форм навчання / Укл.: О.Є. Капустян, М.І. Андрущенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 – 38 с.
 • 46. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Основи теорії зварювання» для студентів освітньої програми «Технології та устаткування зварювання» всіх форм навчання / Укл. О.Є. Капустян, М.І. Андрущенко – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 – 6 с.
 • 47. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи № 1 з дисципліни «Основи теорії зварювання» для студентів освітньої програми «Технології та устаткування зварювання» всіх форм навчання / Укл.: О.Є. Капустян, М.І. Андрущенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. - 14 с.

Сторінки