Кафедра соціальної роботи ЗНТУ запрошує на навчання
за напрямом підготовки: соціальне забезпечення
спеціалізація: соціальна робота
з можливістю навчання за другою спеціальністю
«управління соціальним закладом»

Сьогодні в Україні актуальним є питання підготовки фахівців, які відповідатимуть вимогам сучасного соціуму, тому держава потребує якісної підготовки фахівців соціальної сфери. Кафедра соціальної роботи ЗНТУ успішно здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців із соціальної роботи, які є конкурентоспроможними на ринку праці (100% працевлаштовано магістрів соціальної роботи ЗНТУ).

У процесі підготовки фахівців студенти спеціальності соціальна робота ЗНТУ отримують знання із соціологічного, психологічного та юридичного спрямування, поєднуючи теоретичні знання з практичними навичками в сфері соціальної роботи. Практична підготовка здійснюється в Запоріжжі та регіоні, а також Чехії, Словаччині, Польщі, Німеччині. У цьому напрямку розроблена програма навчальної практики, згідно договорів з установами. Повноцінна практична підготовка відбувається у центрах та департаментах соціального спрямування (соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, службах у справах дітей, управліннях праці, соціального захисту населення і охорони здоров'я, будинках-інтернатах, спеціалізованих школах-інтернатах, центрах зайнятості і профорієнтації, геріатричних закладах, соціальних притулках, реабілітаційних центрах, відділах медико-соціальної експертизи); в органах влади та місцевого самоврядування; в аналітичних центрах; у недержавних організаціях (волонтерські організації, благодійні фонди) та ін.

Сферою діяльності соціального працівника є управління соціальною сферою; державна служба; сфера освіти, охорони здоров'я; соціологічні дослідження; опитування громадської думки; соціальне адміністрування; соціальна політика; соціально-політична аналітика; соціальний консалтинг; соціальна реклама; соціальний маркетинг; громадська та благодійна діяльність; управління персоналом; паблік-рілейшнз.

Для вступу на спеціальність соціальна робота в ЗНТУ абітурієнти надають сертифікати УЦОЯО з наступних предметів: 1. Українська мова та література (базовий рівень). 2. Історія України. 3. Біологія.

Управління соціальним закладом

Сучасні та перспективні потреби Запорізького регіону в фахівцях спеціальності «Управління соціальним закладом» демонструють наявність в регіоні попиту на фахівців даної спеціальності Відповідність ліцензійним вимогам дозволяє кафедрі соціальної роботи ЗНТУ здійснювати підготовку магістрів зі спеціальності 8.18010001 «Управління соціальним закладом».

Глобальні тенденції трансформації ринкових відносин актуалізують застосування маркетингу в соціальному управлінні. До розвитку соціальної сфери має бути залучене корпоративне управління соціальними процесами, що створить умови для вдосконалення механізмів муніципального, регіонального розвитку та підвищення конкурентоспроможності громад.

Аналіз роботи соціальних закладів у різних країнах показує, що адміністрування організацій з надання соціальних послуг потребує спеціальних знань, вмінь та навиків. На факультетах соціальної роботи в багатьох університетах Європи та Америки здійснюється підготовка соціальних працівників за напрямом «Соціальне адміністрування». Компетентність адміністрації закладу має дуже великий вплив на ефективність роботи персоналу і на досягнення поставлених цілей, адже некомпетентний керівник може звести нанівець всі зусилля працівників.

Кафедра соціальної роботи ЗНТУ має всі можливості високоякісної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістр зі спеціальності 8.18010001 «Управління соціальним закладом» як для організацій та підприємств регіону. Підготовка фахівців кафедрою соціальної роботи узгоджується з місцевими організаціями і установами, відповідає їх вимогам щодо спеціалізації і якості підготовки.