Ви є тут

Головна
Конституційна реформа – основа сучасного державотворення

23 вересня 2014 року в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулось засідання круглого столу «Конституційна реформа – основа сучасного державотворення». Метою даного проекту було залучення широких кіл громадськості до обговорення проекту децентралізації системи влади в Україні та визначення ролі конституційної реформи в контексті сучасного державотворення. Послухати пропозиції щодо вказаного питання були запрошені й студенти Запорізького національного технічного університету – представники первинної організації профспілки студентів, аспірантів та докторантів.

Модератором круглого столу виступила Ніколаєва Тетяна Євгеніївна – заступник завідувача кафедри політології Запорізького національного університету, кандидат філософських наук, доцент. Експертами були: Коломоєць Т.О. – доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету ЗНУ; Максакова Р.М. – доктор юридичних наук, доцент; в.о. завідувача кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Інституту управління та права ЗНТУ; Армаш Н.О. – доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права КПУ. Серед великої кількості студентів-учасників круглого столу були студентки 4 курсу ЗНТУ: Галич І.В. та Кудлай А.Ю., що доповідали з приводу зміни статусу вищих інститутів державної влади та знаходження балансу трьох гілок влади та забезпечення розподільчої влади.

Програма роботи круглого столу включала в себе обговорення найгостріших політичних, економічних та соціальних питань, на які можливий вплив конституційної реформи. Слід зазначити, що Конституція України змінювалась, переформовувалась та переукладалась декілька разів. Кожного разу процес її удосконалення був швидким та не приносив бажаного результату: Основний Закон держави було ухвалено 28 червня 1996 року, потім відбулось реформування 2004 року, 2010, 2011, 2013 та 2014 років. Учасники круглого столу наголошували на тому, що зміни до розділів 1, 3 та 13 Конституції є недоцільними на даний період часу. Але реформування Конституції необхідне і має проводитись в трьох напрямках: єдність державної політики; забезпечення конституційних гарантій незалежності та професійності суддів та справедливого правосуддя і закладення конституційних основ для реформування місцевого самоврядування.

Серед великої кількості дійсно цікавих виступів, на мою думку, найцікавішим був виступ Степанченко Дарини – голови Запорізького осередку Ліги студентів Асоціації Правників України – з пропозицією проведення референдумів у режимі online для залучення якнайбільшої кількості людей. З цим не можна не погодитись – це дійсно зручно, швидко і просто. Проте, як зауважили експерти, не всі питання слід виносити в широкий загал, але, безумовно, роль і голос суспільства мають бути враховані.

Зауважу, що до розгляду експертів надійшло близько 800 пропозицій. Начальник управління з питань внутрішньої політики ЗОДА Олександр Зубченко наголосив на тому, що всі пропозиції вже розглянуті та будуть передані до конституційної комісії ВРУ.

Цікаво, що таким чином, при активному обговоренні проблем сьогодення, можна дійти до влучних висновків і зробити свій внесок у розвиток нашої держави.

Підсумовуючи все вище написане, скажу, що подібні заходи дуже важливі не тільки для розвитку політичної освіченості, а й для удосконалення сучасного реформування та прийняття законів в Україні.

Щоб брати участь у подібних заходах, слідкуйте за новинами на сайті Обласного центру патріотичного виховання молоді (http://ocpvm.org.ua), і ми змінимо наше життя на краще!

Ірина Сажинська,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ