Кількість кредитів – 5; загальна кількість годин – 180.

Мета: надати можливість студентам оволодіти системою знань з математичного моделювання технологічних процесів АД і ЕУ, виробити вміння і навички розробки сучасних моделей технологічних процесів з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу.

Завдання: забезпечити оволодіння на сучасному рівні математичними методами моделювання технологічних процесів виготовлення деталей, вузлів та АД і ЕУ в цілому.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:

знати:

• основні задачі та етапи наукового дослідження;
  • загальну схему наукового дослідження;
  • основні поняття про теоретичні дослідження, математичну модель та експериментальні дослідження;
  • методи обробки і аналізу дослідних даних;
  • кореляційний аналіз;
  • регресійний аналіз;
  • теорію факторного планування експериментів;
  • методи оптимізації технологічних процесів.

уміти:

• планувати мету задачі та основні етапи наукового дослідження;
  • дослідження технологічного процесу виготовлення АД і ЕУ;
  • розробляти математичні моделі досліджених процесів, об’єктів, явищ;
  • проводити кореляційний аналіз результатів досліджень;
  • проводити регресійний аналіз результатів досліджень;
  • проводити дослідження технологічних процесів методами факторного планування експериментів;
  • проводити оптимізацію технологічних процесів;
  • виготовити деталі ГТД.

Викладач дисципліни Качан Олексій Якович, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри ТАД.

Опис навчальної дисципліни

Найменування показників Галузь знань, спеціальність (напрям підготовки), освітній ступінь Характеристика навчальної дисципліни
денна форма навчання заочна форма навчання
Кількість кредитів – 5

Галузь знань:13. "Механічна інженерія"

Спеціальність (освітня програма, спеціалізація):

134 "Авіаційна та ракетно-космічна техніка"

нормативна

(нормативна)

Модуль – 1

Спеціальність:

Технології виробництва авіаційних двигунів та  енергетичних установок

Авіаційні двигуни та енергетичні установки

Рік підготовки:
Змістових модулів – 2 5-й
Індивідуальне науково-дослідне завдання: – Семестр
Загальна кількість годин – 180 11-й
Лекції

Тижневих годин для денної форми навчання:

аудиторних – 4,

самостійної роботи студента –

Освітній ступінь: магістр

Практичні, семінарські
Лабораторні
Самостійна робота
Індивідуальні завдання: –
Вид контролю: екзамен

Примітка.

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної та індивідуальної роботи становить:

для денної форми навчання – 64/116.

Програма навчальної дисципліни

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. Наукові дослідження, математичне моделювання та методи обробки аналізу досліджень.

Тема 1. Математичне моделювання та методи обробки і задачі та етапи наукового дослідження. Загальна схема наукового дослідження. Визначення предмета та об’єкта дослідження. Мета та задачі дослідження. Гіпотеза. Теоретичні дослідження. Математична модель. Експериментальні дослідження. Методи обробки і аналізу дослідних даних. Кореляційний аналіз. Регресійний аналіз.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. Теорія факторного планування експериментів і методи оптимізації технологічних процесів.

Тема 1. Основні поняття. Математична модель об’єкту досліджень. Основні етапи і принципи планування експерименту. Факторне планування експериментів. Повний факторний експеримент і дробові репліки. Складання плану-матриці експерименту. Розрахунок коефіцієнтів регресії. Перевірка відтворюваності дослідів. Перевірка адекватності лінійної моделі. Оцінка значущості коефіцієнта регресії. Дробовий факторний експеримент. Методи оптимізації технологічних процесів. Метод крутого сходження. Симплексний метод оптимізації.