Чи не з моменту вступу до вищого навчального закладу всіх турбує питання подальшої професійної реалізації та працевлаштування в цілому. Молоді цікаво дізнатися про особливості своєї майбутньої спеціальності, про можливості та способи успішного отримання робочого місця. Щоб задовольнити потребу в абсолютній упевненості своїх студентів Запорізький національний технічний університет періодично влаштовує відповідні майстер-класи.

28 листопада у стінах рідної «Машинки» за підтримки Центру сприяння працевлаштуванню студентів ЗНТУ пройшов майстер-клас «Железнодорожная транспортная логистическая система ОАО «Запорожсталь» для студентів кафедри Транспортних технологій Транспортного факультету. Професійним досвідом із нашою молоддю поділився начальник управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь» Нагіх К.В.

ПАТ «Запоріжсталь» – металургійний комбінат повного циклу, діяльність якого спрямована на кількість та якість випущеної продукції. Крім того, до процесу виробництва постійно залучаються нові технології та ідеї. Наприклад, для економії палива на комбінаті запропоновано використовувати вугільний пил, завдяки чому можна частково відмовитися від природного газу. Адже головний девіз ПАТ «Запоріжсталь» - «Не экономить на ремонтах и людях, а грамотно использовать сырьё, снижая затраты».

Щодо роботи своєї професійної сфери Нагіх К.В. зазначив:

«По количественному составу железнодорожного транспорта наш комбинат опережает только «Криворожсталь». А в отношении технического обеспечения транспорта «Запорожстали» по Украине равных нет.

Непосредственно о логистике могу сказать, что в моём понимании – это «эффективность в работе». Чтобы достичь такой эффективности, человека стоит мотивировать, оптимальнее всего, финансово. Средняя зарплата на предприятии составляет 6004 грн, кроме того за эффективные решения технологических задач производства возможны премии в размере до 1500 грн.

Хочу также отметить, что я доволен деятельностью молодых сотрудников – они быстро соображают и много работают. На данный момент комбинату необходимы специалисты-путейцы и локомотивщики, поиском которых мы активно занимаемся.

Студентам и выпускникам кафедры хочу пожелать ориентироваться не на должность, а на предприятие. Лучше начните с малого, чтобы достичь большего, но на основе серьёзной, мощной организации».

Завдяки профкому студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ і Центру сприяння працевлаштуванню студентів та кафедри транспортних технологій університету пройшла така корисна зустріч, стали відомими відповіді на найцікавіші питання, і тепер молодь має уявлення про майбутню роботу, може замислитися над своїм соціальним становленням та плануванням кар'єри.

Сніжана Вичужаніна
Прес-служба студентського самоврядування ЗНТУ