В рамках Європейського тижня кодування #codeEU в жовтні місяці команда проєкту «Мобільний універ» кафедри програмних засобів у складі доц. Миронової Н.О, ас. Камінської Ж.К., викладача IT-школи SmartKids Денисенко Ганни, Неласого Олега та студентів-волонтерів: Зіненко Данила, Козлова Валерія, Олександра Бережного, Вічевої Ганни, Клінкової Анастасії, Судакова Володимира, Снурніцина Богдана, Циммермана Олексія, Коваленко Вадима вирушила до віддалених шкіл міста Запоріжжя з ціллю познайомити учнів із сучасними ІТ-професіями, провести воркшопи програмування мовою Python, робототехніки з mBot та Arduino, довести дітям, що програмування – це цікаво зараз і перспективно в майбутньому!

Команду «Мобільного універу» тепло зустрічали в Запорізьких загальноосвітніх школах №1, №55, №42, №75, які знаходяться в різних районах міста. Чимало школярів дуже цікавились презентацією про майбутні IT-професії, жваво включались в дискусію та обговорення переліку професій в галузі програмування. В процесі дискусії піднімались гендерні питання – дівчата в сфері IT, представники кафедри програмних засобів запропонували спробувати свої сили – взяти участь у конкурсі програмування для дівчат Technovations Girls! А всіх охочих – в олімпіадному русі школи спортивного програмування.

Школярі з задоволенням брали участь в запропонованих воркшопах з програмування Python, мобільних роботів з використанням Arduino, навчальних роботів-конструкторів mbot-ів. В очах усіх учнів 7,8,9,10 класів горіли вогники зацікавленості, азарту, подиву та захоплення від різних видів програмування. Команді «Мобільного універа» не хотілося виїжджати зі шкіл, а школярі в свою чергу не хотіли відпускати.

Щира подяка директорам, заступникам директорів, вчителям та учням шкіл за теплий прийом, приємне спілкування.

Виїзд команди «Мобільного універу» відбувся завдяки спільному проекту «Мобільна ІТ-лабораторія для навчання школярів програмування і сучасної інженерії» кафедри програмних засобів НУ «Запорізька політехніка» та ГО «Екосенс», який став одним із переможців конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто» ПАТ «Запоріжсталь».

Організатори події: кафедра програмних засобів НУ «Запорізька політехніка», ГО «Екосенс», ГО «Фундація освітньо-наукових ініціатив» та за підтримки європейської ініціативи Meet and Code. Також особлива подяка керівнику ГО «Фундація освітньо-наукових ініціатив» Т.Л. Жавжаровій.

Команда «Мобільний універ»
кафедри програмних засобів