Ви є тут

Головна

Наукові школи

     Кафедра фізичного матеріалознавства (ФМ) має потужний науковий потенціал і висококваліфіковані науково-педагогічні кадри. За останні роки на кафедрі сформувався науковий напрямок з прикладних досліджень «Розробка та удосконалення конструкційних і композиційних матеріалів з різними металевими основами і підвищеними механічними властивостями та службовими характеристиками (жароміцністю, теплостійкістю, корозійнотривкістю, витривалістю та опору втомному руйнуванню у широкому діапазоні частот коливань»). На кафедрі існує аспірантура та докторантура за спеціальностями: спец. 05.02.01 – Матеріалознавство та спец. 05.16.01 – Металознавство та термічна обробка металів.

     Лабораторія електронної мікроскопії кафедри оснащена сучасним растровим електронним мікроскопом РЕМ 106 для дослідження мікроструктури металів та сплавів, яким користуються при проведенні лабораторних робіт із дисциплін «Методи структурного аналізу», «Навчальний практикум із методів дослідження та НДРС», «Металознавство», «Експертні дослідження причин руйнування виробів», «НДРС». В рентгенографічній лабораторії знаходиться модернізований дифрактометр ДРОН-1. Його модернізація була проведена з метою забезпечення запису дифрактограм і обробки експериментальних даних за допомогою комп'ютерної техніки. В лабораторії механічних випробувань виконуються лабораторні роботи із дисципліни «Механічні властивості матеріалів та конструкційна міцність виробів». Крім того, на кафедрі діють лабораторії термічного оброблення, фізичних властивостей та методів дослідження, електричних матеріалів. Їх технічні можливості використовуються для виконання лабораторних робіт та проведення науково-дослідних робіт студентами.

Напрями наукових досліджень

     На кафедрі фізичного матеріалознавства виконуються держбюджетні та госпдоговірні науково-дослідні роботи за такими темами:

1.     Госпдоговірна тема  2813 «Комплексне дослідження технологічних і службових характеристик модернізованого складу сплаву ЖС3ЛС-М.», замовник Публічне акціонерне товариство «Мотор Січ», м. Запоріжжя, тривалість 05.12.13 - 30.06.19, керівник – д.т.н, проф. Гайдук С.В.

2.     Госпдоговірна тема 2815 «Розробка складу та технології нанесення багатошарових покриттів на деталі газотурбінних двигунів, що прають в умовах високих температур», замовник Публічне акціонерне товариство «Мотор Січ», м. Запоріжжя, тривалість 06.04.15 - 31.12.19, керівник – к.т.н, проф. Грешта В.Л.

3.     Госпдоговірна тема 2822 «Дослідження структури і властивостей металу лопаток зі сплавів ЧС70-ВІ та U-500 газоперекачувальних агрегатів після тривалого напрацювання», замовник науково-виробниче товариство з обмеженою відповідальністю «Резонанс ЛТД», м. Запоріжжя, тривалість 23.01.12 - 31.12.19, керівник - д.т.н., проф. Гайдук С.В.

4.      Госпдоговірна тема 2818 «Розробка нового ливарного зварювального жароміцного корозійностійкого нікелевого сплаву марки ВХ4ЛМ-ВІ (ЗМІ-М7) для виготовлення відповідальних деталей перспективних ГТД і ГТУ», замовник Публічне акціонерне товариство «Мотор Січ», м. Запоріжжя, тривалість 03.01.19 - 31.03.20, керівник – д.т.н, проф. Гайдук С.В.