12 грудня 2012 р. у Запорізькому національному технічному університеті відбулась науково-практична конференція «Актуальні проблеми формування трудового потенціалу регіону на засадах соціального партнерства» за секціями «Актуальні проблеми підготовки спеціалістів із врахуванням потреб регіонального ринку праці» та «Участь молодіжних об'єднань у формуванні трудового потенціалу області». Організатором конференції виступила Запорізька обласна федерація роботодавців.

Активну участь в роботі секції «Актуальні проблеми підготовки спеціалістів із врахуванням потреб регіонального ринку праці» прийняли представники профкому студентів ЗНТУ на чолі з головою профкому студентів ЗНТУ Андрієм Іванченко.

На конференції були присутні представники центру зайнятості, професійно-технічних закладів, потенційні роботодавці провідних підприємств регіону, студентсво. Розглянуто наступні питання: «Сучасні тенденції з нормативно-правового забезпечення професійної освіти», «Самореалізація учнів закладів професійно-технічної освіти», «Досвід та перспективи студентських центрів праці Запорізького регіону», «Працевлаштування студентів під час навчання у ВНЗ», «Проблеми державної політики України з питання працевлаштування студентів», «Формування та ефективне використання трудового потенціалу молоді», «Об'єднуюча роль трудового молодіжного руху у розвитку науково-технічного потенціалу та популяризації робочих спеціальностей регіону», «Правове регулювання працевлаштування молоді по закінченню ВНЗ», «Участь громадських організацій в процесі проходження практики та працевлаштування молоді».

В процесі обговорення звернулись до проблеми працевлаштування випускників ВУЗів, його правового регулювання. Не менш болюча тема для кожного, що винесена на розгяд – проходження практики під час навчання. Заслухано студентських лідерів з пропозиціями щодо подолання проблеми працевлаштування молоді, розвитку молодіжного підприємництва та зайнятості молоді.

В результаті роботи секції було прийнято ряд рішень щодо подолання проблеми зайнятості молоді, серед яких найбільш цікаві:

1. Вживати заходів щодо висвітлення в засобах масової інформації роз’яснень трудового законодавства та порядку його застосування.

2. Розробити концепцію професійної орієнтації молоді області, якою передбачити в загальноосвітніх навчальних закладах області навчальний курс профорієнтаційної роботи.

3. Проводити для студентської молоді вищих навчальних закладів області ярмарки вакансій, семінари та тренінги по працевлаштуванню молоді та інформування про становище ринку праці.

4. Проводити регіональні та обласні конкурси «Молодий роботодавець року» та бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді та надавати фінансову підтримку проектам переможцям.

5. Сприяти розробленню та реалізації регіональної Програми розвитку молодіжного підприємництва.

Пресслужба профкому студентів ЗНТУ,
Гузенко Юлія