Професорсько-викладацький склад кафедри іноземних мов професійного спілкування забезпечує викладання іноземних мов для студентів гуманітарних спеціальностей на факультеті міжнародного туризму та економіки, факультеті соціальних наук, юридичному факультеті й факультеті управління фізичною культурою та спортом. Основні дисципліни кафедри: іноземна мова, іноземна мова за професійним спрямуванням, ділова іноземна мова, іноземна мова для кар’єри та життя, наукове спілкування іноземною мовою, іноземна мова в галузі та латинська мова.

Кафедра іноземних мов професійного спілкування має найпотужніший професорсько-викладацький потенціал в регіоні серед споріднених кафедр – 100 % викладачів мають наукові ступені та вчені звання, що відповідають профілю викладання. Викладачі активно підвищують свій методичний потенціал та проходять міжнародну сертифікацію (TEFL,  CELTA, CELT-S, TKT) задля якісного викладання іноземних мов відповідно до європейських рекомендацій з мовної освіти.

Викладачі кафедри впевнені в тому, що вільне володіння іноземною мовою є запорукою успішного працевлаштування випускників та основою кар’єрного зростання фахівця, саме тому в освітній процес впроваджуються інноваційні методики викладання мов, що зарекомендували себе як під час аудиторних занять, так і під час дистанційної роботи. Викладачі кафедри використовують автентичні підручники визнаних зарубіжних видавництв, зокрема Cambridge University Press, Goethe Institut, Hueber, MacMillan, National Geographic, Pearson Education Limited, Oxford University Press. Для закордонних видань розроблено навчально-методичні комплекси, враховуючи навчальні плани кожної спеціальності. Методичний доробок кафедри – це посібники, що отримали схвалення Вченої ради Університету та рекомендовані МОН України: «Друга іноземна мова (німецька)», «Essential Minimum for Restaurant Stuff», «Use of English», «Практичний курс першої іноземної мови (німецька)» тощо.

Кафедра має угоди про співпрацю зі спорідненими кафедрами інших українських ЗВО (Запорізький державний медичний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка). Ця співпраця сприяє академічній та науковій мобільності викладацького складу й студентського загалу під час круглих столів, конференцій, тренінгів.