В межах міжнародного проекту "Центри передового досвіду для молодих учених" (CERES, реєстр. № 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHES) програми "Темпус" Європейського Союзу та договорів про співпрацю 28 лютого 2017 р. на кафедрі програмних засобів відбулася зустріч студентів 4 курсу спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 122 «Комп'ютерні науки та інформаційні технології» із представниками провідних IT-компаній Запорізького регіону.

Представник компанії "Light IT" А. Ігнашова розповіла про вимоги ринку праці до майбутніх IT фахівців, напрями роботи компанії, можливості для проходження переддипломної практики, дипломування та подальшого працевлаштування студентів і випускників кафедри програмних засобів ЗНТУ на підприємстві. Студенти, що брали участь у зустрічі, отримали сувеніри від компанії та пропозиції щодо безкоштовного навчання на курсах з вивчення мов програмування та технологій розроблення веб-сайтів, які користуються значним попитом на ринку праці в Україні та закордоном. Цей візит представника "Light IT" є продовженням спільної роботи кафедри та компанії і є запорукою гарантії працевлаштування випускників спеціальностей кафедри програмних засобів.

Важливо відзначити, що попит на випускників кафедри програмних засобів ЗНТУ є дуже великим і постійно зростає як в регіональному, так і в національному та загальносвітовому масштабах, а пропозиція на ринку праці з боку фахівців є недостатньою та має тенденції щодо зменшення в регіоні через внутрішні та зовнішні міграційні процеси. Це обумовлює велику зацікавленість регіональних компаній до працевлаштування студентів і випускників кафедри програмних засобів ЗНТУ.

Директор Громадської організації (ГО) “ЗНСО” Ю. Олійник (до речі – колишній випускник кафедри програмних засобів) розповів про цікаві наукоємні проекти, що виконуються спільно з канадськими партнерами та пропонуються до співпраці з ЗНТУ.

Дуже цікавою виявилася пропозиція ГО “ЗНСО” провести спільно із ЗНТУ конкурс студентських робіт і проектів за програмою “Smart City” (“Розумне місто”) на базі кафедри програмних засобів в межах “Тижня науки” ЗНТУ за науково-методичної підтримки міжнародного проекту “Центри передового досвіду для молодих учених” програми “Темпус” Європейського Союзу, виконуваного в ЗНТУ. У конкурсі можуть взяти участь студенти будь-яких IT та радіоелектронних спеціальностей. Передбачено нагородження студентів-учасників конкурсу цінними призами та сувенірами від організаторів. Для участі у конкурсі з 01.03.2017 р. до 05.04.2017 р. потрібно подати заявку на сайті “ЗНСО” http://smartcity.znso.org, де потрібно описати ідею / проект, що матиме відношення до програми “Smart City”. Відібрані ідеї / проекти мають бути захищені авторами на “Тижні науки” ЗНТУ у період 17-22 травня 2017 р. як доповіді на секції кафедри програмних засобів. Урочисте оголошення результатів конкурсу та нагородження переможців буде проведено за підсумками конкурсу.

Сергій СУББОТІН
завідувач кафедри програмних засобів,