За ініціативи і безпосередньої організації профкому студентів ЗНТУ 5 лютого 2013 року в гуртожитку №4 відбувся захід, що став допомогою студентам, які проживають у гуртожитку щодо оформлення житлових субсидій. Студенти активно використали подібну можливість, адже це чудовий варіант зменшити оплату за проживання.

Прийом документів на оформлення субсидії проводив працівник управління праці та соціальному захисту населення Запорізької міської ради у Жовтневому районі безпосередньо у приміщенні гуртожитку №4 (Центр студентського самоврядування).

В оформленні документів допомагали заступник директора студмістечка ЗНТУ Вадим Кеда, члени студентської ради гуртожитку №4 і голови студентських рад інших гуртожитків ЗНТУ.

Субсидія це адресна безготівкова допомога держави громадянам України для відшкодування витрат на оплату ЖКП (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот).

Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. Мешканець повинен сплачувату за житлово-комунальні послуги не більше ніж 15 відсотків від свого середньомісячного доходу в розрахунку на місяць, інше – доплачує держава у вигляді субсидії.

Документи, які надаються для призначення субсидії: Заповнений бланк заяви; Декларація про доходи та майно; Довідки про доходи за шість попередніх місяців; Довідка про склад сім’ї та тарифи ЖКП.

Житлова субсидія належить до безповоротної державної допомоги і ніяк не впливає на форму власності житла. Її розмір залежить від розміру стипендії та оплати комунальних послуг у гуртожитку.

Наприклад, студенти у гуртожитку №4 сьогодні сплачують за проживання у розмірі 284,53 грн. на місяць. Цю суму можна значно зменшити, оформивши субсидію. Так у відповідності від доходів та майнового стану студента, що мешкає у гуртожитку №4, розмір субсидії коливається в середньому від 59 грн. на місяць у студента бюджетника зі стипендією до 263 грн. на місяць у студента контрактника або студента бюджетника без стипендії.

Якщо всі студенти, що мешкають у гуртожитках ЗНТУ будуть своєчасно оформлювати субсидію – це загалом зекономить нашим студентам 1,5 – 2 млн. гривень на рік. Саме цю мету і поставив перед собою профком студентів ЗНТУ: зекономити студентам 1,5 – 2 млн. гривень на рік.

Все, що студенту потрібно – мати бажання зекономити свої кошти і звернутись за консультацією до профкому студентів ЗНТУ, студентської ради гуртожитку або до студентського містечка ЗНТУ.

Субсидія для студентів – це дуже просто, особливо коли підтримка йде з боку ВУЗу та профкому студентів ЗНТУ.

Прес-служба профкому студентів ЗНТУ