25-30 листопада 2019 р. НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» провів ХІ Всеукраїнську студентську олімпіаду «Механотроніка в машинобудуванні», у якій взяли участь 20 команд (більше 70 студентів) з Києва, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Хмельницького, Покровська, Бердянська, Львова, Житомира, Кропивницького, Івано-Франківська і Вінниці, що представляли 19 університетів України.

Традиційно олімпіада проводилась у формі змагань команд студентів та особистий залік. В межах олімпіади студенти спершу пройшли тренування на обладнанні фірми Фесто, що використовується при вирішенні завдань олімпіади, потім 2 дні командних змагань (5 задач по 1,5 години кожна) і 2 дні особистих змагань. Перед кожним етапом проводилось жеребкування, що виключало будь-яку можливість підготувати заздалегідь розв'язання завдання.

Під час олімпіади студенти розробляли циклограми та схеми, здійснювали вибір обладнання, складали алгоритми, писали програми для контролерів, збирали і налагоджували механотронні системи промислової автоматики й представляли їх журі, яке оцінювало правильність і швидкість розв'язання.

НУ «Запорізька політехніка» представляла команда студентів кафедри електропривода і автоматизації промислових установок (ЕПА) у такому складі:

- Шульженко Сергій Сергійович, гр.Е-318м,

- Олєйніков Микола Олександрович, гр.Е-319м,

- Гончаров Дмитро Вікторович, гр.Е-319м

- Новік Дмитро Андрійович, гр. Е-316

Тренери:

- Осадчий Володимир Володимирович, к.т.н., доц. каф ЕПА,

- Назарова Олена Сергіївна, к.т.н., доц. каф ЕПА.

Завдяки цілеспрямованості, наполегливості, самоорганізації наших студентів і тренерів при підготовці до олімпіади, і не зважаючи на відсутність на кафедрі і в університеті обладнання, з яким необхідно працювати під час олімпіади, у командних змаганнях команда кафедри ЕПА «Запорізька політехніка» виборола ІІ місце.

Всі четверо членів команди змагалися у особистому заліку. У супер-фіналі капітан команди Сергій Шульженко виборов ІІ місце, а Микола ОлєйніковІV місце.

Ми вдячні організаторам за цікаві змагання, які стали як для студентів, так і для викладачів поштовхом до самовдосконалення та підвищення свого професійного рівня, і керівництву нашого університету за підтримку при підготовці до змагань та можливість бути учасниками олімпіади!

Вітаємо з перемогою! Бажаємо подальших успіхів!

Кафедра електропривода і автоматизації
промислових установок