Добігає кінця другий рік виконання проекту Темпус «Модернізація віщої інженерної освіти в Грузії, Україні та Узбекистані відповідно з технологічними викликами» 530244-TEMPUS-1-2012-1-SE-TEMPUS-JPCR. За час виконання проекту викладачі університету переймали досвід європейських колег, знайомилися з матеріально-технічним оснащенням і методичними матеріалами. Програмою проекту передбачено створення сучасної лабораторії відповідно до потреб спеціальності, яка приймає участь у проекті. Базовою кафедрою проекту є кафедра Металорізальні верстати та інструмент, яка тісно співпрацює з лідерами програмного забезпечення Delcam Ltd, Аскон і SolidWorks. З метою покращення підготовки студентів у напрямку виготовлення деталей було прийнято рішення придбати 3D принтер, який є сучасним засобом матеріалізації моделей. Принтер успішно придбаний і вже проводяться пуско-налагоджувальні роботи, вже є перші надруковані моделі.

3D принтер має досить велику область друку (ДхШхВ = 220х 220х320 мм) і може використовувати такі типи пластика НВАК, PHA, ABS, PLA (діаметр дроту 1.75mm), діаметр сопла 0,4 мм (в комплекті змінне сопло 0,2 мм), товщина шару 0,1-0,4 мм, швидкість друку до 250 мм/с, точність позиціонування XY вісь 0,0128 мм, Z вісь 0.00125 мм, підключення – USB, SD Card, формати друку STL, GCode, obj, dae , amf.

Віталій Клименко, Павло Глушко, каф. МВ та І