«SHAPING – NEIGHBORHOOD» («Нові грані сусідства») – під такою назвою 23-25.11.2017 успішно пройшов семінар-моделювання. Семінар було організовано в рамках виконання договору між ЗНТУ та CIVIC-Institute. В семінарі взяли участь студенти та викладачі Інституту управління та права ЗНТУ. Відповідальний за організацію семінару – Д.Ю. Арабаджиєв, завідувач кафедри загально правових та політичних наук юридичного факультету.

Даний семінар було проведено завдяки інституту міжнародної освіти CIVIC (CIVIC-Institute) та інституту міжнародних відносин (The Institute for Foreign Cultural Relations, IFA) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

Тренінг показав учасникам альтернативи процесу прийняття рішень у Європейському Союзі, і продемонстрував важливість участі кожного представника суспільства у розвитку процесів європейської інтеграції в ході співпраці сусідніх країн з ЄС. Під час проведення симуляції, на основі інтерактивних методів засвоєння інформації та виконання практичних завдань, учасники усвідомили, що забезпечення безпеки, стабільності та добробуту є ключовим моментом в розвитку сусідства. Особливо важливим є загальне визнання європейських цінностей: самовизначення народів Європи, демократія та повага до прав людини, дотримання спільних цінностей у сферах верховенства права, належного державного управління, незалежність судової системи, прозорість політичних інститутів на національному та загальноєвропейському рівнях.

Учасники семінару отримали задоволення від спілкування с тренерами та колегами, а також здобули новий досвід та навички.