Ви є тут

Головна

У Києві з 26 по 28 листопада 2013 року відбувся семінар-практикум «Підвищення Webometrics рейтингу ВНЗ: практичні заходи. Третій рівень: Експерт», у якому взяли участь профільні фахівці з усіх вишів нашої країни. Учасники семінару отримали відповіді на запитання, які виникли під час впровадження прикладних аспектів, що розглядалися на семінарах 1-2 рівня.

Організатором семінару виступили ПП «Технологічний Центр» (Харків), видавець журналів «Східно-Європейський журнал передових технологій» (Eastern European Journal of Enterprise Technologies) і «Технологічний аудит та резерви виробництва» (Technology audit and production reserves), та Асоціація «Уран» (Київ).

Проводив семінар Соловяненко Денис Володимирович - спеціаліст у галузі наукометрії, вебометрії та інформаційної діяльності, завідувач сектора Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ», координатор проектів Асоціації УРАН «Наукова періодика України» та «Наука України у дзеркалі наукометричної бази даних SciVerse Scopus», канд. іст. наук.

Третій рівень: «Експерт» семінару-практикуму складався з циклу семінарів за чотирма критеріями Webometrics рейтингу ВНЗ: «PRESENCE. Присутність університету в Інтернет», «IMPACT. Вплив публікацій університету», «OPENNESS. Відкритість доробку вчених», «EXCELLENCE. Якість результатів досліджень».

Семінар «Університет у середовищі Веб 2.0» був розрахований на фахівців з ВНЗ, які вже мають високу присутність в Інтернет, але прагнуть розвиватися далі, використовуючи увесь інноваційний потенціал. На семінарі розглядалися загальні засади соціалізації веб-домену університету, комплексні проектні рішення технологічної модернізації окремих веб-сайтів університету, а також інструменти для масового залучення Інтернет-користувачів до розбудови домену ВНЗ. Під час практикуму учасники мали змогу ознайомитись з функціоналом інструментів та служб Веб 2.0, розроблених у доменах найбільш рейтингових університетів світу.

Семінар «Академічні Інтернет-альянси» був розрахований на аудиторію спеціалістів з веб-оптимізації. Учасники були поінформовані про засади потужних корпоративних ініціатив вітчизняних та зарубіжних академічних установ. На семінарі розглядалися політика та механіка функціонування корпоративного проекту видавців України «Український індекс наукового цитування».

Семінар «Особливі форми відкритого доступу» був розрахований на фахівців з установ, які мають високі показники відкритості доменів і розуміння всіх критеріїв Webometrics. Учасникам було запропоновано ознайомитися з досвідом потужних академічних установ щодо застосування принципів відкритого доступу до неопублікованих результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів та документів у нетекстових форматах; було висвітлено тренд щодо політики публікації первинних наукових даних та побудови кіберінфраструктури, а також було надано поради щодо методики публікації нетекстових та напівтекстових матеріалів з максимальною користю для домену ВНЗ.

Семінар «Високоцитовані публікації університету» був розрахований на спеціалістів, обізнаних зі світовими системами обігу наукової інформації. В ході семінару була узагальнена інформація про фактори, які позитивно або негативно впливають на показники цитованості наукових статей, соціальні характеристики високоцитованих авторів. Учасникам була надана інформація про рейтингові індикатори наукових журналів, їх нормативи у різних галузях знання.

За результатами семінару учасники всіх трьох рівнів отримали сертифікати «Підвищення Webometrics рейтингу ВНЗ: практичні заходи» «Три кроки – від новачка до експерта». Від Запорізького національного технічного університету сертифікат отримав проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку університету Дмитро Макарович Піза.