Одне з перших питань, що постають на початку літа перед студентом, є питання про можливості заробітку. Чим зайнятись, щоб не псувати довгоочікуваний відпочинок? На таке питання відповідає Центр сприяння працевлаштування студентів та випускників, що працює цілий рік для нас з вами у всім любому ЗНТУ. Деякі хотіли отримати сезонну роботу, а дехто і постійну. Для всіх бажаючих проводились різноманітні тренінги протягом року і безпосередньо перед гарячим сезоном.

Було проведено «Школу вожатської майстерності 2014», де взяли участь та пройшли курс занять за 40-годинною програмою «Школи вожатської майстерності» 120 студентів університету. Після чого всі студенти були направлені на роботу в дитячі оздоровчі табори Запорізької області. Найбільше студентів цього року було працевлаштовано в ДОТ «Лісова пісня».

Весною 2014 року було надане сприяння проведенню відбору співробітників до аквапарку «Острів скарбів» для студентів ЗНТУ щодо їх роботи у літній та канікулярних період. Даний захід був проведений у два етапи. Перший етап проходив з 16 квітня 2014 року, на якому було зібрано анкети всіх студентів, бажаючих працювати літом 2014 року в аквапарку «Острів скарбів», та проводилось роз'яснення щодо умов роботи, заробітної плати, тощо. Другий етап пройшов 16 квітня на якому адміністрація аквапарку відібрала серед бажаючих 45 студентів для роботи в літній період.

У лютому-березні 2014 р. були проведені ряд майстер-класів:

• майстер-клас від провідного фахівця Запорізького титано-магнієвого комбінату Людмили Вікторівни Василеги, яка докладно розповіла про титано-магнієвий комбінат, види діяльності на підприємстві, можливості працевлаштування випускників, сучасні вимоги ринку праці до випускників даних спеціальностей, діяльність комбінату на сьогоднішній день і багато іншого.
  • декілька зустрічей із провідними фахівцями ВАТ «Запоріжсталь», начальником управління інформаційних систем Орєшкіним Юрієм Ігоровичем та начальником управління операційного аналізу Стьопкіним Олегом Вікторовичем, на яких вони розповіли про роботу своїх підрозділів та про наявні на той час вакансії.
  • в травні 2014 року були організовані екскурсії на виробництво ПАТ «Укрграфіт» для студентів та випускників ЗНТУ з метою подальшого проходження стажування та працевлаштування на посади майстрів та інженерів з проектних робіт. Близько 60 студентів різних спеціальностей взяли участь в даних екскурсіях.

Для ефективного розподілу студентів випускників-спеціалістів 2014 року ЗНТУ та для дотримання норм Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням, з 22.04.214 до 25.04.14, було проведено засідання комісії з працевлаштування випускників-спеціалістів 2014 року для кожного факультету. Проводилась активна робота щодо запрошення потенційних роботодавців до участі в роботі комісії. Було надіслано 100 листів-запрошень до роботодавців через відділ діловодства; 50 листів-запрошень до роботодавців була розвезена співробітниками Центру сприяння працевлаштуванню студентів та випускників особисто; 30 листів-запрошень до роботодавців було надіслано факсом; 50 листів-запрошень до роботодавців було надіслано через електрону пошту. Цього року учасниками роботи комісії стали такі роботодавці: компанія ТОВ «Кліон Груп», ПАТ «Запоріжтрансформатор», ПАТ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», Запорiзька філія ПАТ Укртелеком, КП НВК «Іскра», АТ «Мотор Січ», Центр панорамних систем, SMK-Vision, компанія «Епіцентр К», ПУМБ, ПАТ «Запоріжсталь», Трейдінг Центр, компанія «Рома ЛТД», Запорізький обласний центр зайнятості.

Якщо поглянути на всі заходи, можна сміливо казати, що студенти ЗНТУ не були залишені напризволяще цього, такого ж спекотного, як і цікавого, літа. Всі бажаючі можуть звертатися до Центру сприяння працевлаштуванню студентів та випускників по допомогу протягом року. Він знаходиться в аудиторії 329 і чекає всіх,студентів і випускників, охочих до працевлаштування. Зробіть перший крок до успішної кар'єри вже сьогодні, і завтра вам відкриються небачені висоти на які ви зможете піднятися, якщо докласти помірних зусиль.

Артем Мушкарьов
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ