Традиційно в кінці серпня проводиться школа профспілкового активу ЗНТУ. Мета ШПА — поліпшити роботу активістів профкому через різноманітні тренінги, конкурси, квести, ігри та змагання. За правилами ШПА від кожного факультету бере участь команда з шести осіб. У кожної команди має бути своя назва, девіз, форма та стінівка.

У цьому році з 21 по 23 серпня в Оздоровчому комплексі «Маяк», що знаходиться у с. Вільноандріївка, відбулася четверта Школа профактиву, де активісти профкому студентів ЗНТУ вдосконалили свої навички профспілкової роботи, отримали море позитивних емоцій та нових знайомств.

Всього було 12 команд, серед яких вперше на школі профактиву взяли участь команда Юридичного факультету і команда Прес-служби профкому студентів ЗНТУ.

У перший день ШПА відбувся конкурс «Візитка», де кожна команда повинна була оригінально представити себе, на що виділялося 8 хвилин. Потім відбувся конкурс капітанів (імпровізація). Далі, після вечері, проводився конкурс «Відео Візитка». Тема для всіх була одна «Як я зустрів свого декана». Жанри ж для кожної команди визначалися шляхом жеребкування і виявились досить цікавими. Учасникам довелося багато попрацювати і поламати голови над сюжетом свого міні-фільму. Майже всі команди впоралися з цим завданням, і суддям було досить важко вибрати переможця цього конкурсу. Після насиченого дня учасники змогли відпочити і потанцювати на дискотеці, проте більшість віддали перевагу душевним посиденькам біля вогнища та співам під гітару.

Другий день видався не менш насиченим. Незважаючи на дощову погоду, ранок почався з бадьорої зарядки. Після сніданку учасники команди взяли участь у спортивних змаганнях з стрітболу, волейболу та настільного тенісу. Пізніше студенти мали можливість провести своє дозвілля граючи в різні розвиваючі настільні ігри. Після обіду учасники ШПА взяли участь в тренінгах. Тренінг з публічного виступу проводила Марія Черняєва. Тренінг з командоутворення та лідерства відбувся під керівництвом Кирило Дядя. Тренінг Кирила Дядя з командоутворення і лідерства почався з того, що всі розділилися по командах і прозвучало завдання знайти відмінності і закономірності кожного учасника команди. Таким чином, кожен зміг відкрити себе, свої особливості і познайомитися з колективом. Більш того, проводячи тренінг в ігровій формі, кожен міг вільно пропонувати свої ідеї, ділитися думками та ідеями. Кирило Дядя навчив розуміти структуру колективу, вивів типи людей в ньому і основні проблеми конфліктів.

Не менш цікавим і пізнавальним був тренінг Марії Черняєвої з публічного виступу. Мистецтво міміки і жестів, правильний темп мови і тембр голосу для залучення уваги слухача, секретні слова і прийоми – все це важливі складові будь-якої професії, і всього цього навчилися учасники Школи профактиву.

При настанні вечора, всюди йшли посилені репетиції, адже ввечері пройшов один з найдинамічніших конкурсів ШПА – Танцювальний батл. Завдання кожної команди полягала в тому, щоб самим поставити танець і станцювати його. Готувати номер команди почали ще з кінця липня, проте всі дуже нервували, адже мало хто професійно займався танцями. Однак, не дивлячись на всі хвилювання, танцювальний батл пройшов «на ура». У кожної команди були свої костюми, всі були дуже харизматичні і оригінальні. Танець кожної команди був по-своєму індивідуальний, зі своїм сюжетом і навіть акторською грою.

У третій день ШПА залишався останній конкурс «Що? Де? Коли?». У цьому змаганні учасники команд показували свою обізнаність в житті профспілки студентів ЗНТУ. Це допомогло учасникам краще ознайомитися зі структурою профкому студентів та університету, а також історією «Машинки». Після цього всіх чекало сама хвилююча подія ШПА 2017 – оголошення результатів. Кожен учасник отримав сертифікат підтверджуючий участь у Школі профспілкового активу ЗНТУ 2017 року. Найкращі команди за номінаціями отримали грамоти та подарунки від спонсорів.

На додаток до всього хочеться сказати, що Школа профактиву — це не тільки відмінна можливість поліпшити свої особистісні якості і дізнатися багато нового про роботу профкому, це ще і маленьке життя довжиною в три дні, за які всі об'єднуються і стають сім'єю. У будь-якому колективі запорука успіху — розуміння і взаємовиручка, і саме на Школі профактиву розумієш це як найкраще. Не дивлячись на конкуренцію і бажання кожної команди перемогти, всі залишаються друзями. Переймаючись духом веселощів, граючи разом на гітарах біля вогнища і просто допомагаючи один одному в побутових ситуаціях, учасники Школи стали більше, ніж просто колегами — вони стали однією родиною!

Висловлюємо подяку за підтримку та допомогу в проведені Школи профспілкового активу ЗНТУ 2017 р. АТ «Мотор Січ» та особисто Богуслаєву В'ячеславу Олександровичу, Запорізькій обласній організації профспілки працівників освіти і науки України та її керівнику Гринь Надії Іванівні, а також спонсорам:

- Квеструм «Игра»;

- Квеструм «Погреб»;

- «ОтВинта» – активний відпочинок у Запоріжжі;

- агентство романтичних побачень «Два какао»;

- «Мафия» – клуб з гри в мафію;

- «Old Rabbit» – територія вільних людей;