Центр сприяння працевлаштуванню студентів та випускників ЗНТУ успішно продовжує надавати прекрасні можливості для самореалізації нашій молоді! Для прикладу влітку «машинківці» вирушили до Києва із непростим візитом!

Ми поспілкувалися із фахівцем І категорії Центру Світланою Олефір: «У червні ми анонсували можливість проходження стажування нашими студентами у Міністерстві інфраструктури України в рамках проекту Icebreakers wanted for the Government. Відбір кандидатів проводився за пакетом документів: резюме + мотиваційне есе. Із наших студентів були відібрані троє: Водопьян Богдан (ФРЕТ), Богомаз Тетяна (ФМТУ) и Єрьомін Євген (МФ). Це вперше Міністерство взяло не тільки студентів київських вишів. Спеціалісти Центру сприяння працевлаштуванню ЗНТУ допомогли студентам із оформленням резюме и есе. І мені б хотілося відзначити те, що наша екс-начальник Анастасія Ігнашова доклала до проекту максимум зусиль, зокрема, її заслуга у тому, що студентам надали безкоштовне проживання у Києві на весь період стажування. Кураторами наших студентів були Гарик Корогодський – бізнесмен, відомий проектом «Generation.ua» (Програма підготовки майбутнього топ-менеджменту України), и заступник Міністру інфраструктури України Володимир Шульмейстер».

Після стажування наші студенти-учасники поділилися своїми емоціями від незабутньої подорожі!

Тетяна: «Вражень море! Перше, що кинулося у вічі – це добре ставлення до нас з боку співробітників Міністерства, бажання в усьому нам допомогти й буквально спілкування на «ти». Люди з команди дуже веселі, тому стажування пролетіло непомітно.

Це був новий життєвий досвід, робота з реальними цифрами, що доволі цікаво. Надихало і те, що бачили безпосередньо результати своєї роботи. Ми працювали у сфері держ. закупівель, із системою електронних торгів Prozorro и торговим майданчиком Smarttender. Аналізували й проводили моніторинг тендерів держпідприємств МІУ, виявляли корупційні схеми.

Спостерігався позитивний ефект нашої роботи, у зв'язку з цим усім учасникам проекту, запропонували робочі місця, по завершенню навчання у ВНЗ.

Хочу сказати всім, що це величезний досвід, яскраві враження й трамплін у майбутнє, тому не варто боятися труднощів, потрібно діяти».

Богдан: «Без сумніву, стажування в Міністерстві залишило тільки позитивні враження. Всього було 25 студентів. Нас (запорізьких) Міністерство забезпечило помешканням на весь строк стажування. У перший день міністр зі своєю командою и представники «Generation UA» зібрали нас в конференц-залі, спільно визначивши мету кожного напрямку (команди). Всього було 3 команди студентів: юристи, фінансисти и державні закупівлі. Моїм напрямком був напрямок держ. закупівлі. Наша команда займалася аналізом публічних торгів, які проводять заходи, подшефні Міністерству інфраструктури. Задачею було формування звітів по роботі підприємств на електронних майданчиках, який містив моніторинг цін, перевірку на наявність порушень регламенту в проведенні тендерів, виявлення підозрілих дій та ін. Крім того, займалися розробкою ідей та рекомендацій, впровадження яких допоможе зробити державні торги ще більш відкритими значно зменшить кількість махінацій в проведенні торгів.

Стажування допомогло відточити навички роботи в команді, творчий підхід до вирішення задач, вміння аналізувати великий масив інформації та приводити його в доступний для більшості вигляд.

Студентам рекомендую, окрім університетської програми навчання, займатися різноманітними видами самоосвіти та пошуком місць для самореалізації, цікавитися всім, де можна себе проявити та отримати якийсь досвід».

У підсумку нашої доброї бесіди хочеться сказати: хапайте неперевершені можливості, які надає студентам наш університет, адже ми, безумовно, варті успіху!

Сніжана Вичужаніна,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ