БАКАЛАВР
Спеціальність 131 Прикладна механіка
освітня програма "Обладнання та технології ливарного виробництва". Термін навчання - 4 роки. Під час навчання студенти вивчають теорію і технологію ливарного виробництва, автоматизацію, контроль якості у ливарному виробництві. Студенти навчаються проектувати обладнання та оснащення ливарних цехів, виплавляти метал і виробляти виливки за новітніми технологіями, без яких не обходиться жодна машина чи прилад. Випускник здобуває кваліфікацію - бакалавр з прикладної механіки.
освітня програма "Технології та устаткування зварювання". Термін навчання - 4 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - бакалавр з прикладної механіки.
освітня програма "Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій". Термін навчання - 4 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - бакалавр з прикладної механіки.

Спеціальність 132 Матеріалознавство
освітня програма "Прикладне матеріалознавство". Термін навчання - 4 роки. Під час навчання студенти вивчають розробку, властивості, виробництво, застосування, обробку та випробування металевих, неметалевих композиційних та функціональних матеріалів та виробів на їх основі. Випускник здобуває кваліфікацію - бакалавр з матеріалознавства.
Спеціальність 136 Металургія
освітня програма "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів". Термін навчання - 4 роки. Студенти вивчають теорію і технологію металургійного виробництва, металургію ливарних сплавів, технологію ливарної форми, навчаються розробляти технологічні процеси виготовлення виливків з будь-яких сплавів. Крім цього навчаються виготовленню художніх та прецизійних виробів (медалі, статуетки, прикраси, вироби з дорогоцінних металів тощо). Випускник здобуває кваліфікацію - бакалавр з металургії.

МАГІСТР
Спеціальність 131 Прикладна механіка
освітня програма "Обладнання та технології ливарного виробництва". Термін навчання - 1,5 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - магістр з прикладної механіки.
освітня програма "Технології та устаткування зварювання". Термін навчання - 1,5 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - магістр з прикладної механіки.
освітня програма "Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій". Термін навчення - 1,5 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - магістр з прикладної механіки.
Спеціальність 132 Матеріалознавство
освітня програма "Прикладне матеріалознавство". Термін навчання - 1,5 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - магістр з матеріалознавства.
освітня програма "Термічна обробка металів". Термін навчання - 1,5 роки. Випускник здобуває кваліфікацію - магістр з матеріалознавства.

Спеціальність 136 Металургія
освітня програма "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів". Термін навчання - 1,5 роки. Випукник здобуває кваліфікацію магістр з металургії.

Всі освітньо-пофесійні програми розроблено у відповідності до потреб провідних промислових підприємств Запорізького регіону: АТ "Мотор Січ", ДП "Івченко-Прогрес", ПАТ "Запоріжсталь", ПАТ "Бердянські жниварки", ПАТ "Дніпроспецсталь" та інші, з якими кафедри інженерно-фізичного факультету плідно співпрацюють у навчальній діяльності.