Ви є тут

Головна

З приємного придбання розпочався третій рік проекту Темпус «Модернізація віщої інженерної освіти в Грузії, Україні та Узбекистані відповідно з технологічними викликами» 530244-TEMPUS-1-2012-1-SE-TEMPUS-JPCR. На кафедрі Металорізальні верстати та інструмент з'явився фрезерно-гравірувальний верстат Woodpecker CAMARO CP-1208, який був куплений в рамках програми створення сучасної лабораторії згідно плану проекту Темпус. На сьогоднішній момент лабораторія має у своєму розпорядженні фрезерний верстат CAMARO CP-1208, фрезерний верстат Roland MDX-20, вимірювальну руку MicroScribe G2X, 3D принтер Ultimaker 2 MakerPi edition, сучасну обчислювальну техніку, а також ліцензійне програмне забезпечення провідних розробників систем CAD/CAM Delcam, SolidWorks та АСКОН.

Набутий верстат призначений для обробки матеріалів: пінопласт; різні пластики, органічне скло, акрил, ПВХ; дерево, фанера, МДФ, ДВП, ДСП; метали: латунь, алюміній, магній і т.д., можливо поверхневе гравірування по сталі. Може застосовуватися для різних галузей промисловості і виготовлення форм для лиття, штампів та прес-форм, приладових дошок, панелей управління, маркування, швидкого створення прототипів, фрезерування об'ємних букв, рельєфних зображень, табличок, логотипів, гербів і т.д.

Верстат має велику зону обробки 1200x800x120 мм, шпиндель потужністю 1,5 кВт і частотою обертання до 24000 об / хв, точність обробки 0,02 мм і може використовувати широкий спектр фрез.

У комплекті верстата поставлявся постпроцесор для виведення керуючих програм (КП) з системи ArtCAM. Студентами кафедри розроблений постпроцесор для виведення КП з програмного забезпечення PowerMILL.

Наявність даного обладнання дозволить поліпшити якість знань одержуваних студентами на предметах пов'язаних з механічною обробкою і розробкою КП, і на практиці закріпити отримані знання, а також отримати практичні навички виведення КП та обробки деталей на верстатах з ЧПК.

Віталій Клименко, Павло Глушко каф. МВ та І