Запорізька сінерама

З 1 по 15 вересня пройшов ювілейний фестиваль «Молоде кіно» у кінотеатрі ім. О. П. Довженка, участь у якому взяли молоді режисери з різних куточків України, в тому числі із Запоріжжя (Тетяна Навіна, Георгій Синьоокий, Сергій Андрієнко, Олександр Рудик, Ігор Гавриш та ін.). На конкурс відправляли короткометражки, кліпи, соціальні ролики та духовне кіно. Цього року фестиваль представив глядачам 107 робіт!

7 вересня відбувся показ кращих фільмів. Наші студенти також були запрошені на цей захід. Дозвілля їм організував профком студентів ЗНТУ.

«Актуальність програм висвітлюється через процеси, які зараз відбуваються в суспільстві», - сказала Людмила Зеленюк, Заслужений працівник культури України, директор КЗ «ККЗ ім. О.П. Довженка», а за сумісництвом і директор кінофестивалю. Більшість робіт торкаються таких тем, як гуманізм, милосердя, мир, патріотизм, почуття людини, психологія («3,2 года вместе» Олексія Лідовського); також були жартівливі сцени (такі, як «Тайна аиста» Олександра Єлагіна, «Висока цифра» Ігора Доценка).

Хотілося б зауважити, що мені найбільше сподобалися роботи Сашка Даниленка: «Карпатський реп» та «Swan». У першому кліпі захоплююча атмосфера, цікава музика (чутно варган), незвичайна анімація та персонажі. Другий кліп дуже чуттєвий та проникливий, викликає незабутні враження. Він показує любов, що не вмирає, сум за близькою людиною. Також дуже цікавими були фільми про «Парк Київська Русь» Надії Грачової, «Не менше 50 кг» Марини та Оксани Артеменко, «Евромайдан» Георгія Синьоокого та інші.

Наступного дня відбулось кіносвято «Мистецтва життєдайна мудрість в кіно пророщує любов!» із нагородженням, після якого Майк Кауфман, Лауреат міжнародних конкурсів піаністів джазових та театральних фестивалів, грав на синтезаторі. Його захоплюючу гру супроводжували кадри з мультфільму «Бременские музыканты».

В цілому, фестиваль відкрив широкому загалу багато талантів та подарував естетичну насолоду. Завдяки подібним заходам молодь обмінюється досвідом, дізнається про щось нове та цікаве. З кожним роком кількість робіт на конкурс зростає, як і їх рівень. А це значить, що українське кіно розвивається і чекає нових акторів та режисерів!

Анастасія Коломійцева,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ