Представники Запорізького національного технічного університету взяли участь у міжнародній науковій конференції з систем, управління та інформаційних технологій «Systems, Control and Information Technology», яка відбулася 20-21 травня 2016 р. в Індустріальному дослідницькому інституті автоматизації та вимірювань PIAP (м. Варшава, Польща).

Тематика конференції була присвячена розробленню нових методів та засобів інформаційних і вимірювальних технологій та їх застосування до розв'язання практичних завдань в різних галузях науки і техніки.

У конференції брали участь представники багатьох країн, зокрема, Великобританії, Польщі, Словаччини, Литви, України, Фінляндії, Греції, Бразилії, Росії та ін.

Конференцію відкрив із привітальними словами до учасників директор Інституту PIAP, професор Пьотр Шинкарчук та науковий секретар, професор Роман Шевчук.

Оргкомітет конференції запросив завідувача кафедри програмних засобів ЗНТУ, професора С.О. Субботіна зробити доповідь на пленарній секції разом з провідними європейськими вченими-дослідниками.

До оргкомітету конференції було надіслано понад ста доповідей, серед яких за результатами незалежного зовнішнього рецензування для публікації було відібрано менше половини доповідей. Кожну доповідь рецензували принаймні два рецензенти. Відібрані доповіді було включено до збірника, який входитиме до цифрової бібліотеки Springer та буде індексуватися у провідних міжнародних наукометричних базах, зокрема SCOPUS.

Від ЗНТУ за результатами рецензування для публікації у збірнику праць було рекомендовано статті професора, д.т.н. С. О. Субботіна, доцента, к.т.н. А. О. Олійника, доцента, к.т.н. С. Ю. Скрупського, доцента, к.т.н. В. М. Льовкіна та ст. викладача Т. О. Колпакової. На конференції відзначено, що роботи молодих учених ЗНТУ були виконані як результат імплементації міжнародного проекту «Сenters of Excellence for young RESearchers» (CERES – «Центри передового досвіду для молодих вчених») програми «Tempus» Європейської Комісії Комісії (реєстраційний номер 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHES).

Культурна програма включала в себе відвідування історичної частини м. Варшави.

Внаслідок проведених дискусій та консультацій з польськими колегами представниками ЗНТУ професором С. О. Субботіним та доцентом А. О. Олійником було досягнуто домовленість про виконання спільних наукових досліджень та освітянських проектів з партнерами з Європейського Союзу, а також про спільну участь у міжнародних семінарах, конференціях та тренінгах.

Провідний спеціаліст відділу
міжнародних зв'язків та роботи