У період з 18 по 22 травня на базі Сумського державного університету проходила V Міжнародна конференція «Прогресивні інформаційні технології Delcam в освіті і наукових дослідженнях». Основним завданням конференції було обговорення перспектив і результатів діяльності регіональних центрів Delcam за минулий рік. З цією метою засідання були розбиті на дві секції: «Інформаційні технології в освіті. Розвиток навчальних центрів Delcam у 2013-2015 навчальних роках» та «Інформаційні технології Delcam в наукових дослідженнях».

Цього року участь у конференції взяли 25 осіб з 10 вузів України. Від ЗНТУ в організації та проведенні конференції приймали участь співробітники Головного навчального центру «ЗНТУ-Delcam» Клименко В.Ю. і Глушко П.В.. Співголовою конференції та керівником делегації від ЗНТУ виступив ректор ЗНТУ проф. Бєліков С.Б.

На конференції було представлено дві доповіді від ЗНТУ. Перша доповідь «Обробка торцевих муфт із зубом« Curvic »в системі PowerMill» в секції «Інформаційні технології Delcam в наукових дослідженнях». У другій доповіді «Звіт головного навчального центру« ЗНТУ-Delcam »за 2013-2015 навчальні роки» були висвітлені заходи та результати виконання проекту. У другій частині доповіді була представлена інформація щодо реалізації проекта TEMPUS «Модернізація віщої інженерної освіти в Грузії, Україні та Узбекистані відповідно з технологічними викликами »530244-TEMPUS-1-2012-1-SE-TEMPUS-JPCR. Учасниками проекту TEMPUS є чотири вузи що входять в проект «Передові технології Delcam вузам України», а сама компанія Delcam бере участь у проекті як представник виробництва від Великобританії.

Учасникам конференції було цікаво дізнатися про відкриття 3D-лабораторії в ЗНТУ, її обладнання та можливості. Окрім доповіді були представлені зразки і моделі створені у 3D лабораторії. Також всім учасникам конференції була представлена монографія «Сучасні Тенденції у віщій інженерні освіті: європейський досвід та рекомендації для України».

По закінченні конференції були прийняті основні рішення:

• вважати роботу навчальних центрів Delcam в 2013 - 2015 навчальних роках задовільною;
  • відбірковий тур Global CAM University Competition провести на базі Сумського державного університету;
  • провести VI конференцію «Прогресивні інформаційні технології Delcam в освіті і наукових дослідженнях» на базі Запорізького національного технічного університету в травні 2016 року.

Електронна адреса 3D лабораторії ЗНТУ: http://engitec.in.ua

Клименко В.Ю., Глушко П.В.
Головний навчальний центр «ЗНТУ-Delcam»