Відділ міжнародних зв'язків та роботи з іноземними студентами

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv 26 квітня 2021 р. провели «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST» щодо можливостей навчання і практики, викладання та стажування в провідних європейських університетах, молодіжних обмінів та волонтерства в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності, закладами вищої освіти, студентами-учасниками обмінів Еразмус+ та випускниками Еразмус Мундус.

Національний університет «Запорізька політехніка» є грантхолдером та координатором міжнародного проєкту 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century» [WORK4CE].

Основними завданнями проєкту є розробка нової форми співпраці між університетами та підприємствами в епоху цифрових технологій для покращення працевлаштування випускників; надання новітніх компетентностей, що необхідні для працевлаштування, для формування робочого простору майбутнього; просування міжнародного та міждисциплінарного напрацювання навчального змісту моделі компетентності для Роботи 4.0.

В останній день березня 2021 р. Національний університет «Запорізька політехніка» з ініціативи завідувача кафедри загальноправових та політичних наук Арабаджієва Д.Ю. відвідала делегація з Болгарії. До складу делегації увійшли: Кирил Кіров, проректор Технічного університету-Варна і Гешо Любенов, заступник директора «Професійної школи комп'ютерного моделювання», директор групи компаній Турал.

Мета візиту: знайомство з університетом та обговорення питань співробітництва у сфері освіти та наукової діяльності.

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що Уряд Республіки Казахстан надає 40 стипендій для навчання громадян України у казахстанських закладах вищої освіти у 2021/2022 навчальному році. Зокрема, за програмами бакалаврату – 30 стипендій, магістратури – 10. Рішення ухвалено відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співпрацю в галузі освіти і науки від 14 вересня 2010 року.

Для студентів Національного Університету «Запорізька політехніка» існують можливості пройти навчання в партнерських університетах в рамках Програми ЄС Еразмус+ KA1, Eastern Partnership та випробувати свої сили вдома завдяки віртуальній мобільності.

Інформаційна он-лайн сесія щодо можливостей індивідуальної мобільності студентів до Європейських університетів в осінньому семестрі у 2021/2022 навчальному році відбудеться у вівторок 16 березня 2021 р. о 18-00.

Професор кафедри програмних засобів Галина Володимирівна Табунщик розповість про існуючі можливості та вимоги до кандидатів.

Запрошуються студенти магістратури та 2-4 курсу бакалаврату.

Реєстрація обов'язкова за посиланням https://zoom.us/meeting/register/tJYuc-Chqz8uGdC6W34MxcYJEOkVEXwKmLWv

Після реєстрації ви отримаєте лист з підтвердженням та лінк для підключення до зустрічі.

Міністерство освіти і науки України інформує, що відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту від 29 вересня 2017 року Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2021/2022 відкрита та триватиме до 1 квітня 2021 року.

Мова навчання – англійська.

З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/

Розпочато приймання заявок для участі у чергових конкурсах на здобуття стипендій за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта для навчання, стажування й проведення досліджень на 2022-2023 академічний рік.

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір студентів та випускників закладів вищої освіти на онлайн-модулі EU Study Days in Ukraine (Єврошколи), які відбудуться у березні-червні 2021 року.

Проєкт створено для тих, хто поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, а також для тих, хто має власні ідеї і шукає можливості втілити їх разом із однодумцями. Під час навчання у Єврошколі молодь отримає можливість зустрітися з провідними спікерами: дипломатами й експертами з ЄС та України. Формат навчальних модулів передбачає лекції, дискусії, живе спілкування, що дозволить учасникам значно покращити свої знання щодо Європейського Союзу та його співпраці з Україною.

Фонд «Лідери змін» оголошує конкурс на стипендії ім. Лейна Кіркленда в навчальному році 2021/2022.

Стипендія надає можливість пройти наукове стажування в Польщі, у т. ч. в інститутах Польської академії наук.

Пропонується два види стипендії:

• стипендія Кіркленда – це 9-місячна стипендія для експертів, що мають щонайменше 2 роки професійного досвіду;
  • Kirkland Research – це 4-місячна стипендія для дослідників із щомісячною стипендією розміром близько 1450,00 євро.

Заявки можна подавати до 1 березня 2021 року.

Більше інформації можна знайти на веб-сайті програми https://kirkland.edu.pl/en/scholarship-competition/ й веб-сайті Представництва ПАН у Києві.