Як не крути, але найнасиченішим з точки зору навчання цей рік став для наших першокурсників. Ще у січні вони тільки потроху будували плани щодо майбутньої професії. А у лютому, заповнивши всі бланки для проходження ЗНО, вже точно знали, що хочуть здобути вищу освіту. У травні кожен із них отримав горде звання «Випускник-2013» та, вислухавши гарні побажання на майбутнє, новоспечені абітурієнти відправилися здавати тести з різних предметів. Очікували результатів, готувалися, хвилювалися. А коли все минуло, молоді та перспективні зібрали документи та подали їх до вишу. Місцеві та приїжджі абітурієнти, завітавши до приймальної комісії ЗНТУ, знову поринули у тривожне очікування: поступлю чи не поступлю? І от, нарешті, здійснилося! Вступили до університету, пройшли відпрацювання. Та знову очікування, але на цей раз приємне – очікування урочистої церемонії посвяти в студенти ЗНТУ!

Дочекалися успішно: 31 серпня зранку біля головного корпусу університету зібралися сотні першокурсників, багато гостей, викладачі та, звісно, особисто ректор ЗНТУ професор Сергій Борисович Бєліков. Він одразу привітав новоспечених студентів та їх батьків, оголосивши урочисту церемонію посвяти відкритою.

За традицією після святкового гарматного залпу соліст зведеного хору ЗНТУ «Дніпро» виконав державний гімн, і над присутніми розвіявся прапор України. Під гімн Запорізького національного технічного університету урочисто піднявся прапор ЗНТУ. Від імені зібрання наші студенти поклали квіти до пам'ятника Д. М. Поддєрьогіну та до пам'ятника викладачам, співробітникам та студентам, які загинули під час Великої Вітчизняної Війни.

Потім першокурсників та їх батьків привітали почесні гості, серед яких депутати міських та обласних рад, голови міських виконкомів, представники профспілки та особисто Народні Депутати України Ярослав Сухий та Євген Карташов.

І настав час найважливішої частини посвяти в студенти Запорізького національного технічного університету – проголошення клятви першокурсника. Цю почесну місію виконали студент-першокурсник факультету комп'ютерних наук та технологій Дмитро Ситник та студентка-першокурсниця факультету економіки та управління Тетяна Ніколаєнко. Сергій Борисович передав їм символічний «Ключ знань» та «Студентський квиток» і привітав із приєднанням до рядів славетної «Машинки». На цьому урочиста церемонія завершилася, і потік першого курсу розбігся аудиторіями для знайомства із своїм факультетом.

А ми приєднуємося до усіх привітань та побажань нашим дорогим першокурсникам і особисто додаємо: нехай прагнення до знань та самовдосконалення постійно зростає, нехай навчання в університеті буде успішним та, незважаючи на тимчасові труднощі, приносить задоволення, нехай ви станете затребуваними спеціалістами, і найголовніше – нехай роки студентства будуть насичені найяскравішими подіями, які буде безмежно приємно згадати до найменших дрібниць! Терпіння вам та наполегливості, енергії та натхнення, вдачі та успіхів!

Сніжана Вичужаніна
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ