З 12 до 14 березня в Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла VI Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2015». Організаторами виставки виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ». Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні. Участь у виставці взяли 750 навчальних закладів з 22 регіонів України, а також заклади освіти та агенції Латвії, Литви, Швейцарії, Польщі, Чехії, Франції, Великобританії, Канади, Словаччини, Естонії, США та Молдови. Зокрема,

• 75 – університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ;
  • 20 – закордонних навчальних закладів та міжнародних освітніх агенцій;
  • 495 – органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних та позашкільних навчальних закладів;
  • 134 – навчально-методичні центри професійно-технічної освіти, професійно-технічні навчальні заклади;
  • 26 – виробників та дистриб'юторів сучасних засобів навчання, проектів, сучасних програм та рішень для галузі освіти, видавництв, освітніх порталів.

В тому числі взяв участь у виставці й Запорізький національний технічний університет. Наш університет представляли ректор ЗНТУ професор Сергій Борисович Бєліков, доцент кафедри машин і технології ливарного виробництва Юрій Петрович Петруша, асистент кафедри програмних засобів Олександр Іванович Качан і провідний фахівець лабораторії МНП та МЯНП, старший викладач кафедри машин і технології ливарного виробництва Сергій Васильович Тирса.

Під час проведення 47 науково-практичних конференцій, тематичних семінарів, круглих столів, презентацій та майстер-класів освітяни й науковці з різних регіонів країни обговорили нагальні проблеми модернізації галузі освіти, шляхи інтеграції до європейського освітнього простору, особливості вступу до вищих навчальних закладів у 2015 році.

Крім того, відбулося урочисте нагородження, і Запорізький національний технічний університет отримав:

• Диплом гран-прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» за високі показники у рейтинговому виставковому конкурсі «Наукова та науково-технічна діяльність».
  • Золоту медаль у номінації «Інновації у розвитку міжнародної співпраці та презентація національної освіти у світовому та європейському освітньо-науковому просторі».
  • Диплом за творчу працю з підвищенням якості національної освіти.
  • Почесною грамотою нагороджений Бєліков Сергій Борисович за вагомий особистий внесок і плідну організаторську діяльність з модернізації та оновлення галузі освіти.

Тож вітаємо нашу делегацію із успішним представленням на міжнародному рівні та бажаємо Запорізькому національному технічному університету нових перемог!

Сніжана Вичужаніна
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ