23 серпня 2017 року на 69 році життя раптово помер вчений, педагог, завідувач кафедри «Автомобілі», доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Головчук Андрій Федорович.

Пішов з життя відомий фахівець в галузі машинобудування, що присвятив все своє життя механізації сільського господарства.

Вся трудова діяльність Головчука А.Ф. була нерозривно пов'язана з Alma Mater. Андрій Федорович пройшов академічний шлях від асистента до ректора Уманського національного університету садівництва.

Прийшовши в науку молодим і амбітним, він поєднував у своїй роботі волю, цілеспрямованість, енергію і грунтовність.

Наукові дослідження професора Головчука А.Ф. спрямовані на поліпшення техніко-економічних і екологічних показників автотракторних і комбайнових двигунів. Автор (співавтор) 300 наукових праць, в тому числі 29 патентів, 5 монографій, 20 підручників і навчальних посібників. Під його керівництвом захищено сім кандидатських дисертаційних робіт.

За свою трудову діяльність Андрій Федорович домігся чималих висот: член спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій - Національного транспортного університету та Львівського національного аграрного університету, Академік Міжнародної академії технічної освіти, Академік наук вищої освіти України, член-кореспондент Української екологічної академії наук.

Педагогічна, наукова і громадська діяльність професора Головчука А.Ф. була відзначена срібною та бронзовою медалями ВДНГ СРСР; медалями Академії наук вищої освіти України «За успіхи в науково-педагогічній діяльності», «Івана Пулюя», «Ярослава Мудрого»; знаками Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти», «Відмінник технічної служби України», «Відмінник аграрної освіти та науки» ІІ та ІІІ| ступенів; Трудовою відзнакою Мінагрополітики України «Знак Пошани»; Почесними грамотами Міністерства АПК України та Верховної ради України «За особливі заслуги перед українським народом».

Громадянська панахида і прощання відбулися 25 серпня в Академмістечку Уманського національного університету садівництва. Похований професор А.Ф. Головчук на своїй історичній батьківщині - в селі Томашівка Уманського району Черкаської області.

Колектив кафедри висловлює щирі співчуття родині, рідним і близьким, друзям і колегам, учням Андрія Федоровича.  Поділяємо біль і гіркоту непоправної втрати. Пам'ять про Головчука Андрія Федоровича, як про видатного вченого, педагога, мудрого керівника назавжди залишиться в наших серцях.