Прийшло літо, і це значить, що зовсім скоро розпочне свою активну діяльність приймальна комісія рідного університету. Вступна кампанія цього року мало чим відрізняється від торішньої, проте для конкретності хотілося б зазначити важливі нюанси.

Запорізький національний технічний університет здійснює підготовку фахівців за рахунок коштів державного бюджету України та на контрактній основі. Зарахування до університету здійснюється на конкурсній основі. Конкурсний відбір здійснюється за сумою балів предметів сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти 2008-2013 років (УЦОЯО) та середнього балу атестату. Вступні випробування оцінюються за 100 бальною шкалою (від 100 до 200).

Сертифікати з нижчим від встановленого рівня (124 бали з непрофільних конкурсних предметів та 140 балів з профільних конкурсних предметів за 100-бальною шкалою оцінювання від 100 до 200 балів) приймальною комісією ЗНТУ не приймаються.

В ЗНТУ передбачено можливість одночасної участі у конкурсі на три напрями підготовки та навчання за декількома формами підготовки.

Випускники навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (коледжів та технікумів), які вступають на навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра на базі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста спорідненого напряму приймаються на перший курс (за скороченою програмою) або старші курси (на програму з нормативним терміном навчання на вакантні місця). Прийом зазначеної категорії вступників здійснюється за результатами фахового вступного випробування. Фахове вступне випробування оцінюється за 100 бальною шкалою від 100 до 200 балів.

При вступі до ЗНТУ категорії вступників із числа осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном, та осіб, які отримали повну загальну середню освіту до 2007 року включно, беруть участь у конкурсі щодо зарахування на навчання на власний вибір – з кількістю балів сертифікатів УЦОЯО чи з кількістю балів вступних випробувань із загальноосвітніх предметів, які проводяться ЗНТУ.

Крім того, за конкурсом кафедра військової підготовки ЗНТУ здійснює набір на навчання майбутніх офіцерів запасу, починаючи з третього курсу.

Слід також згадати і про підготовчі курси на Загальнотехнічному факультеті ЗНТУ, які мають можливість пройти майбутні абітурієнти. Тут здійснюється підготовка учнів з загальноосвітніх предметів, за якими УЦОЯО проводитиме зовнішнє незалежне оцінювання, та фахових дисциплін. Важливо, що абітурієнт, який пройшов підготовчі курси ЗНТУ, не тільки має ще більше шансів вдало скласти ЗНО, але отримує до 20 балів, що додаються до конкурсного бала при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки ЗНТУ. Щоправда, попередньо неодмінно потрібно пройти підсумкову атестацію на Загальнотехнічному факультеті ЗНТУ в поточному році.

Прийом документів для вступу до університету здійснюється з 1 липня до 31 липня 2013 року(для осіб, які складають творчі конкурси чи вступні випробування до 20 липня) на денну форму навчання та з 15 серпня до 13 вересня 2013 року (для осіб які складають творчі конкурси чи вступні випробування до 5 вересня) на заочну форму навчання відповідно.

Більш докладну інформацію щодо окремих питань вступу до Запорізького національного технічного університету можна дізнатися на офіційному сайті ЗНТУ: www.zntu.edu.ua у розділі «Абітурієнту», або безпосередньо у приймальній комісії ЗНТУ за адресою: вул. Жуковського, 60, VIІ корпус ЗНТУ, 2 поверх, ауд. 2.2 та за телефоном: +380(61)764-24-63, +380(61)769-82-26.

Хочеться наголосити, що у Запорізькому національному технічному університеті найбільша кількість бюджетних місць серед вищих навчальних закладів Запорізького регіону. Тож, ласкаво запрошуємо абітурієнтів вступати саме до нашого університету!

Сніжана Вичужаніна
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ