22 травня 2018 року у виставковому центрі «Козак-Палац» м. Запоріжжя відбулося відкриття Запорізького Промислового Форуму, який об’єднує 26-у міжнародну спеціалізовану виставку промислових рішень «Машинобудування, Металургія-2018, 14-у спеціалізовану виставку-конференцію ливарних технологій «Литво», 11-у спеціалізовану виставку – конференцію конструкційних матеріалів «Композити та Склопластики» та «Зварювання-2018: виробництво та застосування». Це один з найбільших в Україні промислових форумів, що презентує новинки в галузях металургії, ливарних технологій, машинобудування, композиційних матеріалів ,енергетики ,електротехніки , автоматизації, зварювання, ІТ - рішень, об’єднує серію науково-практичних конференцій, майстер-класів, практикумів, кооперативних зустрічей.

Відкрила Запорізький промисловий форум-2018 Всеукраїнська конференція «Зварювання-2018: виробництво та застосування ».Захід організовано за підтримки Запорізької облдержадміністрації, України, Запорізької Торгово – промислової палати, запорізького національного технічного університету. Конференція має допомогти консолідувати дії освіти, науки, бізнесу та промисловості щодо впровадження інноваційних зварювальних технологій та покращення стану зварювального виробництва.

В організації конференції активну участь прийняли співробітники НДЦ „Титан Запоріжжя та кафедри „Механіка”.

Завідувачем кафедри Шевченко В.Г. було відмічено перспективність проведення даного заходу, матеріали якого можна використовувати як наочні приклади практичного використання загально-технічних дисциплін, які викладаються на кафедрі.

У програмі було заплановано безпосередня участь представників провідних промислових підприємств, b2b-перемовини; презентація наукових досягнень українських та зарубіжних технічних рішень ,втілених на сучасних підприємствах, їх демонстрація на виставці; формування «портфелю замовлень кадрів для навчальних закладів регіону, інноваційний формат за участі провідних експертів та аналітиків в галузі зварювання .Такий формат дозволив вирішити основні проблеми взаємозв’язку промислового бізнесу ,освіти та науки; cформувати напрямки вирішення цих питань та зазначити вектори подальшого розвитку інженерії, зварювання в запорізькому регіоні.

У конференції взяли участь понад 100 представників промислових підприємств, бізнесу, наукових та навчальних організацій.

Другий день конференції пройшов на базі Запорізького індустріально-політехнічного училища № 23. Гості відвідали навчальні кабінети, майстерні, де навчаються майбутні зварювальники, ознайомились з перспективами подальшої діяльності закладу, підвели підсумки конференції.

Цей захід дозволив сформулювати логічну послідовність формування компетенції зварювальника завдяки залученню молодих фахівців усіх рівнів:  робочі спеціальності, молодші спеціалісти, студенти, бакалаври, магістри, аспіранти та докторанти.

При підведенні підсумків було прийнято рішення про організацію та проведення конференції такого формату на постійній основі.