До Дня української писемності та мови у ЗНТУ на кафедрі українознавства та загальної мовної підготовки 8-10 листопада 2016 р. відбудеться ХІІІ Міжвузівська науково-практична конференція «Терміни в науковій комунікації».

Мета конференції – сприяння науковій компетентності студентської молоді, вдосконалення мовленнєвої й комунікативної культури студентів, магістрантів, аспірантів у науковій дискусії, формування дослідницьких умінь, поглиблення знань з обов'язкової навчальної дисципліни у ВНЗ «Українська мова (за професійним спрямуванням)».

Заплановано пленарне та три секційні засідання:

Секція №1. Функції термінів й особливості їх мовних парадигм у науковому тексті (на матеріалі різних субмов).

Секція №2. Функціонування термінів у заголовках наукових текстів (статей, курсових і дипломних робіт, розділів і параграфів підручників, наукових посібників тощо) та принципи формулювання заголовків.

Секція №3. Лексичні проблеми перекладу науково-технічної літератури (на матеріалі різних субмов).

Круглий стіл «Міжнародна термінологія у сучасній фаховій комунікації: досвід використання, завдання і перспективи».

Робоча мова конференції – українська.

До участі в конференції запрошуються студенти, магістранти, аспіранти, викладачі.

Для участі в конференції необхідно до 10 жовтня 2016р. подати такі матеріали:

- заявку на участь у роботі конференції (прізвище, ім'я, ім'я по батькові автора; тема доповіді, номер і назва секції; місце навчання (ВНЗ, факультет, спеціальність, курс); науковий керівник (ПІБ, науковий ступінь, вчене звання, посада, домашня адреса, контактний телефон);

- тези доповіді (2 роздруки на папері формату А4 в конверті).

Вимоги до тез доповіді:

- обсяг – до 5 стор. формату А4, кегль 14, Times New Roman, інтервал 1,5, абзац 1см., поля – по 2 см.;

- нижче під прізвищем в дужках назва ВНЗ;

- ще нижче прізвище, ініціали наукового керівника, науковий ступінь, вчене звання;

- у центрі – назва тез доповіді великими літерами;

- посилання в тексті – у квадратних дужках, напр. [2, с.34];

- приклади – курсивом;

- література – за абеткою та чинним бібліографічним стандартом.

Матеріали, оформлені без дотримання вимог або подані пізніше зазначеного терміну, до розгляду не прийматимуться.

Матеріали надсилати на поштову скриньку : dep_ndrs@zntu.edu.ua

Найкращі доповіді будуть рекомендовані для виголошення на університетській науково-практичній конференції «Тиждень науки-2017» і подальшого опублікування у збірнику тез в електронних ресурсах.

Телефон для довідок:

7698363 – Меснянкіна Світлана Валеріївна, ст. лаборант кафедри українознавства та загальної мовної підготовки.

Адреса: вул. Гоголя, 64, ІІ корпус ЗНТУ, каб.208 (ІІ поверх), м. Запоріжжя, 69063

Інформаційний лист та заявка (DOC, 48 KБ)