Ви є тут

Головна

Авіаційно-космічний салон, який відбувся наприкінці серпня в підмосковному Жуковському, у черговий раз не залишився без участі нашого університету. Делегація Запорізького національного технічного університету в складі ректора Бєлікова С.Б., завідувача кафедри технології авіаційних двигунів, професора Качана А.Я., доцента Павленко Д.В., декана Машинобудівного факультету Глушко В.І. і докторанта Сидоренко М.В. представила нові розробки в області авіадвигунобудування, авіаційного матеріалознавства та суміжних галузях у розділі «Вузівська наука» на МАКС-2013.

У павільйоні F-4 та на відкритому майданчику була представлена велика експозиція досягнень провідних російських і закордонних освітніх установ в галузі авіації і космонавтики. Серед наших сусідів були стенди таких відомих навчальних закладів як Московський авіаційний інститут, Московський фізико-технічний інститут, Московський державний технічний університет ім. М.Є.Баумана, Рибінський державний авіаційний технічний університет імені П. О. Соловйова, Казанський національний дослідницький технічний університет та інші.

У роботі Салону також взяли участь проректор з наукової роботи проф. Внуков Ю.М., вчений секретар ЗНТУ проф. Наумик В.В., провідний співробітник науково-дослідної частини Олена Рудських.

Відразу хочеться сказати слова подяки нашим шефам - АТ «Мотор Січ», яке взяло на себе доставку виставочних матеріалів і забезпечення стенда всім необхідним, а також особисто В'ячеславу Олександровичу Богуслаєву, який надав всебічну підтримку, яка виявилася для нас вирішальною. Міністр інвестицій та інновацій московської області Г.В. Бондаренко, який відвідав наш стенд, відзначив, що такій стратегії, яку проводить «Мотор Січ» та чуйності її керівника можна тільки позаздрити.

Успішне навчання, а також активна позиція в науковому житті університету забезпечила участь у салоні студентів третього курсу Олега Михайлютенко та Володимира Панина. Знайомство з новітніми досягненнями в галузі авіації і ракетобудування, захоплююча польотна програма, спілкування з колегами з російських вузів справили на них сильне враження. Після прибуття в альма-матер, на першому ж семінарському занятті на кафедрі ТАД, вони в доступній формі розповіли однокурсникам про свою поїздку.

Із провідними авіаційними вузами Росії були досягнуті принципові угоди про обмін магістрами з метою підготовки спільних дипломних проектів.

Слід зазначити, що в рамках авіакосмічного салону проведені тристоронні переговори з відомою французькою фірмою, представниками АТ «Мотор Січ» і ЗНТУ про оснащення кафедри ТАД сучасним стендом для випробування газотурбінних двигунів. Наявність в лабораторії кафедри сучасного, комп'ютеризованого стенда дозволить суттєво підвищити якість навчання студентів за фахом авіаційні двигуни та енергетичні установки літальних апаратів.

Також були досягнуті домовленості з керівництвом всесвітньо відомої верстатобудівної фірми «Штараг» (Швейцарія) про участь представників ЗНТУ в семінарі, який відбудеться у вересні на базі ЗМКБ «Івченко-Пргресс» і запрошення швейцарських професорів для читання лекцій у нашому університеті.

Стенд нашого університету представлений плакатами, монографіями, підручниками та рекламною продукцією викликав значний інтерес у відвідувачів. На конференції, що проходила в рамках секції «Вузівська наука і авіаційно-технічна творчість молоді» розробки вчених нашого університету були нагороджені дипломами першого ступеня. Ректор проф. Бєліков С.Б. нагороджений дипломом за активну позицую в розвитку наукових розробок в області авіаційного двигунобудування в Запорізькому національному технічному університеті та їх впровадженні на міжнародних авіакосмічних салонах «МАКС». Серед нагороджених, були роботи, присвячені розробці технології отримання напівфабрикатів деталей авіаційної техніки з титанових сплавів методами порошкової металургії, а також способів неруйнівного контролю поверхневого шару зубчастих коліс ГТД на основі електромагнітних методів.

Доцент каф. ТАД Д.В. Павленко
Доцент каф. ДМ і ПТМ М.В. Сидоренко