8 травня 2014 року відбулася зустріч студентства Запорізького національного технічного університету із відомим українським політиком, колишнім Головою Служби зовнішньої розвідки України, генералом армії України, кандидатом у президенти на виборах 2014 року Миколою Маломужем.

Свою промову гість розпочав з розповіді про себе, де окреслив свою діяльність у Службі безпеки України протягом свого життя: «Із студентських років писав дипломні роботи по державному будівництву КНУ ім. Шевченка на юридичному факультеті. Вивчав досвід управління більш ніж 250 країн світу: які державні устрої, історія, економічні можливості, які моделі можуть сприяти розвитку суспільства, інноваційні напрямки, етапи переходу до ринкової економіки від радянського періоду. Ці опрацювання стали основою моєї діяльності пізніше. Так сталося, що пішов на службу в органи державної безпеки, питання якої стало моїм пріоритетом і по роботі, і по життю. Другим пріоритетом була держава Україна і ми розпочинали вирішувати проблеми її розбудови з Леонідом Кравчуком, пізніше з Леонідом Кучмою, потім з Віктором Ющенко і частково з екс-президентом Віктором Януковичем, поки у нас не розійшлись шляхи на принципових позиціях. Це були не тільки теоретичним підходом і наукові розробки, але й практика і діяльність на вищому юридичному рівні».

Згодом перейшов до бесіди у форматі «запитання-відповідь». Студенти здебільшого цікавилися питаннями розвитку економіки в найближчі роки, боротьбою з корупцією, інформаційною війною Росії проти України, сучасним становищем країни та шляхами виходу з політичної кризи. В свою чергу, Микола Григорович розповів, що вбачає майбутнє в інноваційній сфері, сільськогосподарському секторі, нових системах енергетики, палива, переробці сировини, нових екологічних програмах та переробці териконів.

Олександр Прохорович
Прес-служба профком студентів ЗНТУ