18 квітня 2014 року в стінах Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулося засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківської області, під час якого було прийняте звернення з приводу подій, що відбуваються сьогодні в державі.

Учасники обговорили позицію освітянської спільноти Харківської області стосовно політичної ситуації та закликали колег із інших областей України, науково-педагогічну й студентську спільноту, представників політичних і громадських організацій, українську та міжнародну громадськість до єднання зусиль заради мирного вирішення складної поточної ситуації.

Під час обговорення члени Ради ректорів засудили будь які дії, спрямовані на розкол України, розпалювання конфліктів і військових протистоянь. «Ми закликаємо кожного громадянина України, кожного, хто бажає спокою і миру навколо себе та в своїй душі, взяти участь у мирному й відкритому діалозі заради вирішення конфліктів, які точаться сьогодні у соціально-політичному середовищі», — йдеться у тексті звернення.

Звернення було прийнято одностайно і направлено до Спілки ректорів України, всіх регіональних рад ректорів, засобів масової інформації.

Звернення Ради ректорів Харківщини до Рад ректорів України (PDF, 40 КБ)

Звернення Ради ректорів Харківщини до співвітчизників (PDF, 48 КБ)