Ви є тут

Головна

З 16 по 22 липня в передмісті Лондона проходила найбільша в світі авіавиставка Farnborough Airshow 2018. Салон вважається найгучнішою подією в сфері авіації, тут демонструються останні досягнення галузі та інновації, укладають мільйонні контракти.

Цього року у форумі взяли участь понад 1500 експонентів зі ста країн світу. В цілому виставку відвідали близько 150000 любителів авіації. Серед них - і студенти з України. Із Запорізького національного технічного університету серед переможців Железняков Андрій Миколайович (ст. гр. М-625сп), Нагалюк Марина Андріївна (ст. гр. М-625сп), Неманежин Євген Олександрович (ст. гр. М-614) та аспірант другого року навчання Михайлютенко Олег Анатолійович. Із Запорізького авіаційного коледжу ім. Івченко переможці студенти другого курсу - Волошин Герман Володимирович та Кужелєв Владислав Станіславович, та студенти четвертого курсу - Гордієнко Михайло Миколайович та Клєпченко Олександра Олександрівна.

Уже традиційно заходи рівня Farnborough Airshow і Paris Air Show Le Bourget з року в рік відвідують переможці всеукраїнського конкурсу «Авіатор», ініціатором і організатором якого є благодійний Фонд Бориса Колеснікова. Ексклюзивно для молодих українських фахівців представники гігантів світового і вітчизняного авіапрому провели екскурсії та майстер-класи, ознайомили з новинками і останніми розробками авіакосмічної сфери, дали можливість активній і цілеспрямованій молоді відчути себе частиною світу авіації.

До кращих конкурсантів-авіаторів на Farnborough Airshow 2018 приєднався Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Вони відвідали експозиції компаній Boeing, Embraer, Bombardier, Європейського і Британського космічних агентств; побували в салоні лайнера Airbus А-380; зустрілися з представниками вітчизняних ДП «Антонов», «Прогрестех-Україна»; обговорили стан світової та української авіакосмічної галузі, тренди і перспективи.

«Переможці нашого конкурсу - успішні, перспективні, знають англійську. Це майбутнє нашої країни, еліта нації. Щиро кажу спасибі вузам і батькам, які підготували таку талановиту молодь. Якби рівень освіти в нашій країні змінювався завдяки освітнім конкурсам мого Фонду, я б проводив їх раз на місяць. Але наші конкурси - всього лише доповнення, а базова освіта в вузах - це основа. Відвідування світових авіасалонів для хлопців та дівчат - найкраща практика. Практика завжди цікавіша для них, ніж теорія, вона дозволяє своїми очима побачити і помацати те, що намальовано в підручнику.

Ми плануємо зробити два нововведення в конкурсі «Авіатор». Перше - вибрати 3-5 переможців з перспективними стартапами і виділити їм кошти на реалізацію своїх проектів. Друге - дати дітям можливість пройти стажування на кращих авіазаводах і в кращих авіакомпаніях світу. Ці дві складові ми плануємо впровадити в «Авіатор 2019», який стартує вже у вересні і підсумок якого підведемо в Парижі в наступному році », - розповів Борис Колесніков.

Студенти-авіатори кажуть, що тепер брати участь в конкурсі стане ще цікавіше - масштабний всеукраїнський проект виходить на новий рівень, дає більше можливостей молоді проявити себе і заявити про свої розробки.

«На виставці мені хотілося побачити літаюче таксі - новинку цьогорічного форуму від Rolls-Royce, вважаю, у бренда вийшов цікавий концепт з можливістю вертикального зльоту і посадки. Дуже сподобалося авіашоу, під час якого пілоти демонстрували свої навички. Але абсолютне захоплення у нас, майбутніх конструкторів, льотчиків, диспетчерів, викликав А-380. Сотні студентів дозволили пройти в салон двоповерхового аеробуса - розкішного лайнера, від якого захоплює дух. Це міць, сила, швидкість, саме з такими літаками і виробниками хочеться працювати, переймати досвід лідерів ринку і в майбутньому внести свій внесок у створення чогось подібного в Україні», - поділився враженнями переможець конкурсу «Авіатор 201», студент Національного авіаційного університету Ярослав Луговий.

Сто юних авіаторів також погуляли по столиці Великобританії і весело провели час в кращому парку розваг Європи - Thorpe Park.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова сьомий раз реалізує освітній студентський конкурс «Авіатор». За цей час у ньому взяли участь понад 20 тисяч студентів з усієї України. До освітньої ініціативи приєдналися не тільки усі авіаційні вузи країни, а й провідні технічні навчальні заклади.

Півтисячі молодих фахівців, які ставали переможцями «Авіатора», відвідали престижні авіаційні виставки в Лондоні і Парижі, отримали мотивацію працювати і розвиватися в рідній Україні. Поряд з «Авіатором» благодійна організація проводить аналогічні конкурси для студентів-аграріїв, харчовиків, залізничників, архітекторів, програмістів, моряків з поїздками переможців на найбільші профільні форуми по всьому світу.