Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут інформатики та радіоелектроніки » Факультет радіоелектроніки та телекомунікацій

Кафедра інформаційних технологій електронних засобів

Емблема кафедри «Інформаційні технології електронних засобів» ЗНТУ

Кафедра «Інформаційні технології електронних засобів»

Рік початку діяльності: 1970

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: в.о., к.т.н., проф. Шило Галина Миколаївна

Напрями підготовки та спеціальності (спеціалізації):

172 – «Телекомунікації та радіотехніка», освітні програми:

«Радіоелектронні апарати та засоби»
«Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» здійснюється за напрямами:

6.050902 – «Радіоелектронні апарати» (Д,З)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» здійснюється за спеціальностями:

7.05090201 – «Радіоелектронні апарати та засоби» (Д,З)
7.05090203 – «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» (Д,З)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» здійснюється за спеціальностями:

8.05090201 – «Радіоелектронні апарати та засоби» (Д)
8.05090203 – «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» (Д,З)

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 41-А
тел.: +380(61)7698252
e-mail: kafedra_ited@zntu.edu.ua

Зустрічі зі студентами коледжів

Цього року Міністерство освіти і науки України визначило спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" як пріоритетну у зв'язку з необхідністю підготовки фахівців. Тому випускники коледжів мають можливість проходити навчання за скороченою програмою в ЗНТУ.

Про це та багато іншого йшлося на зустрічах зі студентами Запорізького коледжу радіоелектроніки та Запорізького електротехнічного коледжу. 
Серед розробок кафедри увагу студентів привернув, зокрема, світлодіодний куб, зібраний на базі платформи Arduino UNO студентом групи РТ-124 Олександром Шахніром, також випускником коледжу.

Профорієнтаційна робота

Протягом 2016/2017 навчального року викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ багато разів проводили зустрічі з майбутніми вступниками як на території рідного ЗНТУ, так і за його межами.

Були відвідані такі навчальні заклади, як Запорізька гімназія 62, Запорізька суспільно-гуманітарна гімназія 27, Запорізький ліцей №105; навчально-виховний комплекс №16 м. Мелітополь,  загальноосвітні  школи №14 та 4 м.Мелітополь; загальноосвітні  школи №1 та 3, а також навчально-виховний комплекс "Світоч" м. Вільнянськ, і ряд шкіл у сільській місцевості. 
Учні радо знайомилися з розробками студентів кафедри. Чекаємо всіх на навчання!

Електроніка та сільське господарство

Спектр застосування електронних приладів дуже широкий. Одним із напрямків є сільське господарство. 

Днями в виставковому залі "Козак-Палац" проходила спеціалізована виставка "АгроТехСервіс".
Серед учасників були і представники кафедри ІТЕЗ - доцент,
 к.т.н. Малий Олександр Юрійович та студенти 3-го курсу Скрипник Влад та Стас Кроленко, що працюють над питанням автоматизації вагодозуючих пристроїв на базі ТОВ "Вагавєс".
Були продемонстровані можливості автоматичного зчитування інформації з ваг та наступного надсилання результатів на визначений замовником номер телефону.

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  

11-12 квітня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Серед членів жюрі були представники різних вищів країни, в тому числі і доценти кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю. та Фурманова Н.І.

Студент 5-курсу Олександр Піроженко виступав з доповіддю за темою роботи "Технология распознавания схем электрических принципиальных с последующим автоматизированным созданием чертежей схем и конструкций платы". Робота викликала жваве обговорення, а її автор посів ІІІ місце та отримав відповідний диплом Міністерства освіти і науки України.
Вітаємо з успішним виступом!

Всеукраїнські олімпіади з радіоелектроніки

21-23 березня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнських олімпіад за фахом.

На олімпіаді зі спеціальності «Радіоелектронні апарати та засоби» нашу кафедру представляли Колосов Костянтин, студ. гр. РТ-113 та Скрипник Владислав, студ. гр. РТ-114.

В олімпіаді зі спеціальності «Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв» були представлені Мірошниченко Степан, студ. гр. РТ-113, та Кроленко Станіслав, студ. гр. РТ-114.

Науковим керівником студентів був к.т.н., доц. каф. ІТЕЗ Малий О.Ю. 

Студенти продемонстрували глибокі знання та були нагороджені почесними грамотами за участь.

Команда у складі Мірошниченка Степана на Кроленка Станіслава посіла ІІ командне місце у олімпіаді з напряму "Радіоелектронні апарати". Також Станіслав був відзначений грамотою за кращі знання у галузі Industrial Engineering, а Степан - за кращі знання у галузі CAD-систем.

Науковий керівник команд, Олександр Юрійович Малий, отримав почесну грамоту за якісну підготовку команди.

Пишаємося хлопцями та бажаємо нових успіхів!

Обласний конкурс з робототехніки

17 грудня 2016 р. Запорізьким обласним Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради було проведено обласний конкурс з робототехніки та інформаційних технологій. В складі жюрі та в організації і проведенні конкурсу приймали участь в.о. завідувача кафедри Шило Галина Миколаївна, асистенти Лопатка Юлія Анатолівна та Арєшкін Євген Костянтинович, студенти 3-го курсу Сивоненко Сергій та Скрипник Влад.
Програма змагань складалась з наступних етапів:
- змагання «Сумо»;
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом автономно»
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом за допомогою джойстик;
- змагання «Лабірінт».

На конкурс з’їхалось більше 50 учасників. Дуже приємно бачити автономних роботів, які створені та запрограмовані школярами. Це було справжнє свято робототехніки та інформатики!                      

Конкурс наукових студентських робіт

5 грудня 2016 року в ЗНТУ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу на найкращу студентську наукову роботу 2016/2017 н.р. за напрямком "Радіотехніика та електроніка".

Кафедра ІТЕЗ була представлена 3 роботами за наступними тематиками: розпізнавання схем електричних принципових (автор Олександр Піроженко, гр. РТ-112), підводна ехолокація (автори Олексій Кузьменко та Павло Костяной, гр. РТ-115), інтернет речей (автор Антон Калиниченко, РТ-115). Наукові роботи були виконані під керівництвом к.т.н. доц.каф. ІТЕЗ Малого О.Ю. та к.т.н., ст.викл. каф. ІТЕЗ Фурманової Н.І. 

Вітаємо Олександра Піроженка за "сріблом" та бажаємо всім учасниками успіхів на ІІ етапі конкурсу, що проходитиме у м. Харків, ХНУРЕ.

VIII Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій"

Викладачі та аспіранти кафедри "Інформаційні технології електронних апаратів" прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції, що проходила в Запорізькому національному технічному університеті 21-23 вересня 2016 року. 

Під керівницвтвом доцента кафедри Шило Г.М. пройшла секція "Інформаційні технології в проектуванні та виробництві електронних апаратів" 

 

Дякуємо лабораторії RepSystem та бажаємо їм подальших успіхів!

Demo

Метою роботи викладачів кафедри ІТЕЗ є надання знань за спеціальністю та виховання конкурентоспроможних на ринку праці інженерів.

Саме тому ми кожного разу радіємо, коли наші випускники успішні в роботі.

2 та 8 червня відбулися екскурсії студентів 2-4 курсів до 3D-друку, створеної за участі випускника нашої кафедри 2015 року Миколи Швагера. 

Студенти мали змогу побачити процес виготовлення деталей на самостійно розроблених інженерами лабораторії принтерах та ознайомитися з процесами моделювання об'єктів. 

 

Вітаємо з перемогою та пишаємось разом!

Demo

В ході проведення ювілейного ХХ Міжнародного форуму "Радіоелектроніка в молодь у ХХІ ст.", що проводить Харківський національний технічний університет нашу кафедру презентували дві роботи:

1. Розробка алгоритму та програмного забезпечення для розпізнавання автомобільних номерів. 

Автор - Колосов К.С. Науковий керівник – к.т.н. Малий О.Ю.

 

2. Автоматичне розпізнавання роботом підводних об’єктів з використанням ультразвукового

розпізнавання.

Автор - Гарачук С.А. Науковий керівник – к.т.н. Фурманова Н.І.

За особисту участь форумі та гідне представлення роботи Костянтин Колосов отримав сертифікат.

 

Розклад занять викладачів, весняний семестр 2016/2017 н.р.: xls

Розклад занять викладачів, осінній семестр 2017/2018 н.р.: xls

Розклад консультацій викладачів 2016/2017 н.р.:doc

Розклад іспитів викладачів, весняний семестр 2016/2017 н.р.:1,2,3,4 курс

Кафедра створена в 1970 році. Її очолював з 1970 р. по 2016 р. академік Міжнародної академії наук, професор Крищук Володимир Миколайович.

Сорок п'ять років кафедра веде двоступеневу підготовку інженерів в галузі електроніки. Підготовка фахівців ведеться висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом кафедри, яку очолює доцент, к.т.н. Шило Галина Миколаївна.

Наші випускники успішно працюють у багатьох містах України, країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Багато з них стали кваліфікованими фахівцями в різних сферах діяльності. Глибокі професійні знання і широкий спектр гуманітарних та фундаментальних дисциплін дозволяють працювати в таких областях як: інформаційні технології, обчислювальні системи, зв’язок, автоматизовані системи управління, машинобудування.

Підготовка фахівців ведеться на високому технічному рівні. Лабораторні та практичні заняття проводяться в спеціалізованих лабораторіях, обладнаних спеціальною апаратурою. Кафедра також має комп’ютерні класи, які оснащені сучасною комп’ютерною технікою.

Враховуючи профіль спеціальності та специфіку підприємств регіону, студенти одержують знання з базових розділів: обчислювальна техніка та програмування, метрологія, основи радіоелектроніки, елементна база електронних апаратів, електронні прилади, матеріалознавство, основи оптоелектроніки, мікропроцесорна техніка, комп’ютерні засоби в інформаційних технологіях, а також спеціалізованих розділів: конструювання та технологія радіоелектронних засобів, радіотехнічні пристрої та інше.

Студенти вивчають не тільки традиційні методи проектування, а також системи автоматизованого проектування, такі як Electronics Workbench, PCAD, AutoCAD, Solid Edge, Unigraphics, КОМПАС, LabView. Це сучасні системи, що використовуються для автоматизованого проектування на світовому рівні та у країнах СНД. Вони дозволяють виконувати найскладніші креслення, створювати тривимірні та поверхневі моделі деталей та виробів, автоматизованим способом проектувати складні друковані плати та мікрозбірки, створювати технологічні процеси виготовлення виробів та програми для станків з ЧПУ.

Крім традиційної інженерно-технічної підготовки на кафедрі велику увагу приділяють розвитку творчих здібностей студентів і підвищення їх інтелектуального рівня. З цією метою на кафедрі були розроблені та поставлені оригінальні курси «Інновації в техніці», «Інженерне проектування», «Технологія інженерної діяльності».

Для активізації учбового процесу на кафедрі розроблена і впроваджена система активних методів навчання, яка включає в себе аналіз і розбір виробничих ситуацій, модернізацію вузлів і блоків, які випускаються серійно. В період навчання, студенти займаються науково-дослідницькою роботою під керівництвом викладачів. Вони приймають участь в олімпіадах, конкурсах, наукових конференціях, як університетських так і міжнародних.

Основна сфера діяльності випускників – проектування, виробництво, дослідження, монтаж, налагодження, експлуатація, випробування, обслуговування та ремонт різних видів побутової, радіолокаційної, контрольно-вимірювальної апаратури. Бакалаври і спеціалісти можуть успішно працювати на державних та приватних підприємствах, у науково-дослідних та проектно-конструкторських організаціях. Фахівці здатні виконувати професійну роботу: «Інженер-конструктор (електроніка та телекомунікація)», «Інженер-електронік», «Інженер з налагодження і випробувань», «Інженер з організації експлуатації та ремонту», «Інженер з підготовки виробництва», «Інженер з якості». У комерційних підрозділах і фірмах можуть займати посади менеджера, референта, консультанта з питань техніки.

На кафедрі існує аспірантура, створені сприятливі умови для плідної роботи аспірантів і здобувачів кандидатських та докторських дисертацій. Тематика робіт різноманітна: підвищення точності та надійності апаратури, проектування НВЧ пристроїв, розробка систем автоматизованого проектування, управління виробництвом, CALS-технології. Результати наукових досліджень доповідаються щорічно на наукових конференціях України та зарубіжжя. Наукові роботи публікуються в наукових журналах Національної академії наук України, Росії, США, а також у інших фахових періодичних виданнях.

Встановленні тісні науково-технічні контакти з промисловими підприємствами регіону: НДП «Імпульс», ЗМКБ «Прогрес», КП НВК «Іскра», ВАТ «Мотор-Січ», ВАТ «Укртелеком», ВАТ «Перетворювач», АТ «Хартрон», Запорізька АЕС, «Укрзалізниця», металургійними підприємствами. Кафедра має філії на КП НВК «Іскра» та ВАТ «Мотор-Січ». Провідні фахівці підприємств залучаються до проведення занять, виробничої та переддипломної практики.

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Шило Галина Миколаївна к.т.н., доцент в.о.завідувача кафедри
Арєшкін Евген Костянтинович   асистент кафедри
Лопатка Юлія Анатоліївна   асистент кафедри
Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна   старший викладач кафедри
Малий Олександр Юрійович к.т.н. доцент кафедри
Огренич Євген Вікторович к.т.н. старший викладач кафедри
Онищенко Вадим Федорович к.ф.-м.н. доцент кафедри
Поспеєва Ірина Євгенівна   старший викладач кафедри
Фарафонов Олексій Юрійович к.т.н.,доцент доцент кафедри
Фурманова Наталія Іванівна к.т.н. доцент кафедри

 

Лабораторна база кафедри ІТЕЗ:

Лабораторія конструювання та випробування РЕЗ - а.0, 40, 42, 44.

Лабораторія НВЧ пристроїв та технологій РЕЗ - а.47, 48.

Комп’ютерні класи:

  • а. 47 — встановлено 25 ліцензованих робочих місць комплексу програм для автоматизації конструкторського та технологічного проектування компанії “Siemens PLM Software” (програмні продукти NX4 та SolidEdge), компанії “ИНТЕРМЕХ” (SEARCH, CADMECH, IMPROJECT, AVS, IMBASE), КОМПАС, операційна система реального часу QNX.
  • а. 48 — комп’ютерний клас з програмами загального схемотехнічного та конструкторського проектування РЕА.
  • а. 40 — 6 робочих місць для роботи з промисловими контролерами фірми Rockwell Automation (Allen-Bradley). Використовуються три програмних продукти: RSLogix, RSLinx, RSLogix Emulate 500. Для побудови анімаційних схем візуалізації у реальному часі застосовується програма RSView32. Використовуються родина контролерів SLC 500 та MicriLogix 1000.

Аудиторія також використовується як лабораторія конструювання РЕА

Лабораторії:

  • а. 42 — лабораторія технологічних процесів, матеріалознавства, мікроелектроніки та радіоелектроніки, елементної бази та техніки надвисоких частот.
  • а. 44 — лабораторія метрології.
  • а. 0 — лабораторія випробувань.

Навчальна діяльність кафедри на 2016/2017 навчальний рік (Витяг з робочого навчального плану 2016/2017 н.р.)

 

ПЛАН ВИДАНЬ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

НА 2016/2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:

 

1. Методичні вказівки щодо проходження практики для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітні програми "Радіоелектронні апарати та засоби" та "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки")  усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 -16с.

2. Методичні вказівки до дипломного проектування для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітні програми "Радіоелектронні апарати та засоби" та "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Шило Г.М., Поспеєва і.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 36с. 

3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Матеріали для радіоелектронної мікросистемної техніки" для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання (частина 1) / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 60с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Матеріали для радіоелектронної мікросистемної техніки" для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання (частина 2) / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 50с.

 

В 2003 році завідувачем кафедри професором Крищуком В.М. засновано навчальний центр комп'ютерних технологій проектування. З того часу центр активно розвивається. Кафедра набула досвіду впровадження систем автоматизованого проектування і виробництва SolidEdge та NX. Студенти використовують інструментарій таких систем протягом усього навчання при виконанні розрахунково-графічних задач, курсових і дипломних проектів. Це дозволяє автоматизувати та візуалізувати задачі професійно орієнтованих дисциплін.

Навчання містить у собі напрямки: створення тривимірних моделей виробів та оформлення конструкторської документації, спеціалізовані пакети для створення тривимірних моделей друкованих плат та електромонтажу, підготовки виробництва (розроблення керуючих програм для верстатів з ЧПК та пакетів прес-форм), інженерний аналіз, промисловий дизайн.

З 2006 року в навчальний процес впроваджено систему конструкторсько-технологічного електронного документообігу Search. систему автоматизованого проектування складальних одиниць та деталей CADMECH, що розроблено білоруською компанією ИНТЕРМЕХ.

 

Спеціальність 172 - Телекомунікації та радіотехніка

Спеціалізація: "Радіоелектронні апарати та засоби"

Фахівці спеціалізації «Радіоелектронні апарати » отримують знання з сучасних технологій проектування та виробництва радіоелектронної апаратури, засобів забезпечення її якості та надійності, вчаться створювати програмне забезпечення для управління радіоелектронними апаратами. В процесі навчання використовують сучасні системи автоматизованого проектування. Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з радіоелектронних апаратів та засобів.

Спеціалізація «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»

Навчальний план спеціалізації передбачає базову підготовку в галузі проектування і технології радіоелектронної техніки та поглиблене вивчення фізико-технічних основ техніки, наноелектроніки та нанотехнологій, математичних методів та програмних засобів технічних та технологічних систем вищого (інтелектуального) рівня.

Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з інтелектуальних технологій мікросистемної радіоелектронної техніки.

Випускники спеціальності підготовлені для розробки і впровадження мікропроцесорних інтелектуальних систем та мереж, інтелектуальних технологічних систем виробництва на основі радіоелектронної техніки, розробки і дослідження новітніх наноелектронних пристроїв обробки сигналів. Універсальність підготовки дає можливість адаптації та працевлаштування в інших галузях, що потребують перехід на сучасні інтелектуальні інформаційні та виробничі технології.

 

 

З метою формування "Правил прийому до ЗНТУ в 2017 р." та організації конкурсного відбору при вступі за освітнім ступенем "бакалавр" пропонуємо наступний перелік предметів для проходження ЗНО в 2017 р.:

Спеціалізація "Радіоелектронні апарати та засоби"

                   Предмет Обов'язковий або за   вибором Ваговий коефіцієнт
 1. Українська мова та література Обов'язковий         0,2
 2. Математика Обов'язковий         0,4
 3. Фізика За вибором         0,25
Іноземна мова За вибором

Cума невід'ємних вагових коефіцієнтів

        0,85

Спеціалізація "Інтелектуальні технології  радіоелектронної техніки"

                 Предмет Обов'язковий або за вибором Ваговий коефіцієнт
 1. Українська мова та література Обов'язковий        0,2
 2. Математика Обов'язковий        0,4
 3. Фізика За вибором        0,25
Іноземна мова За вибором

Сума невід'ємних вагових коефіцієнтів

       0,85

 

 

Для спеціалізації  «Радіоелектронні апарати та засоби»,
 «Інтелектуальні технології  радіоелектронної техніки»

Перелік науково-методичних праць викладачів кафедри «Інформаційні технології електронних засобів»:

2017 р.

1. Конспект лекцій з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 82 с. 

2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 42 с.

3. Конспект лекцій з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" (частина 1) для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 62 с. 

4. Конспект лекцій з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" (частина 2) для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 46 с.

5. Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни «Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 14 с. 

6. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Дослідження перехресних завад в цифрових пристроях» з дисципліни «Основи електромагнітної сумісності» для студентів за напрямком підготовки 6.050902 «Радіоелектронні апарати» усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Малий, І. Є. Поспеєва. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.

7. Конспект лекцій з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 90 с. 

8. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Л. С. Щурова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 38 с.

9. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Л. С. Щурова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.

10. Конспект лекцій з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 78 с.

11. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Т. Ю. Ложневська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 34 с.

12. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Т. Ю. Ложневська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 10 с.

13. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 18 с.

2016 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1,2  з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Міщенко М.В., Ложневська Т.Ю. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. -26с.

2. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни "Основи мікроелектроніки" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Міщенко М.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 -20с. 

3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Основи електродинаміки» для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.:Шинкаренко Е.М., Поспеєва і.Є., Ложневська Т.Ю. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 - 66с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "ОП ЕА", частина 1 для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Щурова Л.С. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 - 52с.

5. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №4 "Технологія листового штампування" з дисципліни "Технологія деталей" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 -14с.

2015 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Автоматизація конструкторсько-технологічного проектування РЕЗ" для студентів напряму “Радіоелектронні апарати” всіх форм навчання [Текст] / Г.М.Шило, Т.I.Куляба, Ю.Б.Рєзник - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. - 43 с. 

2014 р.

1. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання “Розробка системи керування технологічним процесом на виробництві” з дисципліни “Мікропроцесорні системи керування технологічними процесами” для студентів усіх форм навчання за напрямком підготовки 6.050902 «Радіоелектронні апарати» / Укл.: Малий О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя, ЗНТУ, 2014. – 42 с.

2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Вступ до спеціальності", для студентів усіх форм навчання напряму підготовки 0910 «Електронні апарати» спеціальності 6.050902 «Виробництво електронних засобів» / [Поспеєва І. Є., Міщенко М. В., Щурова Л.С., Качуляк І. Д.] – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.

3. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Виконання складальних креслень на основі тривимірного моделювання у системі Компас-3D” з дисципліни “Основи графічного та геометричного моделювання” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 46 с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Узгоджуючі пристрої НВЧ” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Шинкаренко Е.М., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 18 с.

5. Методичні вказівки до лабораторної роботи “Дослідження технологій виготовлення друкованих плат” з дисципліни “Технологія деталей” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 46 с.

6. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Вимірювачі нелінійних спотворень» для студентів за професійними напрямками 0902 “Радіоелектронні апарати”, 0907 “Радіотехніка”, 0915 “Комп’ютерна інженерія”, 0924 “Телекомунікації”, 1601 “Захист інформації” всіх форм навчання /Укл. О.О. Петріщєв. - Запорiжжя: ЗНТУ, 2014. - 14 с

2013 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Системи охолодження РЕЗ ” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Шинкаренко Е. М., Поспеєва І. Є., Фурманова Н. І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 10 с.

2. Навчальна програма, методичні вказівки і контрольні завдання по дисципліні “Основи метрології, взаємозамінюванності і стандартизації” для студентів за професійним напрямком 6.050902 "Радіоелектронні апарати" всіх форм навчання / Сост. О.О.Петріщєв. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 62 c.

2012 р. 

1. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Розрахунок параметрів надійності електронних приладів” з дисципліни “Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Шинкаренко Е. М., Поспеєва І. Є., Фурманова Н. І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. – 14 с.

2. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Деталі з пластмас” з дисципліни “Технологія деталей та конструкцій РЕЗ” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Пономаренко О.С., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. – 38 с.

3. Методичнi вказiвки до виконання лабораторної роботи “Вимірювання параметрів лінійних компонентів кіл з зосередженими постійними" для студентів за професійними напрямками 0902 “Радіоелектронні апарати”, 0907 “Радіотехніка”, 0915 “Комп’ютерна інженерія”, 0924 “Телекомунікації”, 1601 “Захист інформації” всіх форм навчання / Укл. О.О. Петріщєв, Н.П. Салімонова. − Запорiжжя: ЗНТУ, 2012.– 18 с.

 

Методичні вказівки кафедри Ви можете знайти у електронному каталозі (ресурс доступний для внутрішньої мережі ЗНТУ), а також на сайті електронної бібліотеки Запорізького національного технічного університету за адресою: http: // eir.zntu.edu.ua.

Сторінки