Ви є тут

Головна » Факультети » Машинобудівний

Кафедра деталей машин і підйомно-транспортних механізмів

Емблема кафедри «Деталі машин і підйомно-траспортні механізми» ЗНТУ

Кафедра «Деталі машин і підйомно-транспортні механізми» (ДМПТМ)

Рік початку діяльності: 1939

 

Керівництво:

В.о. завідувача кафедри: к.т.н., доцент, академік Підйомно-транспортної академії наук України, Мартовицький Леонід Максимович

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія деталей машин
  • Навчальна лабораторія підйомно-транспортних механізмів
  • Навчальна лабораторія динамічних випробувань ім. проф. П.А. Михайлова

Спеціальності:

133 – «Галузеве машинобудування», освітні програми:

«Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 543
тел.: +380(61)643182, 769-82-02 (Зав.лаб.), 769-84-20
e-mail: kafedra_dm_ptm@zntu.edu.ua

Профорієнтаційна екскурсія на кафедрі ДМ і ПТМ

В НУ «Запорізька політехніка» 29.05.2023 відбулася профорієнтаційна екскурсія для учнів 9-11 класів шкіл м. Запоріжжя для ознайомлення з університетом. Зокрема і з кафедрою Деталей машин і ПТМ.

Представник кафедри розповів абітурієнтам про освітню програму кафедри Деталей машин і ПТМ, про перспективи майбутніх випускників, а також були продемонстровані в роботі стенди кафедри, коротко пояснені принципи роботи підйомно-транспортного обладнання, такого як крани мостові, баштові, а також кран-штабелювальник. Абітурієнти дізналися про частинку величезного світу підйомно-транспортних машин та залишилися зацікавленими.

Зображення

 

CAREER FORUM

20.05.2023 в НУ «Запорізька політехніка» відбувся CAREER FORUM на якому виступали 7 топових спікерів, які розповідали історії свого успіху, перспективи розвитку різних галузей, вели відкритий діалог з глядачами. Паралельно з цим кожен охочий мав можливість поспілкуватися з професіоналами різних галузей та визначитися з майбутньою професією, завітавши на локації факультетів і кафедр університету. Наша кафедра також приймала активну участь. Від нашої кафедри були представлені банери, брошури, стенди а також приклади аддитивного виробництва. Крім цього представники кафедри разом з іншими представниками машинобудівного факультету проводили конкурс-вікторину в якій учасники отримували в якості призів солодощі, а особливо обізнані вигравали чашки і шопери.

Зображення

 

Було проведено засідання кафедри ДМ і ПТМ 02.02.2023 у змішаному форматі

Були розглянуті наступні питання:

  1. Хід зимової сесії, а саме:
    • Успішність студентів
    • Захист дипломних робіт
    • Окремо згадані студенти які захистили дипломні роботи і отримали ступінь магістра, особливо студент Лазарєв С.С. який захищає Україну у лавах ЗСУ.
  2. Підготовка кафедри до другого семестру:
    • Обговорені навчальні плани
    • Перерозподілені обов'язки
  3. Удосконалення УМКД за результатами ректорату:
    • Перегляд і оновлення всіх лекційних, методичних і практичних матеріалів.
    • Оновлення літературних джерел.
  4. Профорієнтаційні роботи:
    • Напрямки розвитку та вдосконалення профорієнтаційних заходів
    • Методи поширення профорієнтаційних меседжів серед суспільства
  5. Заохочення усіх співробітників кафедрі до участі в курсах вивчення англійської мови.

Вітаємо Скрипку Владислава Вікторовича, студента групи М-311м за зайняте Ⅲ місце у університетському конкурсі на кращу студентську наукову роботу 2022/2023 н.р., науковий керівник Фролов Роман Олександрович, ст.викладач каф. ДМ і ПТМ.

Бажаємо творчої наснаги, професійного зростання та розвитку.

 

ВЕЛИКИЙ ПОПИТ В НАШОМУ РЕГІОНІ НА ІНЖЕНЕРІВ - МЕХАНИКІВ, ВИПУСКНИКІВ КАФЕДРИ “ДЕТАЛІ МАШИН І ПТМ”

Кафедра «Деталі машин і ПТМ» готує бакалаврів, магістрів за спеціальністю 133 – «Галузеве машинобудування», освітньою програмою - «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання».

Випускники найбільш універсальної механічної спеціальності одержують кваліфікацію інженера-механіка і є фахівцями в області проектування, виготовлення, застосування, ремонту й експлуатації підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин і обладнання. Ця спеціальність найбільше відповідає стандарту інженера-механіка широкого профілю в машинобудуванні і є найбільш придатною до застосування як на невеликих приватних, так і на великих промислових підприємствах.
 
ДОСЯГНЕННЯ КАФЕДРИ “ДЕТАЛІ МАШИН І ПТМ”
  • Підготовлено понад 2000 висококваліфікованих спеціалістів.
  • З 1999 року здіснюється підготовка та випуск магістрів (120 студентів).
  • Починаючи з 2003 року кафедра випустила 9 екстернів.
  • Червоні дипломи одержали 185 студентів.
  • Випускники: Волков Г.П., Руднєв О.М., Сидоренко М.В., Морозов Д.М., Кононов С.І., Лятуринський В.О. захистили кандидатські дисертації та продовжують працювати в НУ «Запорізька політехніка».
  • Захищено 2 докторські дисертації.
  • Д.т.н. Павлов В.О. одержав вчене звання професора по кафедрі ДМ і ПТМ.
  • Успішно працюють над докторськими дисертаціями викладачі: Руднєв О.М., Сидоренко М.В.
  • Викладачі постійно беруть участь у міжнародних наукових конференціях.
  • На базі кафедри ДМ і ПТМ було проведено два з’їзди Підйомно-транспортної академії наук (перший, ювілейний X, ювілейний ХХ).
  • Під керівництвом доцентів Носенка М.І. та Мартовицького Л.М. студенти машинобудівного факультету брали участь в олімпіадах та посідали призові місця з 2002 року.
  • Багато випускників кафедри стали досвідченими вченими, політиками, керівниками підприємств. Серед них: Фукс Г.Г., Сидоренко А.В., Собакар О.М.
  • Значна кількість випускників працюють у м. Запоріжжі або в Запорізькій обл. Серед випускників кафедри є й іноземні громадяни з Польщі, Росії, Білорусії, Казахстану, Прибалтійських країн, Німеччини, Індії, Куби, В’єтнаму, Нікарагуа, Монголії, Уганди, Нігерії, Лівану, Кампучі, Афганістану, Йорданії, які стали керівниками великих підприємств у себе на батьківщині.
  • Надруковано 2 монографії та 1 підручник (Мартовицький Л.М., Глушко В.І., Камель Г.І., Павлов В.О.).
  • На кафедрі діє лабораторія технічної діагностики, яка здійснює хоздоговірні роботи з підприємствами міста з продовженням терміну дії вантажопідйомних кранів. Усі ці роботи очолюють Мартовицький Л.М., Руднєв О.М., Волков Г.П., Сидоренко М.В., Глушко В.І.
 
ЧОМУ ВАРТО ОБРАТИ НАШУ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ:
  • Фахівець нашої спеціальності має широкий профіль;
  • Будь-яке виробниче підприємство потребує наших фахівців;
  • Молоді фахівці, випускники кафедри, завжди потрібні виробництвам і працевлаштовуються;
  • Спираючись на високий освітній рівень, наші випускники займають керівні посади на підприємствах;
  • Студенти мають можливість отримати ступінь магістра (бюджет або контракт), що дає їм право викладати в ВНЗ та вчитися в аспірантурі;
  • Всі лабораторії кафедри оснащені реальним діючим обладнанням: крани, конвеєри, електроталі, промислові роботи.
  • Навчальні курси із спеціальності ведуть викладачі з науковими ступенями і званнями, з яких: троє академіків ПТАНУ, академік Нью-Йоркської академії наук, член-кореспондент академії триботехники України, лауреат державної премії України й інші;
  • Кафедра має сучасний комп’ютерний клас, де студенти навчаються сучасному автоматизованому проектуванню, тривимірному моделюванню, і т.і.;
  • По закінченні навчання, 100% випускників мають можливість працевлаштування на основні підприємства м. Запоріжжя різних форм власності;
  • За бажанням студенти можуть одночасно отримати другу економічну або комп’ютерну освіту та закінчити військову кафедру (отримати звання офіцера);
  • Студентьске життя в Політехніці дуже цікаве і рнізноманітне.
  • Нашій кафедрі завжди виділяеться достатня кількість бюджетних місць, тому вступний конкурс не високий.
Інформацію по прийому до університету дивись на Офіційному сайті приймальної комісії ЗНТУ: pk.zntu.edu.ua

 

Підвищення ефективності піднімально-транспортних, будівельних, дорожніх машин і комплексів

Дякуємо співробітникам кафедри ДМ і ПТМ за активну участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Підвищення ефективності піднімально-транспортних, будівельних, дорожніх машин і комплексів» у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна в рамках проведення засідання Науково-методичної Ради зі спеціалізації «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» при МОН України.

Вітаємо Михайла Володимировича Сидоренко

Колектив кафедри Деталей машин і ПТМ щиро вітає Михайла Володимировича Сидоренко із отриманням звання Академіка "Підйомно-транспортної академії наук України". Бажаємо подальших професійних досягнень.

 

ХХ ювілейний з'їзд Підйомно-транспортної академії наук України

Шановні колеги!

18-20 вересня 2017 р. на базі кафедри Деталей машин і підйомно-транспортних механізмів ЗНТУ пройшов ювілейний ХХ з'їзд Підйомно-транспортної академії наук України.

Спільно із заходом було проведено засідання науково-методичної ради зі спеціальності "Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання".

Було заслухано 14 доповідей за резульатами дисертаційних досліджень.

 

Про кафедру «Деталі машин і ПТМ»

Під час становлення Запорізького інституту сільськогосподарського машинобудування була заснована об'єднана кафедра опору матеріалів та деталей машин. Тоді її очолив доцент Гурвіч А.І. Останній прийшов до вузу в 1932 р. і крім посади завідувача кафедри також очолив наукову раду інституту. В 1934 р. він був визнаний кращим лектором інституту завдяки ентузіазму, проявленому в організації консультацій в студентських гуртожитках, організації показових лекцій та проведенню розширених засідань кафедри разом з представниками студентства.

Першим викладачем, хто читав курс «Деталі машин», був доцент Діденко А.Г. В 1931-1934 рр. було проведено устаткування організованого кабінету прикладної механіки, що дістав шефську допомогу від керівництва заводу «Комунар». У 1939 р. спеціалізація «Деталі машин» виділилась в окрему кафедру, якою до 1950 р. керував доцент Говоров М.О. В 1950-1957 рр. кафедрою завідував доцент Кічаєв П.М. З 1957 протягом 21 року очолював кафедру професор, лауреат Державної премії УРСР Михайлов П.А., який одночасно працював ректором ЗМІ. В 1957 р. з кафедри виділилася окрема кафедра теорії механізмів і машин (зав. Кічаєв П.М.). У 1979 р. завідувачем кафедри було обрано доцента Житницького С.П., а в 1989 р. – доктора технічних наук Павлова В.О. Нині кафедру очолює доцент, кандидат технічних наук Мартовицький Л.М.

З 1969 р. кафедра готує інженерів-механиків з дослідження, конструювання, ремонту і експлуатації підйомно-транспортних, будівельних, дорожних машин і механізмів. Офіційно нова спеціальність називалася «Підйомно-транспортні машини і устаткування». Поряд з денним відділенням у 1971 р. був відкритий набір на вечірнє відділення. План набору студентів коливався від 50 до 100 осіб, але з 1990 р. набір на вечірнє відділення було припинено. Перший випуск інженерів з ПТМ (28 осіб) відбувся у 1974 р., і кафедра офіційно набула статусу профілюючої за назвою «Кафедра деталей машин і підйомно-транспортних механізмів».

З 1981 р. на кафедрі розпочалася підготовка інженерів за спеціалізацією «Механіка роботів». Перший випуск інженерів з робототехніки (28 осіб відбувся у 1986 р. У 1988 р. при кафедрі було відкрито спеціальний факультет для перепідготовки інженерних і керівних працівників з робототехніки. Набір за спеціалізацією «Механіка роботів» у 1994 р. було припинено у зв'язку з загальною кризою економіки України.

Всього за 43 роки за спеціальністю «Підйомно-транспортні машини» підготовлено майже 2000 фахівців. Розподіл молодих спеціалістів-випускників до 1990 р. здійснювався виключно за заявками міністерства у всі регіони колишнього СРСР, включаючи Урал, Казахстан, Прибалтику, Приморський край.

З 1991 р. основним є розподіл фахівців за багатосторонніми договорами та індивідуальними замовленнями підприємств.

Значна кількість випускників працює в м. Запоріжжі або в Запорізькій області. Серед випускників кафедри є й іноземні громадяни з Польщі, Німеччини, Індії, Куби, В'єтнаму, Нікарагуа, Монголії, Уганди, Нігерії, Лівану, Кампучії, Афганістану, Йорданії.

Кафедра має у своєму розпорядженні лабораторії: вантажопідйомних машин, машин безперервного транспорту, робототехніки, деталей машин, лабораторією динамічних випробувань імені П.А. Михайлова, комп'ютерний клас. Лабораторії кафедри оснащені сучасними засобами автоматизації вантажно-транспортних робіт, машинами та пристроями з профілю спеціальності, сучасною комп?ютерною технікою.

Наукову школу кафедри започатковано у 30-ті роки, коли було створено лабораторію деталей машин. У перші роки головною проблемою була нестача необхідного устаткування, яку вдалося певною мірою вирішити за рахунок обладнання, що було передане з розформованих інститутських майстерень.

Першою помітною науково-дослідною роботою, закінченою до 1940 р., була робота «Електролебідки і машини канатної тяги», виконана під керівництвом доцента В.Я. Каллюса.

Після війни наукова діяльність кафедри почалася разом з відбудовою головного корпусу інституту наприкінці 50-х років.

Під керівництвом П.А. Михайлова з участю П.М. Малишева, Ю.В. Дупленка створюється швидкохідний черв'ячний прес для виготовлення деталей з пластичних мас, який втілюється у виробництво заводу «Запоріжсталь». Засновується лабораторія динамічних випробувань, в якій під керівництвом Д.М. Петергері проводяться дослідження деталей автомобіля «Запорожець». У 1968 році в цій лабораторії запрацювала створена під керівництвом П.А. Михайлова на кафедрі установка для випробувань конструкційних матеріалів на циклічне розтягування-стискання (А.М. Атоян, А.І. Сочава), на якій проводились за участю В.І. Глушка, О.М. Руднєва дослідницькі роботи для підприємств авіації, воднотранспортних машин, виконувались експерименти для наукових дисертацій. У 1970 р. засновується лабораторія з дослідження контактної витривалості підшипникових сталей (науковий керівник Вільчек О.І., співробітники: В.Г. Суворов, Т.П. Домашенко, В.М. Карнаух). Розробки працівників цієї лабораторії експонувалися на ВДНГ СРСР і нагороджені срібною та бронзовою медалями виставки. Під науковим керівництвом доц. С.П. Житницького дослідницька група у складі доц. Б.М. Конкіна, ст.викладача М.Г. Дроздова, інженерів: А.Г. Ворожцова, В.Г. Машира, Г.П. Волкова здійснювала масштабні роботи по дослідженню працездатності та модернізації кранового устаткування заводу «Запоріжсталь». Проводили сумісні науково-дослідні роботи з фірмою кранобудування з м. Лейпциг (Німеччина). Група у складі доц. Б.О. Єршова (науковий керівник), інженерів О.М. Руднєва, С.Г. Могілата виконувала подібні роботи для заводу «Дніпроспецсталь». Колектив у складі доцентів: П.М. Малишева (науковий керівник), Г.А. Ованесова, О.О. Виноградова, А.І. Сочави, ст.викл. Ю.В. Дупленка, інж. В.І. Глушка, – проводив дослідницькі роботи з модернізації будівельно-дорожних машин для «Запоріжспецбуду».

У 1971 році члени групи співробітників інституту і автомобільної галузі, у складі яких були Михайлов П.А., Білий Є.Т., за розробку «Докорінне вдосконалення технології штампування автокузовних деталей та її впровадження на заводах УРСР» одержали звання лауреатів Державної премії УРСР у сфері науки та техніки.

Доцент Білий Є.Т. з групою співробіників розробив і впровадив у виробництво на «АвтоЗАЗ» макропрофільовану листову сталь та технологію її штампуванняі, що дозволило зменшити матеріалоємність деталей та підвищити їх міцність.

Професор Павлов В.О. разом з колективом співробітників створили галузеву лабораторію порошкової металургії, яка по технічному забезпеченню та рівню науково-дослідних робіт була однією з найкращих в країні. Роботи проводились за замовленням Міністерства кольорової металургії СРСР. Активну участь у виконанні тематики лабораторії приймали члени кафедри доценти, к.т.н. Ляшенко О.П. і Носенко М.І. Результати науково-дослідних робіт з пресування виробів методами порошкової металургії впроваджені у виробництво на Запорізькому металургійному дослідному заводі Інституту титану, заводі «Дальприлад» (м. Владивосток), Запорізькому арматурному заводі, опубліковані в наукових журналах, захищені авторськими свідоцтвами СРСР, відзначені медалями ВДНГ СРСР. За тематикою лабораторії захищені одна докторська та три кандидатські дисертації.

Наукова група під керівництвом ст. наукового співробітника А.А. Лебедєва, а пізніше під керівництвом Л.М. Мартовицького (В.П. Токарєв, Ю.П. Кічаєв, Л.В. Гальченко, О.М. Руднєв, Г.І. Камель) проводила дослідницькі роботи з технічної діагностики та моніторингу вантажопідйомних кранів на провідних заводах України. Наукові розробки та експериментальні дослідження групи дозволили обгрунтовано продовжити понаднормативний термін експлуатації більш ніж трьох тисяч вантажопідйомних кранів на заводах Запоріжжя, Дніпропетровська, Донецька, Макіївки, Бердянська, Маріуполя.

Доцент Камель Г.І. на кафедрі з 1985 р. керував напрямком «Підвищення надійності і працездатності роторних живильників целюлозоробних машин фірм «Камюр», «Пондія», «Боуер» та «Дефібратор», які виробляють 80% целюлози та паперу на підприємствах Росії. За результатами роботи він надрукував монографію «Роторные питатели непрерывной варки» та біля 35 статей, одержав 17 авторських свідоцтв, у 1999 та 2009 рр. захистив 2 докторські дисертації.

Дослідженнями і розробкою нетрадиційних маніпуляційних систем роботів займається на кафедрі Л.М. Мартовицький. Кандидатські дисертації В.І. Глушка та О.М. Руднєва торкались досліджень в галузі унікальних композитних матеріалів, які знайшли втілення в авіабудуванні, космічних апаратах та інших галузях.

На базі кафедри створено відділення Підйомно-транспортної Академії наук України, яке очолює завідувач кафедри, академік ПТАНУ Л.М. Мартовицький. Членами Академії обрано також доцента кафедри В.І. Глушка, доцентів -  О.М. Руднєва, М.В, Сидоренка, ректора ЗНТУ проф. С.Б. Бєлікова. Доцент Волков Г.П. – член-кореспондент Української Академії триботехніки. 14-18 вересня 1998 р. відбувся I-й з'їзд академії та науково-методична конференція з теми «Проблеми створення та експлуатації підйомно-транспортних машин». На з'їзді були присутні 50 делегатів з 20 навчальних закладів. 

Президія Академії на відзначення 10-річного ювілею і за досягнення в діяльності Запорізького відділення вирішила провести 12 – 14 вересня 2006 р. ювілейний з'їзд ПТАНУ в ЗНТУ. На десятому з'їзді були присутні видатні вчені з провідних університетів Києва, Львова, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, представники підприємств, фірм та організацій, що працюють у галузі підйомно-транспортних машин.

Делегати та учасники з'їзду ознайомилися з навчальним процесом, методичним забезпеченням, станом навчальних аудиторій і допоміжних приміщень кафедри. Схвальну оцінку делегатів з'їзду отримало енергонасичене лабораторне обладнання: крани, конвеєри, приводи. Особливе враження на гостей та учасників зборів справив пасажирський ліфт, який встановлено в ауд. 11 (3-й навчальний корпус). Це повністю діюча споруда, а не макет. Такого не має жодний навчальний заклад України.

З цікавістю сприйняли делегати з'їзду інформацію про приладо-апаратне оснащення основних напрямків діяльності кафедри: діагностування вантажопідйомних кранів (атестована лабораторія технічного діагностування), дослідження контактної витривалості сталей, досягнення з напрямку порошкової металургії, пресування з листа з макропрофілем на поверхні (державна премія України), дослідження матеріалів на втому та інше.

Для гостей продемонстрували роботу унікального пульсатора для дослідження сталей на втому з різною асиметрією циклу.

ХХ ювілейний з?їзд ПТАНУ протягом 18-20 вересня 2017 року також пройшов в стінах нашого університету. Були присутні провідні вчені в галузі ПТМ. Під час засідань з?їзду та НМР обговорювались важливі та наболілі питання розвитку галузі ПТМ. Пройшли слухання та передзахист ряду кандидатських та докторських дисертацій.

Гостям дуже сподобалася екскурсія на теплоході по річці Дніпро, живописні краєвиди славетного острову Хортиця. Делегати з?їзду відвідали музей техніки (ретро-автомобілів) «Фаєтон» та музей техніки Богуслаєва.

Було зазначено, що Запорізьке відділення є одним з найкращих, передових, лідером у своєму регіоні.

Нині на кафедрі працюють 8 кандидатів технічних наук, 7 доцентів, 3 старших викладача та 2 викладача.

Загальна кількість наукових робіт працівників кафедри складає понад 1000.

Слід відзначати плідну роботу допоміжного складу кафедри, завдяки якому справно працює кафедральне обладнання, комп’ютерний клас, ведеться діловодство, архівна справа та інш. Навчально-допоміжний склад кафедри це – завідувач лабораторії, 3 старших лаборанта, 1 лаборант. Окремо хотілося б виділити завідувача лабораторії О.А. Алексеєва, старшого лаборанта                      О.В. Черкашину.

Більше 30 років пропрацював на кафедрі старшим лаборантом Аркадій Флегонтович Чешков. Його й досі згадують теплим словом викладачі, співробітники та студенти не лише кафедри ДМ і ПТМ, а й факультету. На жаль він пішов з життя. Світла йому пам'ять.

На кафедрі працювали учасники бойових дій у другій Світовій війні: доцент Волков Д.С. – в'язень концтабору «Освенцим», після втечі став польським партизаном, нагороджений високими польськими державними нагородами; доцент Виноградов О.О. – ветеран війни, в'язень концтабору, працював на спорудженні Асуанської греблі, мав державні нагороди Єгипту.

Доцент Сочава А.І. працював викладачем у технічному університеті у Польщі.

В 2016 році Сидоренко М.В. отримав звання доцента.

В 2017 році Лятуринський В.О. захистив кандидатську дисертацію.

Силами викладачів, співробітників та студентів кафедри при активній участі керівника колективу Леоніда Максимовича Мартовицького відремонтовані всі аудиторії V, ІІІ навчальних корпусів. Зараз вже можна констатувати, що кафедра має сучасний європейський вигляд та відповідає всім вимогам для підготовки висококваліфікованих фахівців з підйомно-транспортних машин.

У 2011 році кафедра успішно пройшла акредитацію спеціальності „Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання” та отримала ліцензію на надання освітньо-кваліфікаційних послуг до 2021 року.

Телефони кафедри деталей машин і підйомно-транспортних машин:
Завідувач кафедри (ауд.545б) – (061) 764-31-82
Викладацька (ауд.546, 547) – (061) 769-82-73

Прізвище, ім'я, по батькові Вчений ступінь, звання Посада
Мартовицький Леонід Максимович к.т.н., доцент, академік ПТАНУ в.о. завідувача кафедри
Глушко Василь Іванович к.т.н., доцент, академік ПТАНУ доцент, декан факультету
Волков Григорій Петрович к.т.н., доцент, член-кореспондент Української академії тріботехніки доцент
Сидоренко Михайло Володимирович к.т.н., доцент, академік ПТАНУ доцент
Задоя Наталія Олександрівна к.т.н. доцент
Козак Дмитро Сергійович асистент
Фролов Роман Олександрович
старший викладач

 

Списки наукових публікацій за попередні роки: 202120202019, 2018, 2017, 20162015201420132012.

КІЛЬКІСТЬ ПУБЛІКАЦІЙ СТАТЕЙ, усього: 3
- з них у фахових виданнях, усього: 3
- з них у нефахових видання + (категорія «В») 3
- з них за авторством молодих учених 1
-Index Copernicus 1
- з них у нефахових видання + (категорія «В») 3
Статей опублікованих в Україні, усього: 2
- з них у нефахових видання + (категорія «В») 2
Мартовицький Л.М. Ресурс кранових балок / Л.М. Мартовицький, А.І. Сочава, В.І. Глушко, З.М. Шаніна // Підйомні споруди. Спеціальна техніка. -2022р.-№10.-с.8-12.  
Мартовицький Л.М. Робота важких кранових балок / Л.М. Мартовицький, В.І. Глушко, А.І. Сочава // Підйомні споруди. Спеціальна техніка. -2022р.-№9.-с.16-22.  
Статей опублікованих за кордоном, усього: 1
- з них у нефахових видання + (категорія «В») 1
Zoia S. Theoretical basis for creating the surface of a toothed operating tool for tillage /Zoia Shaninа, Leonid Martovitskyi, Vasylii Glusho, Olena Syvachuk // IJAREM.- ISSN:2456‒2033, 2022.‒ Vol.08.Issue 01‒ p.01‒10.  

Аудиторії оснащено наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття по дисциплінах спеціальності, що акредитується, проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться у загальному користуванні. Усі лабораторії обладнано сучасним устаткуванням, яке включає різноманітну контрольно-вимірювальну апаратуру, обчислювальну техніку та обладнання.

До складу матеріально-технічної бази кафедри входять наступні лабораторії, аудиторії, кімнати.

Для проведення лекційних, лабораторних, практичних та науково-дослідних робіт призначені наступні приміщення:

Аудиторія №11 – лабораторія вантажопідйомних машин. Oснащена діючим пасажирським ліфтом, кран-балкою та діючими моделями мостового, велосипедного, кабель-крана, настінно-поворотного крана та іншими макетами вантажопідйомних машин для виконання лабораторних робіт по дисциплінам “Вантажопідйомні крани”, “Спеціальні крани”, “Будівельна механіка та металоконструкції”, які читаються на кафедрі. Є також плакати до лекцій та практичних занять. З лабораторії знаходиться тензостанція для дослідження металоконструкцій.

Аудиторія №11а – лабораторія вантажопідйомних кранів. Оснащена електротельфером вантажопідйомністю 3,2 т., діючим краном-штабелювальником Q=160 кг, є чотири стенда з гальмами для виконання лабораторних робіт з ПТМ, стенд обмежувача вантажопідйомності, безредукторна лебідка з вантажоупорним гальмом, декілька макетів механізмів спеціальних кранів.

Аудиторія №13 – лабораторія машин безперервного транспорту. Оснащена діючим стрічковим конвеєром, діючими моделями вібро- та стрічкового конвеєрів і макетами, на базі яких студенти виконують лабораторні роботи по дисциплінам “Машини безперервного транспорту”, “Комплексна механізація навантажувально-розвантажувальних транспортних і складських робіт”.

Аудиторія № 21-а – лабораторія неруйнівного контролю, викладацька, комора. Містить два стелажа з плакатами до лекцій та практичних занять, шість шаф, стіл лабораторний з приладами, сім однотумбових столів, сім стільців, два кульмана, де студенти одержують консультації зі складних теоретичних питань та практичних, лабораторних, курсових, дипломних робіт.

Аудиторія № 174а – лабораторія динамічних випробувань ім. проф. П.А. Михайлова. Оснащена стендами, випробувальним устаткуванням. Використовується для проведення лабораторних і дослідних робіт з дисциплін: «Проектування металоконструкцій», «Дослідження напружено-деформованого стану металоконструкцій підйомно-транспортних, дорожних, меліоративних машин», «Діагностування фактичного стану підйомно-транспортних, дорожних, меліоративних машин».

Паспорт лабораторії

Положення

Зображення

Вид на шафи налаштування

Зображення

Зона викладання

Зображення

Зображення

Пульт керування

Зображення

Установка РС-1

Зображення

Зображення

 

Аудиторія № 543 – лекційна спеціалізована аудиторія. Оснащена стендами, що містять необхідну інформацію з курсу «Деталі машин та основи конструювання».

Аудиторія № 544комп'ютерний клас кафедри. В класі встановлено 13 сучасних персональних комп'ютерів із системами автоматизованого проектування (САПР), які об'єднані в локальну мережу та мають зв'язок з університетською і з міжнародною мережею “Internet”, а також розміщені периферійні пристрої. Проводяться заняття, зв'язані з розрахунками і проектуванням по всім дисциплінам, які читаються на кафедрі.

Аудиторія № 544-а – Лабораторія дистанційної освіти. Перша на факультеті лабораторія, створена для проведення дистанційних занять зі студентами кафедри ДМ і ПТМ.

Аудиторія № 545 – лабораторія деталей машин. Оснащена лабораторними установками ДМ-41 в кількості – 2 штуки, ДМ-28М – 2 шт., приладом для вивчення роботи редуктора з циліндричними прямозубими колесами, установкою ДМ-36, лабораторною установкою для випробувань різьбових з'єднань, наочними стендами, необхідним інструментом. Читаються дисципліни “Деталі машин”, “Основи конструювання машин”.

Аудиторія № 545-а – методичний кабінет кафедри. Кімната оснащена відповідними робочими місцями, необхідною навчально-методичною та довідковою літературою, документацією щодо роботи кафедри.

Аудиторія № 546-а – лабораторія деталей машин. Оснащена редукторами для виконання лабораторних робіт, необхідними плакатами. Проводяться лабораторні роботи з курсів “Деталі машин”, “Основи конструювання машин”.

Лабораторія контактних випробувань – підвал 4 корпусу. Оснащена діючими установками для проведення експериментіз із контактної витривалості, а також аудиторією для проведення лекційних, лабораторних, практичних занять з різних курсів кафедри.

Лабораторія аддитивного виробництва та 3D друку – підвал 4 корпусу. Оснащена двома сучасними 3D принтерами.

В навчальному процесі кафедрою використовуються різні технічні засоби, серед яких є такі: комп'ютерні програми (45 одиниць), плакати до різних дисциплін та презентації (250 штук), стенди, зразки та моделі (54 одиниці). Склад та кількість технізованих навчальних засобів постійно оновлюється викладачами кафедри.

Список навчально-методичних робіт кафедри ДМ і ПТМ:

  • Мартовицький Л. М. Курсове проектування металлоконструкцій : Навч. посібник / Л. М. Мартовицький, В. І. Глушко. - Запоріжжя : Кругозір, 2016. - 418 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Ліфти та підйомники" для студентів спеціальності 7.05050308 (8.05050308) "Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання" [Електронний ресурс]: усіх форм навчання / Л. М. Мартовицький. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 14 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Робототехніка" для студентів які навчаються за напрямом 6.050503 "Машинобудування" усіх форм навчання [Електронний ресурс] / Л. М. Мартовицький. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 18 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Спеціальні крани" для студентів спеціальності 7.05050308 (8.05050308) "Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання" [Електронний ресурс]: усіх форм навчання/ Л. М. Мартовицький. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 14 с.
  • Задоя Н. О. Методичні вказівки до лабораторних робіт "Муфти механічні" з дисципліни "Деталі машин та основи конструювання" для студентів спеціальностей 6.0500502; 6.051102; 6.050503; 6.050402; 6.050504 всіх форм навчання [Електронний ресурс]/ Н. О. Задоя. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 46 с.
  • Задоя Н. О. Методичні вказівки до розрахунку зварних з’єднань з курсу  «Деталі машин і основи конструювання» для студентів машинобудівних спеціальностей всіх форм навчання / Н.О. Задоя, О.А. Алексеєв. – Запоріжжя, ЗНТУ, 2015. – 62 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Виробництво ПТМ" для студентів за напрямом 6.050503 "Машинобудування" усіх форм навчання [Електронний ресурс] / Л. М. Мартовицький, О. А. Алексеєв. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 14 с.
  • Волков Г. П. Методичні вказівки до проходження конструкторсько-технологічної практики студентів 4-го курсу спеціальності 6.05050308 "Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання" денної форми навчання / Г. П. Волков, Ю. С. Курлаєва. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 14 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Дослідження напружено-деформованого стану металоконструкцій ПТДБМ машин" для магістрів спеціальності 8.05050308 "ПТДБМ машини і обладнання" усіх форм навчання [Електронний ресурс]/ уклад. : Л. М. Мартовицький. – Електронні дані. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 14 с.

 

  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки до розрахунково-графічного завдання з курсу "Будівельна механіка" для студентів напряму 6.050503 "Машинобудування" всіх форм навчання / Л. М. Мартовицький, В. І. Глушко, Г. В. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 34 с.
  • Вільчек О. І. Методичні вказівки до розрахунку та проектування пасової передачи з дисципліни "Деталі машин" для студентів всіх форм навчання [Електронний ресурс]/ уклад. : О. І. Вільчек, В. І. Глушко, Р. О. Фролов. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 18 с.
  • Носенко М. І. Методичні вказівки з дисципліни "Теорія технічних систем" до виконання контрольної роботи для студентів спеціальностей 7.05050308, 7.05050301, 7.05110202, 7.05110203, 6.05020201 усіх форм навчання [Електронний ресурс]/ М. І. Носенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 10 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Будівельна механіка" для студентів напряму 6.050503 "Машинобудування" усіх форм навчання / Л.М. Мартовицький. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 22 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Проектування металоконструкцій" для підготовки студентів за напрямом 6.050503 "Машинобудування" усіх форм навчання / уклад. : Л. М. Мартовицький. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 26 с.
  • Носенко М. І. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни "Теорія технічних систем" до виконання контрольної роботи для студентів спеціальностей 7.05050308, 7.05050301, 7.05110202, 7.05110203, 6.05020201 усіх форм навчання / М. І. Носенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 18 с.
  • Руднєв О. М. Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни "Вантажопідйомна, транспортуюча та транспортна техніка" для студентів спеціальності 6.05050308 "Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання": усіх форм навчання : розрахунок стаціонарного консольного обертового електричного крана / О. М. Руднєв, Є. С. Кримов. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 94 с.
  • Мартовицький Л. М. Методичні вказівки до практичних робіт з дисципліни "Виробництво ПТМ" для студентів денної та заочної форм навчання за напрямом підготовки 6.050503 "Машинобудування" / Л. М. Мартовицький, В. І. Глушко, Р. О. Фролов. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 42 с.
  • Носенко М. І. Методичні вказівки до лабораторної роботи «Дослідження коефіцієнта корисної дії черв’ячного редуктора» з дисципліни «Деталі машин»: для студентів спеціальностей машинобудівного профіля усіх форм навчання / М.І. Носенко, О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 10 с.  
  • Мартовицький Л.М. Методичні вказівки до курсової роботи з курсу «Проектування металоконструкцій»: для студентів денної та заочної форм навчання за напрямом підготовки 6.050503 «Машинобудування» / уклад.: Л.М. Мартовицький. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 82 с. 
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку та конструюванню приводних ланцюгових передач з дисципліни «Деталі машин» для студентів денної, заочної і дистанційної форм навчання / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 26 с.
  • Глушко В.І. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Експлуатація та обслуговування машин» для студентів спеціальності 7.05050308, 8.05050308 денної та заочної форм навчання / В.І. Глушко, Ю.С. Курлаєва. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 58 с.
  • Носенко М.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи «Дослідження впливу поперечних коливань на навантажений стан вала» з дисципліни «Деталі машин»: для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / М.І. Носенко, О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 14 с.  
  • Мартовицький Л.М. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу «Ліфти та підйомники»: для студентів спеціальності 7.05050308, 8.05050308 «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» усіх форм навчання / Л.М. Мартовицький, Б.О. Єршов. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. – 18 с. 
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку черв’ячних передач редукторів загального призначення з дисципліни «Деталі машин»: для студентів усіх форм навчання / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. – 26 с.
  • Мартовицький Л.М. Методичні вказівки до дипломного проектування "Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання" усіх форм навчання / Л. М. Мартовицький, В.І. Глушко, І.О. Федерякін – Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. – 280 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до лабораторної та самостійної роботи "Конструкція та розрахунок механічних муфт" з дисципліни "Деталі машин та основи конструювання": для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / Є. Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 34 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку конічних передач редукторів загального призначення з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090202; 8.090203; 8.090205; 8.090206; 8.090211; 8.090214; 8.092301; 8.092303; 7.100102 для всіх форм навчання / О.І. Вільчек, В.І. Глушко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 22 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни "Деталі машин" для студентів спеціальностей машинобудівного напряму денної, заочної та дистанційної форм навчання / Е.Т. Білий, О.П. Ляшенко, А.В. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 74 с.
  • Ляшенко О.П. Методичні вказівки до виконання лабораторної та самостійної роботи "Підшипники кочення" з дисципліни "Деталі машин" [Текст]: для студентів спеціальностей машинобудівного напрямку денної і заочної форм навчання / О.П. Ляшенко, Є.Т. Білий, Г.В. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 18 с.
  • Ляшенко О.П. Методичні вказівки до лабораторної та самостійної роботи "Конструктивні та експлуатаційні особливості черв'ячного редуктора" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей машинобудівного напрямку усіх форм навчання / О.П. Ляшенко, Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 26 с.
  • Носенко М.І. Методичні вказівки до конструювання та розрахунку шківів клинопасових та поліклинових передач з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / М.І. Носенко, О.І. Вільчек, О.П. Ляшенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 18 с.
  • Ляшенко О.П. Методичні вказівки і завдання до виконання контрольних робіт з дисципліни "Деталі машин" для студентів спеціальностей машинобудівного напряму заочної і дистанційної форми навчання / О.П. Ляшенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 34 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Аналіз умов експлуатації деталей машин і інструменту": для студентів спеціальності 6.050.403 «Прикладне матеріалознавство» для всіх форм навчання / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 42 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторно-практичних занять з дисципліни "Аналіз умов експлуатації деталей машин і інструменту": для студентів спеціальності 6.050.403 «Прикладне матеріалознавство» для всіх форм навчання / О. І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 18 с.
  • Мартовицький Л.М. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу "Спеціальні крани" для студ. спец. 8.050503 "Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання" усіх форм навчання [Текст] / Л. М. Мартовицький. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 48 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження і розрахунки болтового з'єднання з повздовжнім зовнішнім навантаженням" з курсу "Деталі машин": для студентів спеціальностей машинобудівного напрямку усіх форм навчання / Є. Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 16 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Конструкція черв'ячного редуктора і оцінка навантажної здатності" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальності 8.090205 "Обладнання ливарного виробництва" всіх форм навчання / О. І. Вільчек, Ю. С. Курлаєва. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 18 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальності 8.090205 "Обладнання ливарного виробництва" всіх форм навчання; вид. 2-ге перероб. та доповн. / О.І. Вільчек, Ю.С. Курлаєва. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 42 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з вибору і розрахунку різьб та різьбових з'єднань деталей машин для студентів спеціальностей машинобудівного напряму [Текст]: усіх форм навчання / Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 32 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Оцінка та аналіз ймовірності безвідказної роботи механізмів" з дисципліни "Якість машин" [Текст]: для студентів спеціальності 8. 090214 усіх форм навчання/ Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 18 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Аналіз вантажних і кінематичних особливостей радіальних підшипників кочення" з дисципліни "Деталі машин": для студентів машинобудівного напрямку всіх форм навчання / Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – 19 c.
  • Сочава А.І. Методичні вказівки до контрольних робіт з курсу "Механізований інструмент" [Текст]: для студентів спеціальності 8.090214 "Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання" для всіх форм навчання / А.І. Сочава. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – 18 с.
  • Сочава А.І. Методичні вказівки до контрольних робіт з курсу "Комплексна механізація та автоматизація навантажувально-розвантажувальних, транспортних та складських робіт" [Текст]: для студентів заочників спеціальності 8.090214 "Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання" / А. І. Сочава. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – 18 с.
  • Кутепов Б. М. Методичні вказівки і завдання до курсового проекту з дисципліни "Теорії механізмів і машин" з використанням ЕОМ: для студ. всіх форм навч. напрямів: 6.050502 - металоріз. верстати і системи, технолог. машинобуд., 6.051102 - обладн. ливар. вир-ва, обладн. для обробки металів тиском, 6.050503 / Б. М. Кутепов, Ю.С. Курлаєва. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – 96 с.
  • Глушко В.І. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Експлуатація та обслуговування машин": для студентів спеціальності 8.090202, 8.090214 денної та заочної форм навчання / В. І. Глушко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2007. – 30 с.
  • Сочава А.І. Методичні вказівки до контрольних робіт з курсу "Механізований інструмент": для студентів спеціальності 8.090214 "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання" для всіх форм навчання / А. І. Сочава. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2007. – 16 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку циліндричних передач редукторів з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090202; 8.090203; 8.090205; 8.090206; 8.090211; 8.090214; 8.092301; 8.092303 усіх форм навчання; 2-е вид., перероб. та доп. / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 28 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку черв’ячних передач редукторів загального призначення з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206, 8.090211, 8.090214, 8.092301, 8.092303 усіх форм навчання / О.І.Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 26 с.
  • Носенко М.І. Програма курсу "Історія інженерної діяльності" і методичні вказівки до виконання контрольної роботи: для студентів заочної форми навчання спеціальності 8.090214 – “Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання” / М. І. Носенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 10 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження впливу поперечних коливань на навантажений стан вала" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / О.І. Вільчек, М.І. Носенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 14 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження втрат в підшипниках кочення" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / О.І. Вільчек, М.І. Носенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 12 с.
  • Камель Г.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження одноступеневого черв’ячного редуктора зварювального напівавтомату А-1416" з дисципліни "Деталі машин та основи конструювання": для студентів спеціальності 8.092.301 "Обладнання та технологія зварювального виробництва" всіх форм навчання / Г.І. Камель. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 14 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку та конструювання валів редукторів з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206, 8.090211, 8.090214, 8.092301, 7.090360 усіх форм навчання / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 38 с.
  • Мартовицький Л.М. Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з курсу "Проектування металоконструкцій": для студентів денної і заочної форми навчання спеціальності 8.090214 "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання" / Л.М. Мартовицький, Ю.С. Гордон. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 69 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки та завдання до виконання курсового проекту з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.0902202, 8090203, 8090205, 8090206, 8090211, 8090214, 8092301, 7.090260 всіх форм навчання / Є.Т. Білий, О.П. Ляшенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 38 с.
  • Громовий Г.П. Задачі синтезу і аналізу передаточного механізму колісного або гусеничного транспортного засобу: методичні розробки до самостійної роботи з дисципліни “Теорія механізмів і машин” для студ. спец. 8.090211, 7.090210 , усіх форм навчання  / Г. П. Громовий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 54 с.
  • Ляшенко О.П. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Підшипники кочення" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090101, 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206, 8.090211, 8.090214, 8.092301, 7.090210, 7.090260 денної і заочної форм навчання / О.П. Ляшенко, Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 16 с.
  • Руднєв О.М. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Проведення експертного обстеження крану мостового та підвісного однобалочного загального призначення": для студентів спеціальності 8.090214 "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання" / О.М. Руднєв, М.В. Сидоренко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 42 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження коефіцієнта корисної дії черв’ячного редуктора" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / О.І. Вільчек, М.І. Носенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 12 с.
  • Ляшенко О.П. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Конструктивні та експлуатаційні особливості черв’ячного редуктора" з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090104, 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206, 8.090211, 8.090214, 8.090405, 8.092304, 8.092307, 7.090210, 7.090260 усіх форм навчання / О.П. Ляшенко, Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2005. – 26 с.
  • Мартовицький Л.М. Методичні вказівки до самостійної роботи з курсу "Основи автоматизації ПТБД машин": для студ. спец.8.090214 "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання"/ Л.М. Мартовицький, А.І. Сочава. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 28 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до лабораторно-практичних занять з дисципліни "Аналіз умов експлуатації деталей машин і інструменту": для студентів спеціальності 7.090101 "Прикладне матеріалознавство" / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 14 с.
  • Камель Г.І. Методичні вказівки до лабораторної роботи "Конструкція та кінематичні параметри механізму подачі зварювального дроту напівавтомату "А-825М" з дисципліни "Деталі машин і основи конструювання": для студентів спеціальності 7.092301 "Обладнання та технологія зварювального виробництва" всіх форм навчання / Г.І. Камель. –  Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. –  18 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до оптимізації складу та параметрів механічного привода: для студентів спеціальностей машинобудівного напряму усіх форм навчання / Є.Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 26 с.
  • Білий Є.Т. Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни "Якість машин" на тему: "Вплив структури і резервування систем та ймовірність виникнення відказів": для студентів спеціальності 8.090.214 усіх форм навчання / Є. Т. Білий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 20 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку черв’ячних передач редукторів загального призначення з дисципліни "Деталі машин": для студентів спеціальностей 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206,8.090211, 8.090214, 8.092301, 8.092303 усіх форм навчання / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 22 с.
  • Сочава А.І. Методичні вказівки до самостійної роботи з курсу "Комплексна механізація та автоматизація навантажувально-розвантажувальних, транспортних та складських робіт": для студентів спеціальності 8.090214 "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання"/ А. І. Сочава. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 34 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки до розрахунку черв’ячної передачі редукторів загального призначення з дисципліни "Деталі машин" для студентів спеціальностей 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206, 8.090211, 8.090214, 8.092301, 8.092303 усіх форм навчання / О.І. Вільчек. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – 22 с. 
  • Руднєв О.М. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Вантажопідіймальні машини» для студентів спеціальності 8.090214 «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання» / О.М. Руднєв, Д.В. Домашенко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2003. – 39 с.
  • Руднєв О.М. Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни «Вантажопідйомна, транспортуюча та транспортна техніка» для студентів спеціальності 8.090214 «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання» усіх форм навчання «Розрахунок настінного поворотного крана з електричним талем». / О.М. Руднєв, М.В. Сидоренко, А.К.Корнієнко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2003. – 48 с.
  • Руднєв О.М. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Машини безперервного транспорта» для студентів спеціальності 8.090214 «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання». / О.М. Руднєв, М.О. Коритько. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2003. – 43 с.
  • Руднєв О.М. Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни «Вантажопідйомна, транспортуюча та транспортна техніка» для студентів спеціальності 8.090214 «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання» усіх форм навчання «Розрахунок велосипедного крана». / О.М. Руднєв, М.В. Безкурський. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2003. – 62 с.
  • Вільчек О.І. Методичні вказівки з розрахунку та проектуванню пасової передачі з дисциплін «Деталі машин» для студентів спеціальностей 8.090101, 8.090202, 8.090203, 8.090205, 8.090206, 8.090211, 8.090214, 8.092301, 7.090210, 7.090260 денної, заочної і дистанційної форм навчання; 2-е вид., перер. і доп.  / О.І. Вільчек, В.І. Глушко, Г.І. Камель. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2003. – 18 с.

 

Підготовка фахівців на кафедрі ДМ і ПТМ НУЗП здійснюється за багатоступеневою системою:

1. Перший рівень – бакалавр із галузевого машинобудування.

Спеціальність згідно прийому на ОКР Бакалавр  – 133 "Галузеве машинобудування".

Освітня програма  – "Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання".

Кваліфікація – 3115 – Технічний фахівець – механік.

Термін навчання – 4 роки на основі повної загальної середньої освіти, або 3 роки на основі ОКР молодшого спеціаліста.

Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра здобувається на основі повної загальної середньої освіти, неповної вищої освіти, або ОКР молодшого спеціаліста. Це перший рівень вищої освіти, який дає фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об'єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань та обов'язків (робіт) інженера механіка широкого профіля та фахівця із машинобудування.

ОКР бакалавра із галузевого машинобудування, згідно класифікатора професій України ДК003:2010, дозволяє займати посади:

  • технік-технолог;
  • технік-будівельник;
  • технік-лаборант;
  • технік-проектувальник;
  • технік-конструктор;
  • механік;
  • механік виробництва;
  • механік дільниці;
  • механік з кранового господарства;
  • механік з підіймальних установок;
  • механік з ремонту устаткування;
  • механік-налагоджувальник;
  • технік з експлуатації та ремонту устаткування;
  • технік з інструменту;
  • технік з механізації трудомістких процесів;
  • технік-механік із меліорації сільськогосподарського виробництва;
  • технік-механік сільськогосподарського виробництва;
  • інструктор з експлуатаційних, виробничотехнічних та організаційних питань;
  • лаборант;
  • стажист дослідник;
  • технік з метрології;
  • технік з налагоджування та випробувань;
  • технік з підготовки виробництва;
  • технік з підготовки технічної документації.

 

2. Другий рівень – магістр із Підйомно-транспортних, дорожніх, будівельних, меліоративних машин і обладнання.

КваліфікаціЇ: 2145.1 – Наукові співробітники, 2310.2 – Викладачі університетів та ВНЗ, 2145.2 – Інженери-механіки.

Термін навчання – 1,5 роки.

Освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти магістр здобувається на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра.

ОКР магістра із Підйомно-транспортних, дорожніх, будівельних, меліоративних машин і обладнання, згідно класифікатора професій України ДК003:2010, дозволяє займати посади:

  • Наукові співробітники (інженерна механіка);
  • Інженери-механіки;
  • Наукові співробітники (інші галузі інженерної справи);
  • Інженери (інші галузі інженерної справи);
  • Викладачі університетів та вищих навчальних закладів;
  • Інші викладачі університетів та вищих навчальних закладів;
  • Інші професіонали в галузі навчання;
  • Наукові співробітники;
  • Професіонали в галузі праці та зайнятості;
  • Наукові співробітники (маркетинг, ефективність господарської діяльності, раціоналізація виробництва, інтелектуальна власність);
  • Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності;
  • Професіонали державної служби;
  • Наукові співробітники (проекти та програми);
  • Професіонали з управління проектами та програмами;
  • Професіонали з безпеки та якості;
  • Професіонали з контролю за якістю;
  • Професіонали, що не входять в інші класифікаційні угруповання.

Спеціальні крани.

Вивчає конструкція спеціальних кранів. Їх розрахунок та проектування, спеціальні вантажозахватні пристрої, металургійні спеціальні крани, козлові спеціальні крани, портальні крани, баштові крани, стрілові крани та кабельні крани, плавучі крани та крани-штабелювальники.

Машини безперервного транспорту.

Вивчає класифікація машин безперервного транспорту. Характеристика та властивості вантажів, властивості насипних та штучних вантажів. Дослідження конструкції стрічкового, пластинчастого, ковшового, підвісних конвеєрів, підвісні канатні дороги. Дослідження швидкості транспортування вантажу.

Комплексна механізація та автоматизація навантажувально-розвантажувальних, транспортних та складських робіт.

Вивчає Навантажувальні-розвантажувальні засоби. Транспортно-складські та основні складові транспортно-складських комплексів. Комплексна механізація та автоматизація транспортних та навантажувально-розвантажувальних робіт, як основа організації сучасного виробництва, стадії механізації та автоматизації транспортних робіт, організація навантажувально-розвантажувальних робіт. Транспортно-складські комплекси та зв'язок складів з технологічними процесами виробництва.

Ліфти та підйомники

Вивчає ліфти та підйомні механізми, загальні відомості про підйомники. Види та конструкції ліфтів.

Основи автоматизації ПТБД машин

Вивчає види електроприладів та їх механічні та швидкісні характеристики. Режими роботи електродвигунів. Роль автоматизації та удосконалення машин, види електроприводів, апаратура керування та захисту, кнопкові станції та командо контролери.

Основи динаміки та міцності машин

Викладабться базові підходи до розрахунку машин і конструкцій з метою забезпечення їх міцності, стійкості, довговічності та безпеки, забезпечення надійності і зносостійкості вузлів і деталей машин.

CAD/CAE системи підйомно-транспортних, дорожніх машин.

Вивчає автоматизоване проектування підйомно-транспортних, дорожніх машин, системи автоматизованого проектування ПДБД машин. Створення 2-D та 3-D моделей. Моделювання елементів конструкцій за допомогою чисельних методів механіки твердих тіл.

Основи мехатроніки.

Вивчає поєднання та синтез передових досягнень в механіці та електроніці, щодо створення оптимальних машин ПТМ.

Діагностування фактичного стану ПТБД машин.

Вивчає теоретичні положення та прилади для проведення діагностування ВПМ, нормативна база для ВПМ. Теоретичні положення діагностування. Методи неруйнівного контролю, прилади для проведення неруйнівного контролю вантажопідйомних кранів. Нормативна база для різних типів вантажопідйомних машин.

Дослідження напружено-деформованого стану металоконструкції ПТБД машин.

Вивчає методи експериментального визначення напруження елементів металоконструкції, теоретичні методи розрахунку напруження і переміщення елементів металоконструкції. Методи FMEA дослідження напруження і деформаційного стану. Теоретичні та експериментальні методи розрахунку та визначення напруження та переміщення металоконструкцій.

Експлуатація та обслуговування машин

Вантажопідйомна, транспортуюча та транспортна техніка

Машини для земляних робіт

Дорожні машини

Метою дисципліни є надання студенту знань з основ конструкції та експлуатації дорожньої техніки.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
 
Знати:
– основні необхідні силові і кінематичні розрахунки приводів та елементів конструкцій дорожніх машин;
– типологію та умови роботи дорожніх машин;
Вміти:
– аналізувати умови роботи дорожніх машин;
– оцінювати рівень впливу експлуатаціних факторів на їх працездатність;
– обирати матеріали та конструкцію деталей та вузлів дорожніх машин;
– користуватися довідниковими посібниками та іншою технічною літературою.

Нормативна база створення та експлуатації машин

Робототехніка

Мета викладання навчальної дисципліни “Робототехніка” полягає а тому, щоб ознайомити студента з основами синтезу та динамічних досліджень маніпуляцій них систем промислових роботів, проектування ПР, основами проектування робото технічних комплексів та автоматизованих систем.

Аналіз умов експлуатації деталей машин та інструменту

Ремонт підйомно-транспортних, дорожніх, меліоративних машин

Будівельна механіка

Мета викладання навчальної дисципліни “Будівельна механіка” полягає а тому, щоб ознайомити студента з методами визначення внутрішніх силових факторів, що викликають в елементах споруд під дією зовнішніх навантажень.

Виробництво підйомно-транспортних машин

Предметом вивчення навчальної дисципліни є типові та спеціальні технологічні процеси, інструменти, обладнання по виробництву ПТМ.

Проектування металевих конструкцій

Предметом вивчення навчальної дисципліни є методи проектування, розрахунку, конструювання металоконструкцій ПТДБМ машин.

Сторінки