Ви є тут

Головна

Всім студентам та учням, хоч раз у житті хотілося б опинитись на місці викладача. Мовляв, зараз ви мене вчите, а ось побачите, я можу краще за вас. Саме тому, 1 квітня, в Міжнародний День сміху, студенти Запорізького гуманітарного коледжу ЗНТУ на один навчальний день стали викладачами.

Таке співпадіння вийшло ненавмисно. Голова профбюро студентів коледжу, Женя Восканян, говорить: «Спочатку ідея була жартівлива, щоб якось розважити студентів, але потім перейшла у серйозне русло». І от у простий робочий вівторок сталося неймовірне – другий курс відправився читати пари для першого, а студенти третього стали викладачами у другого. Щоправда, самим третьокурсникам знання може дати лише викладач, тому що вони – випускники.

Цікаво, що не зважаючи на певну жартівливість «дня навпаки», студенти-викладачі поставилися до свого завдання дуже серйозно. Вони не просто виконували номінальну роль викладача в аудиторії, а й читали лекції, проводили семінарські заняття і навіть контрольні. Тобто сам навчальний процес не змінився, заміна відбулась тільки у викладацькому складі. Своїми враженнями із нами поділилася студентка-викладач Віка Тихих: «Мені навіть захотілося стати викладачем. Можна сказати, я втілила у реальність свою шкільну мрію стати вчителем. Це був дуже цікавий досвід, і хотілося б його повторити».

Студенти сприйняли таку заміну ролей дуже позитивно. Хоч атмосфера в аудиторіях і була трохи розслаблена, хлопці і дівчата із задоволенням слухали лекції старших товаришів. Викладач теж знаходився в аудиторії, для того, щоб у разі необхідності допомогти «колезі» вести заняття. Але мені здалося, що здебільшого викладачі просто сиділи в аудиторіях і займалися своїми справами, а їхній «заміні» не була потрібна допомога. Нові викладачі були добре підготовлені, знали, що і як розповідати, щоб зацікавити слухача. Важливо, що спеціальної підготовки до дня самоврядування не було, студентам просто повідомили тему пари напередодні, вони трохи повторили і виклали матеріал.

«Це дуже хороша ідея. День показав, що ми навчили студентів самостійності й навички приймати рішення. У коледжі стало навіть тихіше, а студенти стали дисциплінованішими», – повідомила директор ЗГК ЗНТУ Приходько Євгенія Теодорівна.

На сам кінець, хотілося б сказати, що такі дні дають емоційне розвантаження студенту. Побувавши на місці викладача, вони починаюсь з більшою повагою до них ставитись. На мою думку, «день навпаки» може багато чому навчити, а студенти ЗГК молодці, що не полінувались організувати подібний захід.

Катерина Шапка
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ