У 2007 році в Запорізькому національному технічному університеті було створено кафедру «Фізичної реабілітації і рекреації», яка зараз має назву «Фізична терапія, ерготерапія», як випускову кафедру факультету Управління фізичної культури та спорту Інституту управління і права НУ «Запорізької Політехніки». Кафедра готує фахівців за спеціальністю 227 – Терапія та реабілітація.

До 2022 року кафедру очолював доктор медичних наук, професор Клапчук Василь Васильович.

Наразі головою кафедри є кандидат медичних наук, доцент Ковальова Ольга Володимирівна.

За період існування кафедри для забезпечення належного рівня підготовки фахівців і відповідно до державних вимог проведена велика робота по залученню висококваліфікованих фахівців для підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності 227 – Терапія та реабілітація.

На кафедрі працюють 1 професор, 5 кандидатів наук, 4 старших викладача та 1 викладач, які широко застосовують прогресивні форми організації навчального процесу і сучасні технології. Фахівцями кафедри викладається понад 60 дисциплін спеціальності. Також на умовах сумісництва кафедра залучає провідних фахівців з науковими ступенями та вченими званнями з інших кафедр та установ.

Основною метою кафедри є якісне забезпечення педагогічного процесу підготовки фахівців, формування базових знань, вмінь використовувати засоби фізичної терапії та ерготерапії для поліпшення здоров’я людини, зменшення порушень при різноманітних захворюваннях і травмах.

В останні роки, особлива увага приділяється проблемі відповідності фахівців з фізичної терапії до вимог міжнародних організацій (ООН) та адаптації напрямків фізичної терапії до системи охорони здоров’я в Україні. З актуальних питань фізичної терапії зроблено понад 30 наукових доповідей на всеукраїнських та міжнародних конференціях і активно проходить процес створення монографій, посібників, методичних вказівок з висвітлених питань.

Молоді вчені кафедри та студенти-гуртківці беруть участь в конференціях університету, що сприяє формуванню у студентів навичок організації та проведення дослідницької роботи, мублікуються у періодичних фахових виданнях, зокрема і тих, що віднесені до баз даних Scopus та WoS.

Комплексній підготовці фахівців також сприяє проведення виробничої та науково-дослідної практики бакалаврів та магістрів на базах медичних, реабілітаційних та оздоровчих закладів м. Запоріжжя, Дніпро та Києва. Кафедра активно співпрацює з цими закладами на основі договорів про співробітництво: це КУ "Запорізький дитячий будинок-інтернат" ЗОР, Запорізький військовий госпіталь (військова частина А3309), КНП "Міська лікарня №8" ЗМР, КНП "Міська лікарня №10", КУ "Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко»" ЗОР, Центр сучасної кінезіотерапії Medcord, Клініка терапії і реабілітації суглобів і хребта "OrtoSano", «УКРДНІПРОМЕДКОНСАЛТІНГ», Міжнародний медичний центр «СмартМед», тощо.

У відповідності до умов договорів здійснюється інформаційне і методичне забезпечення фахівців з питань підтримки здоров'я. Така сумісна діяльність забезпечує гармонійне поєднання фундаментальних медичних знань зі спеціальними базовими знаннями у сфері фізичної культури і спорту та сприяє професійному зростанню студентів.

Сьогодні колектив кафедри фізичної терапії та ерготерапії прагне до розвитку і примноженню своїх досягнень, вдосконаленню методів роботи. Невідкладним завданням кафедри є підготовка висококваліфікованих спеціалістів, зміцнення матеріальної бази, а також застосування в роботі найсучасніших технологій, з метою оптимізації відновлення і поліпшення стану здоров’я.

Завідувач кафедри (ауд. 398в) – (061) 769-85-72
Викладацька (ауд.398в) – (061) 769-85-72