Ви є тут

Головна

9 жовтня 2013 у кінотеатрі ім. Довженка відбулася прем'єра фільму «Іван Сила» українського режисера Віктора Андрієнка.

У кінотеатрі не було жодного вільного місця, адже студенти з великим ентузіазмом поставились до ініціативи нашого студентського самоврядування на спільний похід у кінотеатр. Адже сама адміністрація подала чудовий приклад і разом з нами із задоволенням поринула у перегляд стрічки. На кінопоказі біли присутні: ректор Бєліков Сергій Борисович, проректор з АГР Чечель Микола Володимирович, голова профкому студентів Іванченко Андрій Володимирович, його заступник Дубина Вадим Миколайович та представники усіх факультетів нашого вузу. І ми зовсім не пошкодували про свій вибір.

По-перше: наша молодь отримала унікальну можливість стати світками дебюту геніального українського коміка, а тепер ще й режисера Віктора Андрієнко.

А по-друге: ми чудово провели час у нашій дружній компанії. Але, найголовніше, нам випала честь особисто поспілкуватися та зробити фото на пам'ять з головними героями фільму: Дмитром Халаджи, Василієм Бендасом, Олегом Григор'євим, які із задоволенням відповіли на всі запитання допитливої публіки.

«Іван Сила» – це історія про українця – найсильнішої людини планети. Історія про силу людського серця, про нездоланність правди, який засновано на реальних подіях з життя видатного українського борця Івана Федоровича Фірцака, який 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети.

Актор, який грав роль Фірцака – Дмитро Халаджи (чемпіон України з пауерліфтингу), в 2011 – 2012 рр. працював у США, в цирку «Реслінг Бразерс», але в літку 2012 року, коли отримав пропозицію зіграти головну роль у фільмі «Іван Сила», без вагань розірвав контракт з американським цирком.

Він зазначив, що Іван Сила став для нього прикладом для наслідування ще з дитинства, вперше він дізнався про українського силача з газети «Радянський спорт» ще він зазначив: «Ця стрічка не тільки розповідає про долю цього циркача, одного з найсильніших людей XX століття — в картині представлено збірний образ більшості наших циркових атлетів, тісно сплетені різні фрагменти з життя Івана Піддубного, Івана Заїкіна, Івана Шемякіна, Івана Фірцака».

Стосовно самого фільму «Івана Сили» Дмитро Халаджи, висловив таку думку: «На жаль, зараз його ім'я незаслужено забуте, і сучасне покоління мало що про нього знає або ж взагалі нічого не чуло… Чомусь у нас так виходить, що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч, але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання».

Тому окрема подяка студентському самоврядуванню та адміністрації ЗНТУ за організацію дозвілля і збагачення нашої свідомості фактами про національних героїв і надбання нашої країни, бо фільм розповідає про життя щирого і сильного чоловіка, який своїм прикладом спонукає нас на добрі вчинки і чесність.

Прес-служба студентського самоврядування ЗНТУ