В умовах тривалого дистанційного навчання під час війни в прифронтовому місті кожна зустріч з нашими студентами в живому форматі є цінною та важливою! На кафедрі психології є багаторічна традиція проводити з першокурсниками тренінг-знайомство, метою якого є налаштування на спільну взаємодію під час здобуття фахової освіти, формування команди майбутніх фахівців та знайомство їх з цінностями професії психолога. Попри всі складнощі, в цьому році нам вдалось зібратися разом!

Так, 15 листопада відбувся практичний тренінг «Командна взаємодія: гра в спільноті», в якому взяли участь 18 студентів 1 курсу спеціальності 053 «Психологія» (групи СН-113, СН-123) — доєдналися ті, хто зараз перебуває у нашому місті.

Метою тренінгу було знайомство першокурсників та покращення зв'язків між ними, розвиток навичок командної взаємодії, згуртування групи та створення сприятливого психологічного клімату в групах для подальшого навчання. Тренінг був орієнтований на різні аспекти студентського життя: від ознайомлення першокурсників зі сферами діяльності психолога до розвитку комунікаційних навичок та самостійності. Студенти навчалися працювати в команді та разом вирішувати поставлені цілі, що може стати корисним інструментом для ефективного навчання та функціонування групи загалом.

У програму тренінгу ввійшли вправи на групову взаємодію, розвиток комунікативних навичок, рольове програвання моделей поведінки у різних життєвих ситуаціях та вправи з елементами арттерапії.

Тренінг для першокурсників провели студентки 1 курсу магістратури (група СН-113м) — Філоненко Катерина та Чередниченко Софія. В організації тренінгу взяла участь викладачка кафедри психології та кураторка 1 курсу — Анастасія Гармаш.

Після завершення учасники тренінгу дали позитивні відгуки про зустріч. Вони були задоволені атмосферою, яка була під час тренінгу, та практичними вправами, які допомогли їм отримати досвід позитивної та ефективної взаємодії в команді, покращити свої комунікативні здібності та зрозуміти значущість командної роботи.

Кафедра психології планує і надалі проводити серії тренінгів та майстер-класів для наших здобувачів, залучати все більше студентів до групової взаємодії.

Участь у заході здобувачів спеціальності 053 «Психологія» здійснено в межах впровадження та реалізації проєкту Міністерства освіти і науки України «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти».