Компанія Elsevier надає підтримку українським дослідникам, науково-педагогічним працівникам та студентам, пропонуючи безкоштовний доступ до власних інструментів, наборів даних та освітніх рішень – ScienceDirect, Scopus, Researcher Discovery, SciVal та Funding Institutional. Відповідна інформація представлена на офіційному сайті Elsevier.

Зокрема, українцям доступна провідна платформа рецензованої літератури для просування досліджень ScienceDirect, яка поєднує авторитетні повнотекстові наукові, технічні та медичні публікації з інтелектуальними, інтуїтивно зрозумілими функціями, щоб користувачі могли отримувати інформацію та працювати більш ефективно.

Безкоштовний доступ надається до Scopus – найбільшої бази реферативних даних та цитування наукових журналів, книг, матеріалів конференцій, оглядів світових досліджень у галузі науки, технологій, медицини, соціальних наук, мистецтва та гуманітарних наук, вкупі з інтелектуальними інструментами для їх відстеження, аналізу й візуалізації.

Функція Researcher Discovery у Scopus дозволить українським науковцям знайти профілі авторів та установ для пошуку можливостей співробітництва і побудови дослідницьких колаборацій.

Аналітичне веб-рішення SciVal дозволяє візуалізувати результати досліджень, порівнювати їх з аналогами, розвивати стратегічне партнерство, виявляти та аналізувати нові тенденції, що виникають у дослідженнях, і створювати унікальні звіти.

Також безкоштовно доступна платформа електронного навчання Researcher Academy і це безкоштовний менеджер посилань Mendeley. Funding Institutional розкриває дані про стратегію дослідницької програми, що допомагає своєчасно знаходити гранти від 4,3 тис. державних і приватних фінансуючих організацій. Важливо, що компанія прийняла рішення відмовитись від стягнення плати за публікацію статей у відкритому доступі, в авторському колективі яких є науковці з України. Така норма діє автоматично, без додаткового розгляду та запиту.

Посилання на інструменти: https://www.elsevier.com/promo/ukraine-academic-support

Щодо отримання віддаленого доступу звертайтеся до наукової бібліотеки:

Пилипенко Наталія Володимирівна (ауд. 250 або на поштові скриньки: library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua